امروز: یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: دویست و بیستمین جلسه علنی شورا

  • تاریخ:
    ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
  • عنوان:
    دویست و بیستمین جلسه علنی شورا
  • نام عضو:
    محمدرضا هاجری

۱- همانطور که پیش بینی شده بود، مالیات بر ساخت و ساز، رکود مسکن را عمیق تر می کند، به قول نماینده شیراز، با ابلاغیه اخیر دولت، فرا سرمایه از بازار مسکن قطعی است.
حذف مالیات و ارزش افزوده از بازار مسکن، این صنعت را می تواند از رکود و بن بست بیرون آورد.
بهتر است نمایندگان مجلس و شورای عالی استانها همگام درخواست لغو مالیات بر ساخت و ساز مسکن را عملیاتی کنند تا شاید صنعت ساختمان از رکود بیرون آید.
۲- سرپرست محترم اداره کل کتابخانه های عمومی فارس در دیدار با منتخبین شورای پنجم شیراز ادعا نموده: شیراز تنها کلان شهری است که کتابخانه مرکزی ندارد!؟
لازم به ذکر است حدود ۳ سال قبل زمینی به متراژ حدود ۳۵۰۰ متر برای ساخت کتابخانه مرکزی در حدفاصل میدان کوزه گری تا پل غدیر برای اینکار در نظر گرفته شده که امکان توسعه آن به ۵۰۰۰ متر هم میباشد.
زمین مذکور میان بوستان حاشیه ای بسیار زیبا واقع شده است که می تواند به عنوان محوطه بیرونی کتابخانه مرکزی از آن استفاده نمود، اما اداره کل کتابخانه ها، زمینی را در شمال شهر شیراز درخواست کرده است که در مالکیت شهرداری نمی باشد، در جلسه نهایی استانداری قرار شد اداره کل راه و شهر سازی زمین مورد نیاز کتابخانه مرکزی را تأمین نماید که هنوز اقدامی صورت نگرفته است، شورا و شهرداری به وظیفه خود عمل کرده منتهی باب طبع عزیزان که تمایل به شمال داشته و از جنوب شهر روی بر میگردانند نیست.
در ضمن در شورای چهارم، نزدیک به ۱۰ کتابخانه عمومی        ساخته و تحویل اداره کل کتابخانه های عمومی داده شده و دهها کتابخانه در فرهنگسراها و فرهنگسرای کتاب آماده و خدمات رسانی می کنند، شورا و شهرداری از سهم ۵/ درصد حاضر است من بعد هم کتابخانه های مورد نیاز را بر اساس تیپ استاندارد ساخته و تحویل نهاد کتابخانه ها نماید. بهتر است در گزارش دهی همه حقایق و واقعیت ها بازگو شود. هنوز هم شورا و شهرداری آمادگی دارند تا زمین در نظر گرفته شده برای ساخت کتابخانه مرکزی را تحویل و در تمامی مراحل طراحی و ساخت حمایت جدی داشته باشند.
در حال حاضر مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز با مدیر عاملی شهرداری شیراز در تبلیغ و ترویج کتاب و کتاب خوانی حتی تحت عنوان سرای مهربانی از تمامی نهاد های فرهنگی جلودارتر بوده که اینجانب از تلاش چشمگیر عزیزان نقدیر و تشکر می نمایم.
۳- به دنبال تشکیل کارگروه تخریب و تحریف عملکرد شورا و شهرداری با سیاه نمایی ادعا شده، پروژه هایی که شهرداری و شورا افتتاح می کنند، بعضا ۶۰ درصدی است و هنوز کامل نشده اند، علی رغم اینکه حتی یک مصداق نتوانستند برای ادعای خود ارائه دهند، همچنان برای اثبات خویش سعی دارند دستاورد های جهادی و انقلابی شورا و شهرداری را تنزل داده تا پیشاپیش ناتوانی و ناکارامدی خود را توجیه کنند. حضور گسترده خبرنگاران دلسوز و متعهد شهر در هنگام افتتاح پروژه ها نشانه ای است بر کذب بودن ادعای واهی کسانی است که نمی توانند دستاورد های شورا و شهرداری را دیده و دست از حسادت بردارند.
۴- در هفته گذشته استاندار محترم فارس، معاونت برنامه ریزی استانداری و مدیر کل امور مالیاتی بیان کرده اند، ۸ اداره و سازمان فارس تاکنون نتوانسته اند بودجه های خود را جذب و امکان بازگشت بودجه به تهران وجود دارد، اگر مردم را محرم می دانند و مدعی اطلاعات آزاد هستند، نام این ۸ اداره و سازمان را شفاف و صریح ذکر نمایند تا مردم تکلیف خود را بدانند.     
ریاست محترم مجلس در اجلاس قوه قضائیه فرمودند:     
