امروز: جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: تلاش ما در 4 سال گذشته، تبدیل نقاط ضعف به قوت و پرهیز از اتخاذ تصمیم‌های به‌دور از مبانی علمی بوده است

  • تاریخ:
    ۱۴۰۰/۰۴/۲۰
  • عنوان:
    تلاش ما در ۴ سال گذشته، تبدیل نقاط ضعف به قوت و پرهیز از اتخاذ تصمیم‌های به‌دور از مبانی علمی بوده است
  • نام عضو:
    دکتر علی ناصری

به نام خداوند بخشندۀ مهربان
کزو ماندگار این زمین و زمان
ضمن سلام ، عرض ادب و احترام حضور همکاران ارجمند ، همشهریان ، مشاوران ، مدیران شهرداری ، حضار گرانقدر و  اصحاب محترم رسانه و با عرض تسلیت شهادت حضرت امام محمد تقی ( ع ) ، پیشاپیش حلول ماه ذی الحجه ، ماه دعا ، ماه راز و نیاز با خدا ،  ماهی که روز عرفه در آن جاری است وحدیث من عرف نفسه فقد عرف ربّه در آن ساری است ، سالروز ازدواج ابوتراب حضرت علی(ع) و أم ابیها حضرت فاطمه زهرا (س) را به تمامی خانواده ها ، خصوصا جوانان در شرف ازدواج تبریک و تهنیت عرض نموده ، امیدوارم برای تمام جوانان کشورم شرایط مطلوبِ ازدواج فراهم گردد .   ان شاءا...
امروز در حالی سی و هشتمین و آخرین نطق پیش از دستور خود را به ساحت شما عزیزان و شهروندان ارجمند اظهار می دارم که قریب به چهار سال از آغاز شورای اسلامی دوره پنجم می گذرد . در هنگام ادای سوگند ، هر چند از نظر غالب ناظرین مراسم ، آغاز راهی چهار ساله بود اما برای من لحظه شروع شمارشی معکوس بود که همواره این موضوع را به ذهنم متبادر می نمود که فرصت خدمت کوتاه است ، پس باید آن گونه که شایستۀ اعتماد فاخر این مردم نجیب است گام برداشت و به عهدی که بسته ایم و قولی که داده ایم همت گمارد و در این راه از هیچ کوششی دریغ ننمود .
در این راستا آنچه در ابتدا خود را مقید آن نمودم این بود که انرژی خود و وقت شورا را صرف ردِ تصمیم ها و اقدام های عزیزان در دوره پیش از خود ، ننمایم ؛ چرا که باور داشته و دارم کسانی که از سر علاقه ، دلسوزی و به قصد خدمت در این عرصه پای می نهند ، هر تصمیم و عملی که متبادر می شود در جهت رفاه و رضای حال شهروندان بوده و تنها ، تفاوت کار در سلائق و اولویت هاست .
لذا با همراهی همکاران ارجمند دوره پنجم ، یک برنامه ریزی مناسب در جهت انطباق تصمیم های صورت گرفته بزرگواران دوره قبل با خواست رای دهندگان ، اقدامهای مقتضی را اتخاذ نمودیم تا ضمن اتمام کارها امور معطل مانده نیز تسریع گردد بدین ترتیب با استفاده از ظرفیت های ایجاد شده تلاش کردیم تا توقفی را در  مسیر توسعه شهر شیراز شاهد نباشیم .
بر همین اساس بود که فرصت خدمت را صَرفِ نفی عملکردها نکردیم بلکه با بررسی منصفانه در جهت رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت برآمدیم . تهدیدهای مرتبط به امور شهر و شهروندان را شناسایی و مترصد حل آنها برآمدیم و آن بخش هایی را که می توانستیم در جهت منافع عمومی به فرصتی برای شهر و شهروندان تبدیل کنیم در آن همت گماردیم .
تصمیم های کمیسیون را در ابعاد مختلف سلامت، محیط زیست و خدمات شهری بر مبنای علمی با رویکرد فراهم کردن زیر ساخت ها برای دستیابی به توسعه پایدار شهری و بهره مندی شهروندان از زندگی مطلوب اتخاذ کردیم و از کار سلیقه ای به جد پرهیز نمودیم . کارها را با توجه به اثربخشی آنها در زندگی شهروندان اولویت بندی و در دستورکار خود قرار دادیم .
به جد باور دارم شورای دوره پنجم از ظرفیت بسیار بالایی در سیاست گذاری و تدوین برنامه ها برخوردار بود که چنانچه مدیریت شهری به گونه ای مطلوب تر و همسوتر در جهت ظرفیت سازی که شوراییان برای شهر شیراز و شهروندان ارجمند شیرازی فراهم کردند اقدام می نمود یقینا دستاوردهای مطلوب تری را شاهد بودیم .
اعتقاد دارم تا آخرین دقایق به لحاظ فرصت خدمتی که شهروندان در اختیارمان قرار داده اند باید برای رضای آنان که همانا رضای خداوندگار متعال است از هیچ کوششی دریغ ننماییم .البته طبیعی است که با توجه به دغدغه ها ، پیگیری ها و حجم زیاد کارها ،  برخی از پروژه ها یا زمینه تحقق و اجرای آنها فراهم شده است و یا درصدی پیشرفت داشته اند که ادامه کار و خدمت رسانی ، همت منتخبین محترم دوره ششم کلان شهر شیراز را می طلبد .
در پایان ضمن ارج نهادن به زحمات تمامی همکارانم در شورای اسلامی دوره پنجم کلان شهر شیراز و شورائیان ادوار گذشته شهرمان ، برای منتخبین محترم مردم در شورای پیش رو سلامت ، سعادت و توفیق روز افزونِ خدمت به شهروندان نجیب ، شریف و با وفای جهان شهرمان ، شیراز را خواستارم.
به پایان آمد این دفتر، حکایت همچنان باقی
به صد دفتر نشاید گفت حَسْبُ الْحالِ مشتاقی

والسلام علیکم و رحمه ا... و برکاته
دکتر علی ناصری
رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی کلان شهر شیراز
۲۰ تیرماه ۱۴۰۰


دیدگاه های شما