امروز: یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: دویست و بیست و یکمین جلسه علنی شورا

  • تاریخ:
    ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
  • عنوان:
    دویست و بیست و یکمین جلسه علنی شورا
  • نام عضو:
    محمد حق نگر

باردیگر عطر دل آویز کاروان شهدا فضای کشور را معطر کردند. در آستانه شهادت امام جعفر صادق(ع) رئیس مکتب شیعه شاهد حضور کاروان شهدا در شهرهای ایران هستیم ، ای خوشا به احوال شهدا که زندگان واقعی عرصه حیات هستند. شهدا نظاره گر ما مردگان و واماندگان در کش و قوس های زمانه می باشند. آنها میزان تلاش ما، میزان خلوص ما، میزان پایبندی ما، احساس مسئولیت و تعلق ما را بخوبی می بیند و واقعیت درون هر یک از ما برایشان مکشوف و هویدا است.  لذا دست کمک به سوی رئیس مکتبمان امام جعفر صادق (ع) دراز نموده تقاضا داریم برای ما واماندگان راه شهدا از خدا طلب مغفرت نمایند. تا تلاش های ما رنگ خلوص گیرد ، و قابل باشیم راه شهیدان را ادامه دهیم .
از قافله های شهدا جا ماندیم/ رفتند رفیقان و چه تنها ماندیم
افسوس که در زمانه دلتنگی/ مجروح شدیم، اسیر دنیا ماندیم
من به "قد قامت" یاران نرسیدم ای کاش/ لااقل رکعت آخر به جماعت برسم.
تا ۱۵ مردادماه شورای چهارم از قطار پیاده خواهدشد.
۴سال پیش وقتی خواستیم سوار قطار شویم، واگن نبود ایستگاه ها ناقص بودند آقای زمانی مشکل بودجه داشت، دولت تخصیص نمی داد، اما شورای چهارم تدبیر کرده و شهرداری تلاش مجدانه نمود و با کار جهادی سازمان قطار شهری مشکلات یکی پس از دیگری برطرف گردید.
و بالاخره قطار راه افتاد و خوشبختانه ما در روزهای پایانی عمر شورای چهارم از قطار در ایستگاه الله پیاده خواهیم شد و شهر شیراز و اعضای شورای پنجم را در همان ایستگاه الله به دست خدا می سپاریم. ش.رای پنجم در حالی کلید شهر را در دست خواهد گرفت که در ایستگاه الله به لطف خدا سوار بر قطار شهری بوده و علاوه بر آن زیرساخت های عظیمی که برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی فراهم گردیده است را زاد توشه راه خود خواهد داشت .
 شورای پنجم در بخش سرمایه گذاری نیز شاهد افتتاح ماهانه یک پروژه بزرگ سرمایه گذاری خواهد بود مسیر توسعه توسط شورای چهارم عالمانه تعریف گردیده و علی الرغم رکود عظیمی که بر کشور حاکم است و آمار صدور پروانه های ساختمانی نسبت به سال ۹۱ حدود ۷۰درصد کاهش یافته است اما با تدبیرهای نوین در امر سرمایه گذاری با همت بخش خصوصی حداقل ۴۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه غیر منقول نظیر آپارتمان و واحدهای تجاری جهت شهرداری شیراز کسب گردیده که همگی در ید شورای پنجم قرار خواهد گرفت و شورای پنجم با این سرمایه های بالقوه ای که با درایت شهردار  با کفایت و معاونین سختکوش و تلاشگر طی ۵ سال گذشته کسب گردیده است باید بتواند مسیر توسعه را فعال تر و پرخروش تر روشن نگه دارد .
قبل از پیاده شدن از قطار در انتهای خیابان حسینی الهاشمی برای آخرین بار سری به پارک ۵۸۰ هکتاری دراک و پارک ۵۰ هکتاری مقابل احسان سپس در محور چمران نگاهی به ارتفاعات شمالی وو در شرق شیراز به پارک نماز و در ارتفاعات مشرف بر آن نموده و با تمام وجود لبریز از شوق و شعف می گردیم اینها نیز سرمایه های بالقوه هستند که شورای پنجم می تواند تا سطح ۷ درصد آنها را در امر گردشگری با مشارکت بخش خصوصی بالفعل نماید لذا موقع پیاده شدن از قطار قلباً خوشحال هستیم که از ظرفیت ها و توان خویش در حد وسعمان تلاش و کوشش کردیم و اگر موفق به تکمیل بعضی از کارها نشدیم چون روال عالم و قانون خلقت بر این اساس است
که: "تلک الایام نداولها بین الناس و لیعلم الله الذین آمنوا و یتخذ منکم شهداء
ما این روزها را به عنوان امتحان در میان مردم می گردانیم تا عبرت گیرند و خدا کسانی را که ایمان
 آورده اند مشخص کند و از میان شما گواهانی بگیرد."
با الهام از آیه شریفه فوق فرصت کار و تلاش و امکانات عالم دست به دست می گردد.
لذا دوستان خوب ما در شورای پنجم باید با درایت و تیزبینی و بدون فوق وقت مسیر طی شده را تکمیل نمایند تا در آزمون موفق بیرون آیند.
از مردم خوب شهر شیراز که بر ما منت نهادند و تاج نوکری و خدمت را از سال ۹۲ بر سر ما نهادند کمال تقدیر و تشکر را داریم .
از شما مردم خوب شیراز درخواست داریم کوتاهی ها و نقص های ما را به بزرگواری و همت بالای خویش ببخشید، ما آنچه در توان داشتیم برای شوکت و عظمت شهر شیراز بکار بردیم و کارهای بزرگی نیز باقی مانده است که بنده در نطق روز دوشنبه مورخ ۱۲/۰۴/۹۶ شش پروژه عظیم و حیاتی آنرا که می تواند تضمین کننده سلامت و توسعه شهر شیراز باشد را متذکر گردیدم که امیدوارم مورد توجه دوستان خوب ما در شورای پنجم قرار گیرد. و مهمترین آنها تبدیل شهر شیراز به یک شهر انسان محور می باشد که با کمترین هزینه قابل اجراء است و شهرداری می تواند با اختصاص عرض ۵/۱ متر از طرفین خیابان ها به مسیر دوچرخه سواری و ایمن کردن آنها با نرده های فلزی یا شیشه ای و قرار دادن سایه بان، خدمتی بزرگ در جهت کاهش ترافیک و دعوت مردم به استفاده از دوچرخه که تأمین کننده سلامتی مردم می باشد را انجام دهد.
و از آنجا که رویکرد شورای پنجم بیشتر فرهنگی و توجه به سلامت مردم می باشد انتظار می رود حداقل اجرای این پروژه که با کمترین هزینه قابل بهره برداری بوده به عنوان اولین پروژه اجرائی شورای پنجم تا قبل از پایان سال ۹۶ عملیاتی نماید تا مردم خوب شهر ما آسایش و آرامش و سلامتی بیشتری را تجربه نمایند. و از هزینه های خانوارها که صرف درمان می گردد نیز جلوگیری شود.

 

دیدگاه های شما