امروز: یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: دویست و بیستمین جلسه علنی شورا

  • تاریخ:
    ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
  • عنوان:
    دویست و بیستمین جلسه علنی شورا
  • نام عضو:
    زین العابدین عرب

با توجه به پایان دوره چهارم شورا بر اساس آمار متوجه می شویم در سال های اخیر شیراز روند رو به رشدی را طی کرده است. طی ۴ سال شورای چهارم حدود ۲ هزار پروژه افتتاح شد و ۶۰۰ پروژه نیمه تمام نیز در دست اجراست. ایجاد ۱۵۰۰ هکتار پارک - فضای سبز، افتتاح قطار شهری، احداث ۷۰۰ هزار متر زیر بنای فرهنگی و... از جمله دستاوردهای این شورا بوده است. به نظر می رسد شورای چهارم رکورد خوبی داشته است حتی در مقایسه با دیگر کلانشهرهای همجوار نیز این موضوع نمایان است.
شورای چهارم تحولات عظیمی را در بودجه شهرداری رقم زد که با توجه به توانمندی های مجموعه شهرداری، بودجه هر سال ۲۰ تا۳۰ درصد افزایش داشت و خوشبختانه همه سال نیز بیش از ۹۵ درصد آن محقق شد.
شایسته است شورای بعد بجای اینکه توجه و تمرکز خود را بر روی نقد شورای پیشین و عملکرد آن بگذارند رقابت های عمرانی را شروع کنند.
در دوره چهارم پروژه های عمرانی که بر اساس بودجه و زمان بندی اولیه هنوز زمان پیش بینی شده برای آنها به اتمام نرسیده است،  با پیگیری های مجدانه زودتر و پیش از موعد به بهره برداری رسیده است و این برگ افتخاری در دفتر خدمات رسانی شورای و شهرداری این دوره است .
من به عنوان یک عضو از شورای چهارم، از شهرداری تقاضا می کنم تا آخرین روز این دوره به فعالیت های خود ادامه داده و پروژه های  تکمیل شده خود را افتتاح کند تا الگویی باشد برای شورای دور آتی که آنها نیز با قوت هرچه بیشتر وارد این رقابت خدمت رسانی شوند.
 مردم از شورا و شهرداری خارج از مسائل و دیدگاه های سیاسی تنها خدمت رسانی می خواهند.  ازین رو شورای پنجم باید با هماهنگی استانداری و نمایندگان مجلس پیگیری کند تا حدود یکصد میلیارد تومان مطالبات شهرداری از دستگاه های دولتی اخذ و این مبلغ  به درآمد شهرداری اضافه شود.

 

دیدگاه های شما