امروز: جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: برای اولین بار در تاریخ شهرداری‌های ایران، در شیراز اصل شفافیت و حذف تشریفات زاید در بودجه را اجرایی کرده‌ایم/ شورای پنجم شیراز، اصل برابری و منع تبعیض را در گوشه گوشه شهر به اجرا درآورده است/ امروز شیراز یکی از پاک‌ترین شهرهای ایران است

  • تاریخ:
    ۱۴۰۰/۰۴/۱۳
  • عنوان:
    برای اولین بار در تاریخ شهرداری‌های ایران، در شیراز اصل شفافیت و حذف تشریفات زاید در بودجه را اجرایی کرده‌ایم/ شورای پنجم شیراز، اصل برابری و منع تبعیض را در گوشه گوشه شهر به اجرا درآورده است/ امروز شیراز یکی از پاک‌ترین شهرهای ایران است
  • نام عضو:
    دکتر قاسم مقیمی

با نام و یاد خدا  
با درود و سلام بر ریاست محترم شورا، هیات رییسه و اعضای محترم شورا، شهردار، مجموعه معاونین و مدیران و از همه مهمتر کارکنان تلاشگر شهرداری شیراز، حضار و اصحاب محترم رسانه و همکاران و کارمندان خدوم و خاکی و نجیب شورا و نهایتا شهروندان شریف شیراز؛ بیست و ششمین و آخرین نطق پیش از دستور خود را به اعضای محترم شورای اسلامی شهر شیراز اختصاص می دهم.
به اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز که با احتساب روزانه ۱۴ ساعت کار یعنی از ۸ صبح تا ۱۰ شب و همه روزهایی که حتی اگر به جهت تعطیلات رسمی امکان حضور فیزیکی در دفاتر خود را نداشتند، دغدغه های فکری و ذهنی شبانه روزی کمک به شهر و شهروندان و یافتن راه حلی جهت کاهش آلام و مشکلات آنها رهایشان نکرد، قریب به ۲۰ هزار نفر ساعت در کنار مردم و شبیه مردم زندگی کردیم تا شیراز را زیبا تر و روشن تر از همیشه و با افتخار تقدیم به شهروندان فهیم و فکور آن نماییم. و قطعا پس از این شورا نیز به جهت آشنایی بیشتر با نیازهای مردم تا همیشه با دغدغه مندی برای رفع نیازهای آنها تلاش خواهیم کرد.
۲۰ هزار نفر ساعت فکر کردیم تا امروز با افتخار برای اولین بار در تاریخ شهرداری های ایران، اصل شفافیت و حذف تشریفات زاید در بودجه و تصمیمات را اجرایی کنیم. هیچ تصمیمی دیگر در پشت درهای بسته گرفته نخواهد شد و هیچ بودجه ای بی برنامه هزینه نخواهد شد و همه مناقصات و مزایده های شهرداری در دسترس شهروندان و قابل تحلیل و تفسیر است.
۲۰ هزار نفر ساعت کارکردیم تا امروز با افتخار مبنای انسان محورترین شهر ایران را تعریف و پایه گذاری نماییم و به اذعان همه ی منصفان و اخلاق مداران، شیراز امروز، جز انسان اولویت دیگری ندارد و همه ی امور حول انسان و انسانیت می چرخد.
۲۰ هزار نفر ساعت در میدان حضور داشتیم تا با دیپلماسی خدمت، اصل برابری و منع تبعیض در اجرای قانون بدون استثنا را در گوشه گوشه شهر شیراز به اجرا درآوریم و امروزه پیاده راه سلامت و ورزش منطقه دو در جنوب شیراز با همان مصالح و کیفیت و خدمات، تداوم پیاده راه سلامت منطقه شش در شمال شیراز است. خدمتی که پیامبر اکرم صلوات الله علیه می فرماید: «محبوب ترین بندگان نزد خداوند آن کسی است که سودش بیشتر به مردم برسد.« و حضرت امام رضا علیه السلام می فرماید: «هر کس به مومنی فرج بخشد، خدا روز قیامت گره از دلش بگشاید.«
۲۰ هزار نفر ساعت در محلات و حاشیه های شهر در مناطق ۲ و ۵ و ۷ و ۱۱ و ۳ همراه با یاوران خدوم و متعهد شورا حضور داشتیم و اصل سرعت در پاسخگویی و ممنوعیت تاخیر در آن را تا پاسی از شب پاس داشتیم و با کار و تلاش شبانه روزی و ساخت زیرساختهای فرهنگی، هنری، ورزشی و خدماتی در این محدوده ها، امروزه صمیمی ترین دوستان ما همین مردم مناطق حاشیه ای و محلات کم برخوردار هستند. 
۲۰ هزار نفر ساعت در باغات و فضای سبز شیراز حضور یافتیم و مصوبه ها گذراندیم تا امروزه حتی یک متر مربع از این محدوده را به ساختمان سازی و برج سازی اختصاص ندادیم، که هکتارها درخت و درختچه و بذر و نهال در سطح شهر  و ارتفاعات کاشتیم و غرس کردیم تا  شیراز سبزتر از همیشه باشد و به قول شهردار انسان محورمان، شیراز مثل شیراز باشد.
۲۰ هزار نفر ساعت در کوچه ها و خیابانها و بلوارها به صورت شبانه روزی به پاکیزگی و انجام خدمات شهری مشغول شدیم و به ساماندهی مشاغل پرداختیم تا امروزه یکی از پاک ترین و آرام ترین شهرها و مسوولیت پذیرترین شهروندان ایران را شاهد باشیم و به خود ببالیم که شهر حضرت احمد ابن موسی و شهدای مطهر ایران اسلامی و زیارتگاه سعدی و حافظ محبوب تر از همیشه است و شهرداران جهانی به دوستی با آن افتخار می کنند.
و نهایتا میدان این ساعات خدمت را که جز انجام وظیفه چیزی نبوده است، در کنار هزاران ساعت خدمت همکاران شریف خود در شوراهای اول تا چهارم به همکاران منتخب در ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز می سپاریم تا با تداوم انسان محوری، شیراز را به معنای تام کلمه به شیراز برسانند و به شهروندان سومین حرم اهل بیت ادای دین نمایند.
پایان/


دیدگاه های شما