قرار بود بدنه دولت چابک و لاغر شود اما فربه تر شده است، ۹۰ درصد بودجه صرف هزینه های جاری می شود و ۱۰ درصد عمرانی است، اگر همین ۱۰ درصد حداقلی را هم نتوانند جذب کنند، معنای آن این است که مدیریت کشور بحران زده است، مشکل ما ارز نیست بی عرضگی است!؟
۵- کلیات ساخت سریال حضرت احمد بن موسی (ع) شاهچراغ توسط شهرداری، صدا و سیما و آستان قدس احمدی و محمدی در سال ۹۵ به تصویب رسیده و در بودجه سال ۹۶ که اواخر سال ۹۵ و قبل از انتخابات شورا لحاظ و تصویب شده است و تفاهمنامه کاری آن در همین ماه نهایی خواهد شد.
با توجه به اعلام رسمی این کار فاخر فرهنگی – هنری توسط حضرات آیات ایمانی نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس و سید علی اصغر دستغیب تولیت محترم حرم های احمدی و محمدی و انعکاس در صدا و سیما از شهردار محترم جهادی شیراز تقاضا دارم، باتوجه به ردیف بودجه مشخص این سریال برای سال ۹۶ هرچه سریعتر تفاهمنامه اجرایی امضاء تا برگ زرین دیگری از خدمات صادقانه شورا و شهرداری ورق زده شود.
۶- توهین فردی نفوذی بنام ورناصری رئیس ستاد رئیس جمهور در مسجد سلیمان به حضرت سلمان فارسی و در حضور استاندار اهواز بی شرمانه ترین قداست شکنی از شخصیت های مذهبی و دینی سال است.
سلمانی که رسول خدا (ص) در شأنش می فرماید: سلمان منا اهل البیت – سلمان از ما اهلبیت است و در جای دیگر می فرماید:
الناس يشتاقون الی الجنه والجنة تشتاق الی السلمان ‏– مردم مشتاق رسیدن به بهشت هستند و بهشت مشتاق رسیدن به سلمان. آیا سزاوار است در حکومت اسلامی و کشور سلمان فارسی خائنی فتنه گر و باستان پرست با تأسی به پروتکل صهیونیستی که خود را رئیس ستاد رئیس جمهور معرفی میکند در حضور مدیریت ارشد استان خوزستان و در جمع ستاد استانی رئیس جمهور، سلمان فارسی و محمدی را، فردی خائن به ایران و تاریخ ایران و مزدور قومی دیگر معرفی نماید؟ کسانی که برای چند بیت شعر انقلابی یک مداح جوان با جوسازی آن را موضوع اول کشور می کنند چرا در برابر توهین زشت و     
سخیف یک فتنه گر باستان گرا به ساحت صحابی بزرگوار پیامبر اکرم سکوت اختیار نموده حتی اعتراضات مردم را به این حرمت شکنی سانسور می کنند!؟ أین تذهبون!؟
۷- با توجه به رضایت عامه مردم از عملکرد شهرداری شیراز که در نظر سنجی های سه گانه و کمپین ها در فضای مجازی مشهود است، شورای پنجم چنانچه می خواهد روند عمران و آبادی در شهر شیراز همچنان ادامه یابد با توجه به معیار شایسته سالاری، کارآمدی، تخصص و تعهد و روحیه جهادی، وضع موجود را با اصلاحات اندک حفظ و صیانت نمایند. نظرسنجی عاقلانه و صادقانه از گروه های دانشجویی، فرهنگی – هنری، رسانه ها، ورزشکاران، یاوران شورای محلات، ائمه جمعه و جماعات، علمای موثر شهر، فرهنگیان، کارگران و امثالهم می تواند مطالبات و توقعات عامه مردم را نسبت به رضایتمندی از شهرداری شیراز را به نمایش بگذارد.
مبادا اسیر بازی های سیاسی احزاب و گروه های سیاسی شده و روند پیشرفت عمران و آبادی شهر را به بن بست بکشانند. مردم از بازی های سیاسی و راه اندازی شرکت های سهامی احزاب و گروه های سیاسی خسته شده اند، کار می خواهند، تولید و اشتغال، عمران و آبادی، معرفت و عدالت، عزت و کرامت میخواهند یادمان باشد منتخبین شورای پنجم باتفاق علی البدل ها که اینجانب هم جزو آنها می باشم. از میان ۵۶۰ هزار رای دهنده تنها ۱ پنجم  رای مردم را به دست آورده ایم. و ۴ پنجم رای دهندگان به ما رای نداده اند، یعنی رای ما بین هفت تا ۲۰ درصد رای دهندگان بوده اگر میخواهیم مدیریت اقلیت را بر اکثریت تحمیل نکنیم، در انتخاب شهردار و مدیران شهرداری به نظرسنجی و نیازسنجی واقعی روی بیاوریم تا اثبات شود در مدیریت شهری خواستار حفاظت از منافع و مصلحت شهر و پایبند به اصل شایسته سالاری و کارآمدی هستیم، یکبار هم که شده خلوص نیت و صفای دل خود را به صحنه آورید، شک نکنید پشیمان نخواهید شد.

 

دیدگاه های شما