امروز: یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: دویست و بیستمین جلسه علنی شورا

  • تاریخ:
    ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
  • عنوان:
    دویست و بیستمین جلسه علنی شورا
  • نام عضو:
    غلام مهدی حقدل

به نام خدا
 
ابتدا مناسبت های هفته را عرض می نمایم .
۱۸ تیر ماه سالروز توطئه ای است که در سال ۷۷ شکل گرفت و بادرایت رهبر معظم انقلاب این فتنه و توطئه خنثی شد و به عزت و اقتدار انقلاب اسلامی و مردمی بودن آن افزوده شد .
۱۸ تیر ماه روز ادبیات کودکان و نوجوانان است .مطلب بسیار مهمی که اگر کودکان ، نوجوانان و جوانان ما با فرهنگ و ادبیات اصیل ایرانی و اسلامی تربیت شوند قطعاً توطئه ها ی دشمنان اسلام نمی تواند روی آنان تاثیر بگذارد و جوانان مومن و متعهدی خواهند بود و برای آینده کشور در هر پست ومنصبی که قرار خواهند گرفت خادم خواهند بود .
۱۸تیر ماه سالروز کشف توطئه کودتای آمریکایی در پایگاه هوایی شهید نوژه است که در سال ۵۹ رخ داد .با عنایت خداوند وآگاهی یک افسر جوان که در مقطعی فریب خورده بود و وارد کودتا شده و خدا بیدارش کرد و شبانه مطلب را به گوش مقام معظم رهبری که آن موقع نماینده امام(ره) در وزارت دفاع بودند رساندو قبل از شروع، کودتایی که می توانست خون صدها هزار بیگناه رابه خاک بریزد به لطف خدا خنثی شد.
۱۹ تیر ماه سالروز شهادت حضرت حمزه (ع)و وفات حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) می باشد که این روز را گرامی می داریم .
۲۱ تیر ماه سالروز حمله به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم به دست رضاخان است. در این اقدام وحشیانه بیش از دو هزار انسان بیگناه ، بانوان محجبه به شهادت رسیدند و توطئه کشف حجاب رضاخان شورع شد .یاد آن شهدا را گرامی می داریم .امروز به حمدالله به برکت انقلاب اسلامی بانوان محجبه مدارج مهم  علمی را طی کرده و هم در دانشگاه و هم حوزه علمیه و هم در سمت های اداری به عنوان پزشک، متخصص، کارمند و ... با حفظ حجاب و عفاف خود منشاء خیر و برکات هستند .
۲۱ تیر ماه سالروز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای است که این روز را  را تبریک عرض میکنیم .
۲۳ تیر ماه سالروز گشایش نخستین مجلس خبرگان رهبری است. نقش این مجلس در کشور بی بدیل است هم یارو یاور رهبری هستند و هم در مواقعی که مشیت الهی به این تعلق بگیرد که رهبری تعیین کنند به وظیفه خود عمل می کنند که این نیز از نعمات بزگ انقلاب است .امام عظیم الشان و بزرگان انقلاب در قانون اساسی تمام مشکلات احتمالی  را پیش بینی  و راهکار آن را در قانون اساسی دیده اند.که یکی از نمونه های آن مجلس خبرگان است.
ما در این هفته نشست دوستانه ای نیز با منتخبین مردم در شورای دور پنجم داشتیم. در این جلسه هر دو طرف صحبت های خود را بیان کردند. همه به این اصل معتقدند که خدمت به اسلام و انقلاب و مردم شریف شیراز یک اصل است .هم دوستان ؛منتخبین مردم درشورای پنجم  واقف اند  که باید از تجربیات شورای چهارم و قبل از آن استفاده کنند و هم شورای دور چهارم آمادگی خود را اعلام کرده است که هر نوع اطلاعات و تجربه ای که اعضای دور پنجم بخواهند در اختیار آنان قراردهند. ما همچنین مجدد از دوستان دعوت کردیم که در تمامی جلسات کمیسیون ها، صحن ،کمیته ها، هیئت رئیسه تشریف بیاورند.

 

دیدگاه های شما