امروز: جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: در مسیر عمل به عهد چهار ساله‌ام تمام توان و زندگی‌ام را گذاشته‌ام/ ما در شورای پنجم به پشتوانه رأی کم‌نظیر مردم، تمام تلاشمان را برای توسعه شیراز به کار گرفتیم/ محدودیت‌ها و مشکلات شدید اقتصادی، امکان انجام برنامه‌های بیشتر را از ما گرفت

  • تاریخ:
    ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
  • عنوان:
    در مسیر عمل به عهد چهار ساله‌ام تمام توان و زندگی‌ام را گذاشته‌ام/ ما در شورای پنجم به پشتوانه رأی کم‌نظیر مردم، تمام تلاشمان را برای توسعه شیراز به کار گرفتیم/ محدودیت‌ها و مشکلات شدید اقتصادی، امکان انجام برنامه‌های بیشتر را از ما گرفت
  • نام عضو:
    مهندس نواب قائدی

عرض سلام و احترام دارم خدمت همکاران گرامی در شورای اسلامی شهر، شهردار محترم، معاونین و مدیران و پرسنل خدوم شهرداری کلان شهر شیراز و اصحاب محترم رسانه و شهروندان گرامی که شنونده و بیننده صحن شورا هستند.
اعیاد قربان و غدیر و همچنین سالروز ولادت امام علی النقی الهادی(ع) را خدمت همه هموطنان به خصوص همشهریان عزیزم تبریک عرض می کنم.
در آخرین نطق پیش از دستور اینجانب در کسوت عضو شورای شهر، تصمیم گرفتم که این فرصت را غنیمت شمرده و صحبتی کوتاه با همشهریان عزیز داشته باشم.
انگار همین دیروز بود که با استقبال بی سابقه و حضور پرشور شما عزیزان در پای صندوق های رأی، به عنوان نماینده خودتان در پنجمین دوره پارلمان محلی اعتماد کردید. در اولین قدم خدمت پدرم که الگو و چراغ راه زندگیم بود رسیدم و توصیه اکید ایشان بر مردم داری، صداقت و پیگیری امور مردم بود و در طی سه سال اول شورا که در قید حیات بودند و متأسفانه بدلیل مشغله کاری کمتر فرصت حضور در محضرشان را داشتم اما همواره بزرگترین مشوق و حامی بنده در این مسئولیت خطیر بودند. با یک چشم بهم زدنی این ایام سپری شد. هرچند که این ایام بر همه ما سخت گذشت. فشارهای اقتصادی، حوادث غیرمترقبه از زلزله، سیل، رانش کوه، خشکسالی و این دو سال گذشته نیز شیوع ویروس کرونا عرصه را بر همه ما تنگ‌تر کرد و باعث شد که با محبوس شدن خانواده ها در منازل و کاهش تعاملات اجتماعی، فشارهای مضاعف اقتصادی و روحی وروانی به مردم تحمیل شود.
اما من و همکارانم در شورای اسلامی دوره پنجم تا حد توان سعی کردیم که به پاسداشت اعتماد، پشتوانه رای و مشروعیت بخشی کم نظیر شما، تمام تلاش خود را برای به دوش کشیدن بار این مسئولیت مهم بکار گیریم. بنده نیز به نوبه خود سعی داشتم که از تمام وظایف و اختیارات قانونی خود در راستای توسعه شهر شیراز و کمک به حل مشکلات بهره ببرم.
در طی این چهار سال تمام توان خود را برای پیگیری مسائل و پاسخگویی به شهروندان به کار بستم. همواره سعی کردم در دسترس شهروندان باشم، چه به صورت حضوری و چه از طریق تماس تلفنی یا فضای مجازی سعی کردم اول شنونده حرفهای آنان بوده و بعد با ارائه راهکار تا حد امکان نسبت به پیگیری و رسیدگی به مشکلات آنها اقدام نمایم. سعی کردم با حضور مستمر در سطح شهر از شرق تا غرب، از شمال تا جنوب، از برخوردارترین تا محروم ترین نقطه این شهر محله به محله و کوچه به کوچه حضور یافته و بازدید کنم تا علاوه بر شناسایی مشکلات و پیگیری برای حل آنها، طرح ها و تخصیص بودجه لازم برای پاسخگویی به نیازهای مربوطه را در ابعاد خرد و کلان پیگیری نمایم.
