امروز: یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: دویست و بیست و دومین جلسه علنی شورا

  • تاریخ:
    ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  • عنوان:
    دویست و بیست و دومین جلسه علنی شورا
  • نام عضو:
    غلام مهدی حقدل

بسمه تعالی

در ابتدا اول ماه ذی القعده، آغاز دهه کرامت ، سالروز ولادت با سعادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر را خدمت تمام همشهریان عزیز تبریک و تهنیت عرض می نمایم. این دهه ی با برکت، با میلاد حضرت فاطمه معصومه (س)دختر امام موسی کاظم(ع) ، امام هفتم ما شیعیان شروع و با گرامی داشت حضرت احمدابن موسی(ع) برادر بزرگوار ایشان ادامه و در روز پایانی با میلاد امام رئوف امام رضا(ع) مزین شده است. مفاهیم سازنده و ارزشمند فرهنگ اسلامی در این دهه تداعی می شوند که تداعی کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان والامقام و گرانقدر جهان اسلام می باشند. دهه کرامت یادآور لطیف ترین علائق و مهر و وفای کم نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است که منجر به تحول آفرینی در دل ملیون ها مسلمان شده است. مناسبت های هفته جاری عبارت اند از:
سه شنبه ۳ مرداد ماه به مناسبت بزرگداشت میلاد حضرت فاطمه معصومه ، روز دختر نامگذاری شده است. حضرت معصومه (س) از نظر آگاهي به مسائل ديني و معارف اسلامي اعم از احکام و اخلاق و ... در حدّ بالايي از رشد علمي بودند. ایشان برای دختران مسلمان الگویی مناسب می باشند، بانویی که درعین عفاف و حجاب، پاکی و پاکدامنی، مظهر فداکاری، فعالیت‌های اجتماعی، دفاع از رکن امامت و ولایت و عالم و دانشمندی فرهیخته بودند. به برکت انقلاب اسلامی و خون مطهر شهیدان ،دختران در کشور ما فرصت یافتند تا به کمالات معنوی، دینی و علمی دست یابند . به حمدالله امروزه حدود ۶۰ درصد کرسی دانشگاهها از وجود بانوان و دختران بهره مند است.آنان دردامن پر عطوفت مادران خود تمرین مادری و پذیرش نقش اجتماعی را می آموزند. ارزش جایگاه زنان در جامعه اسلامی محیطی امن به دور از هر گونه تردید را برای نشان دادن جایگاه واقعی آنان فراهم نموده است. امیدواریم دختران جامعه با الگوپذیری از حضرت زهرا(س) و حضرت فاطمه معصومه(س) بتوانند به جهانیان بفهمانند که زنان می توانند دوشادوش مردان بدون هیچ تعرض و سوء قصدی به رشد اجتعاعی و معنوی خود دست یابند.
پنجشنبه ۵ مردادماه سالروز عمليات غرورآفرين "مرصاد" در منطقه اسلام‏آباد غرب در سال ۱۳۶۷ می باشد. بعد از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ ، به دلیل اینکه این موضوع برای صدام و منافقین گران به شمار می  رفت، گروهك منافقين با جمع آوری نیرو با حمایت صدام به ایران حمله کرد که مردم متحد و سلحشور ایران اسلامی پاسخ جانانه ای به آن ها دادند و به فرماندهی شهید صیاد شیرازی فرمانده عملیات مرصاد، در تنگه مرصاد راه را بر منافقین بست.  عكس‏العمل سريع رزمندگان، منافقين را به فراري مفتضحانه وادار ساخت. اين عمليات با حمله هوانيروز ارتش جمهوري اسلامي ايران با سركوبي شديد منافقان ادامه يافت و دشمن را دچار شكست سخت و سنگيني نمود.
 جمعه ۶ مرداد ماه روز کارآفرینی نامگذاری شده است. امروز اشتغال به عنوان بزرگترین چالش پیش روی نظام مقدس جمهوری اسلامی است و بر همین اساس مقام عظمای ولایت امسال را به نام«اقتصاد مقاومتی، تولید واشتغال» نیز نامگذاری کردند.در حقیقت،مسیر اصلی اشتغال از تولید می گذرد و لازم است هر کس تمکن و توان مالی و علمی دارد، جهت تحقق تولید و اشتغال تلاش و جهاد نماید. اگر به امور اقتصادی و کارآفرینی به نحو اصولی توجه شود موجب۱- ایجاد ثروت۲-اشتغال‌زایی ۳-ایجاد و توسعه فناوری ۴- ترغیب و تشویق سرمایه‌گذاری ۵-شناخت، ایجاد و گسترش بازارهای جدید۶-افزایش رفاه۷-ساماندهی و استفاده اثربخش از منابع شده و امید به زندگی در جامعه افزایش خواهد یافت.
این روزها به پایان عمر با برکت ۴ سال فعالیت شورا و شهرداری نزدیک می شویم. در این جلسات پایانی خدا را شکر می کنیم که به ما لیاقت داد تا در شورای چهارم، برای نظام مقدس جمهوری اسلامی سربازی نموده و  برای مردم و همشهریان فهیم نیز خادمی صدیق باشیم. در طی این چهار سال گامهای بزرگی ، برای تعالی و توسعه شهر شیراز در مجموعه شهرداری با مدیریت شورا برداشته شده است. در طول این مدت،  تعالیم عالمانه شورا و عملکرد شهردار وتیم ایشان برای ما برکتی بود که امیدواریم دوباره تکرار شود. به تمام مسئولین و کارشناسان مجموعه شورا و شهرداری که در این مدت با تمام توان تلاش نمودند نیز خدا قوت و خسته نباشید عرض می نمایم و کمال تشکر را از آن ها می نمایم.

 

دیدگاه های شما