امروز: یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: دویست و بیست و هفتمین جلسه علنی شورا

  • تاریخ:
    ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
  • عنوان:
    دویست و بیست و هفتمین جلسه علنی شورا
  • نام عضو:
    غلام مهدی حقدل

ایستگاه آخر
دوره چهارم شورای اسلامی شهر شیراز  پس از ۴۸ ماه کار و تلاش صادقانه با افتتاح بزرگترین پروژه عمرانی شهر شیراز به ایستگاه آخر رسید و خط یک قطار شهری به طول ۲۴ کیلومتر از شمال تا جنوب شیراز به طور کامل افتتاح شد تا مردم طعم شیرین سوار شدن بر قطار شهری و طی کردن مسیر بدون ترافیک در کمترین زمان ممکن را تجربه کنند. این امر به برکت خدمات ارزشمند شورای چهارم و تلاش مضاعف شهرداری امکان پذیر شد. پروژه قطار شهری که یک آرزوی دیرینه شهروندان شیرازی بود، در سال ۸۰ شروع به کار نمود و تا سال ۹۱ حدود ۵۰میلیارد هزینه در بر داشت . از سال ۹۲ تا ۹۶ با افزایش بودجه عمرانی شهرداری به ۸۵درصد و هزینه کرد ۶۰۰ میلیارد تومان خط یک به طور کامل تکمیل و افتتاح شد . در عین حال خط ۲ هم با کمک دولت با فاینانس ۵۰۰ میلیارد تومانی در حال  بازسازی و ساخت می باشد. خوشبختانه خط ۳ نیز آماده شروع به کار می باشد که امید است به همت شورای پنجم آغاز گردد .
شورای چهارم، شورای تعامل، تلاش، صفا و صمیمیت بود و توانست رتبه دوم بودجه سال ۹۶ را کسب نموده و عدالت اجتماعی را رعایت نماید و شرایط امیدوار کننده ای را برای شهر شیراز ترسیم نماید. در اینجا ، جا دارد تا از تلاش های اعضای شورا ، مجموعه شهرداری، شهردار محترم شیراز، معاونین، مدیران مناطق، مدیران ستادی، کارشناسان ، کارمندان و کارگران شورا و  شهرداری  که در به نتیجه رسیدن نتایج مطلوب در بخش های فرهنگی و اجتماعی، عمرانی، فضای سبز، معماری و شهرسازی و... موثر بودند، تقدیر و تشکر می نمایم و امیدوارم مسیر خدمت گزاری به همشهریان با شتاب مطلوب در دوره پنجم ادامه یابد؛امامناسبت های هفته:
شنبه ۲۸ مردادماه سالروز كودتاي آمريكا عليه نهضت ملي ايران و سرنگوني دولت "دكتر مصدق" در سال۱۳۳۲ می باشد. اين كودتا با همكاري آمريكا و انگليس در ايران به وقوع پيوست و از آن پس، ايران به طور مستقيم تحت نفوذ رژيم استكباري آمريكا درآمد.
شنبه ۲۸ مرداد ماه یادآور فاجعه آتش‏سوزی سينما ركس آبادان توسط سرکردگان رژيم پهلوی در۱۳۵۷ می باشد که در این فاجعه آتش‏سوزي ۳۷۷ نفر به طرز فجيعی كشته شدند. یاد آنان را گرامی می داریم.
دوشنبه ۳۰مرداد ماه روز بزرگداشت علامه محمدباقرمجلسی مشهور به مجلسی دوم می باشد. ایشان یکی از بزرگ‏ترین عالمان شیعه می باشند که خدمات گوناگون و فراوانی به جهان اسلام و مذهب تشیع ارائه نموده اند. یاد این عالم بزرگ را گرامی می داریم.
سه شنبه۳۱ مرداد روز جهانی مسجد نامگذاری شده است. مسجد در اسلام، قلب تپنده حیات این دین و جایگاه پیوند آسمان و زمین است که انسان به عنوان اشرف مخلوقات در آن رشد و تکامل می‌یابد . به لطف الهی بعد از انقلاب توجه به مساجد از جایگاه ویژه ای برخوردار است و طرح مسجد محوری یکی از طرح های مفید در این زمینه می باشدکه در دوره چهارم برنامه ریزی های خوبی دراین زمینه انجام گرفت.
چهارشنبه یک شهریور مصادف با اول ذی الحجه ،سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) روز ازدواج و خانواده نامگذاری شده است تا تاکیدی باشد بر اهمیت و ارزش الگو گرفتن از ازدواج علی گونه و ارائه طریقی برای جامعه بشری در همه قرون و اعصار. امید است که جوانان این مرز و بوم که تربیت یافته مکتب اهل بیت(ع) هستند، با الگو قرار دادن منش زندگی مولا علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) و با توکل بر خداوند متعال آغازگر زندگی‌های مشترک اسلامی باشند.
 چهارشنبه یک شهریور روز بزرگداشت ابوعلی سينا و روز پزشک ناميده شده است. ابوعلی سینا به دليل حافظه قوي و نبوغی که داشت در علوم مختلف زمان خود از جمله طب مهارت يافت ویکی از پزشکان حاذق بود؛ به همین مناسبت این روز را روز پزشک نامگذاری نمودند تا از خدمات ارزشمند این قشر فهیم، عالم، دانشمند و تلاشگر در جهت نجات جان انسانها تقدیری ناچیز به عمل آید.

 

دیدگاه های شما