امروز: جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: در دو ماه باقی‌مانده تمام جلسات کمیسیون هوشمندسازی را به شش پروژه مهم اختصاص می‌دهیم/ اعضای شورای پنجم در چهار سال اخیر گام‌های بلندی برای اعتلای نام شیراز برداشته‌اند

  • تاریخ:
    ۱۴۰۰/۰۳/۳۰
  • عنوان:
    در دو ماه باقی‌مانده تمام جلسات کمیسیون هوشمندسازی را به شش پروژه مهم اختصاص می‌دهیم/ اعضای شورای پنجم در چهار سال اخیر گام‌های بلندی برای اعتلای نام شیراز برداشته‌اند
  • نام عضو:
    لیلا دودمان


«خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد، مگرآنکه آن قوم به دست خود سرنوشت شان را تغییر دهند.»
تغییر یک سنت الهی است و خداوند را شاکریم که در بخشی از این تغییرات، نقش خود را ایفا کردیم و صندوق رای که دستاورد تلاش چند ساله ی ایرانیان است، ملاک تصمیم و عمل خود قرار دادیم.
امیدواریم انتخاب اقای رئیسی به عنوان رئیس جمهور برای مردم ایران همراه با گشایش در امور زندگی باشد و دولت جدید بتواند بر پایه حمایتی که درقوای دیگر دارد، به وعده‌های خود عمل نموده و معیشت مردم بهبود پیدا کند.
به زودی اعضای منتخب جدید شورای شهر شیراز اعلام می‌شود و انتظار می رود با تفکر جدید  بتوانند مسیر توسعه شهری شیراز را با سرعت بیشتر و بهتری بپیمایند. پیشاپیش این انتخاب را به منتخبان جدید تبریک میگویم و آرزو دارم در خدمت به شهروندان شیرازموفق باشند.
فصل انتخابات به خصوص اتخابات شورای شهر و روستا فصل طراوت و شادابی ایران زمین است و مردم با اتکای به آرای خود همواره مجموعه‌ای از مطالبات را به مسئولان و منتخبان خود یادآور می‌شوند و مسؤولیت این مطالبات را به عهده ی آنها می گذارند.
شهروندان نجیب شیراز نیز طی چهار سال گذشته با اعتماد به لیست امید تلاش کردند بخشی از جایگاه ویژه‌ی خود را در تاریخ و فرهنگ ایران‌زمین بازآفرینی کنند و منتخبان شیراز در این مدت گام‌های بلندی برای اعتلای نام شیراز برداشتند و نام شیراز را به محوریت شهروندان مزین کردند. انجام مطالعات میدانی و نظرسنجی از شهروندان نشان می‌دهد مجموع رضایت آنها از فعالیت ها و پروژه‌های فرهنگی و عمرانی مناسب بوده و در دوره جدید همچنان باید تقویت گردد. واما مهمترین مطالبه ای که مردم و بخصوص جوانان دارند توسعه ی فضاهای تفریحی در سطح شهرشیراز است.
امیدوارم منتخبان جدید اهتمام ویژه ای به اوقات فراغت شهروندان و به ویژه جوانان داشته باشند و پروژه‌ها وبرنامه‌های تدوین شده به سرانجام مناسبی برسند.
هنوز البته کمتر از دو ماه تا تحویل شورا فرصت باقی است و ما تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت تا پروژه‌های نیمه‌تمام بیشتری را با همکاری شهردار محترم و کارکنان عزیز شهرداری شیراز به اتمام برسانیم و همکاران جدید در شورای شهر با فراغ بال بیشتری وارد میدان خدمت‌رسانی به شهروندان شوند.
در حوزه کمیسیون هوشمندسازی نیزدر دو ماه باقیمانده تمام جلسات کمیسیون را به شش پروژه اختصاص می دهیم که به شرخ ذیل است؛
به سرانجام رساندن
۱-کیف پول شهروندی 
۲- وایفای رایگان در ایستگاه‌های مترو ومناطق گردشگری
۳- بی.ام.اس و سیستم مدیریت اتوبوسرانی و تاکسیرانی 
۴- توسعه و تکمیل فیبر نوری
۵- هوشمندسازی میدان میوه و تره بارو مکانیزه کردن صندوق های پرداخت غرفه های ارائه محصولات 
۶- ایستگاه ثابت آلودگی هوا
که در اسرع وقت گزارش کاملی از انجام یا عدم انجام این پروژه ها که نمونه عینی انسان‌محوری است ارائه خواهیم کرد.
در طی این دوسال بخصوص تنگناهای مالی و اقتصادی طی سال های اخیر مانع بزرگی برسر راه توسعه ی شهری بودند ولی همدلی و همراهی کادر شهرداری این مانع  را سست  کرد و اتفاقت بزرگی در شیراز رقم خورد.
یقینا مسیر توسعه شیراز همچنان باز خواهد بود و ایده ها و اندیشه های جدید ابزاری برای بهبود کیفیت آن خواهد بود.
ما نیز تمام توان خود را به کار خواهیم بست تا جایگاه مطلوب شیراز حاصل آمده و دستاوردهای کنونی نیز حفظ شوند.
گمان مبر که به پایان رسید کار مغان
هزار باده ی ناخورده در رگ تاک است
لیلا دودمان-
رییس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز/
۳۰ خرداد ۱۴۰۰
 


دیدگاه های شما