من نمی‌توانم بگویم تا چه اندازه موفق بوده ام یا تا چه حد توانسته ام انتظارات به حق شهروندان را برآورده سازم ولی قضاوت در این خصوص را اول به تنها دادگر هستی خداوند متعال و بعد به شما همشهریان عزیز واگذار می کنم و نیک میدانم که به دور از هر گونه تعصبات و سلایق و در کمال انصاف و عدالت بهترین ارزیابی را خواهید داشت. اما این اطمینان را به همه عزیزان میدهم که در این عهدی که ۴ سال گذشته با هم بستیم و در این مسیری که با همدیگر قدم گذاشتیم، از هیچ کوششی دریغ نکرده و تمام وقت و انرژی و زندگی خود را در این راه گذاشتم و این کمترین کاری بوده است که در محضر شما و در مقابل محبت های شما می توانستم انجام دهم.
همچنین خوب میدانم که شرایط موجود مطلوب هیچ یک از ما نمی باشد و کشور ما به دلیل فشارها و تحریم های اقتصادی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند و مردم سرزمین ما با این فرهنگ و تاریخ غنی شایسته زندگی بهتری می باشند. با وجود تلاش‌ها و اقدامات انجام شده در دوره پنجم باز هم شیراز با جایگاه واقعی خود فاصله زیادی دارد و نیازمند برنامه ریزی و تلاش همه جانبه و عزم جدی برای ارتقای کمی و کیفی آن در حوزه های مختلف می باشد. اما علیرغم تمام محدودیت های موجود رویکرد و نگاه جدیدی در این دوره به سیستم مدیریت شهری شیراز شد و الگوها و زیربناهای خوبی برای توسعه آتی شهر شیراز فراهم گردیده است که انشاءلله با تداوم آن می توان به آینده امیدوار بود.
از محضر همشهریان عزیزم پوزش می طلبم از اینکه بسیاری از مسائل و مشکلات اساسی این شهر فراتر از حوزه وظایف و اختیارات و توان شورای شهر بود و شورا نتوانست اقدامات اساسی برای آنها داشته باشد و همچنین محدودیت ها و مشکلات بسیار زیاد اقتصادی، تحریم ها، تورم زیاد، کرونا و غیره امکان انجام اجرای طرح ها و برنامه های بیشتر را گرفت.
خدا را شاکرم که توفیق خدمتگزاری را بر بنده ارزانی داشت و چند صباحی را با افتخار در خدمت شما عزیزان بودم. اما با پایان دوره مسئولیتم در شورای شهر، عرصه را خالی نخواهم گذاشت و باز هم در کنار همدیگر خواهیم بود. علاوه بر اعلام آمادگی کامل برای انتقال تجربیات خود برای منتخبین جدید، این بار سعی خواهم کرد که به عنوان یک شهروند مسئولیت های اجتماعی خود را در جامعه داشته باشم و مطالبه گری و پیگیری مسائل مختلف و ارائه طرح ها و پیشنهادات مختلف را در خصوص مدیریت شهری دنبال نمایم و در هر موقعیت و جایگاهی برای سربلندی شهرمان تلاش خواهم کرد.
در پایان از تمامی همکارانم در شورای شهر بخصوص اعضای محترم شورا، شهردار پرتلاش و صبور شهر شیراز، معاونین، مدیران و سایر پرسنل زحمتکش شهرداری، یاوران محترم شورا و مدیران سایردستگاههای اجرایی که در طی این مدت و در راستای مسئولیت خود و پیگیری مسائل مختلف زحمات زیادی را به آنها دادیم تشکر می کنم و امیدوارم که قصور و کوتاهی بنده را ببخشند. همچنین از خانواده خودم به ویژه همسر عزیزم تشکر می کنم که بنده را در این راه حمایت کردند و بار مسئولیت خانواده را به دوش کشیدند.
از تلاشها و زحمات همکارانم در دفتر کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک؛ جناب آقای مهندس اخلاصی دبیر محترم کمیسیون، جناب آقای مهندس دهقان کارشناس عمران، جناب آقای مهندس گلدهان مسئول دفتر، آقایان مهندس زمانیان و مهندس فرزام منش کارشناسان حمل و نقل و ترافیک تشکر و قدردانی می نمایم و اگر موفقیتی هم حاصل گردید نتیجه زحمات و تلاشهای شبانه روزی این عزیزان بوده که امیدوارم به خاطر فشارهای کاری بنده را حلال بفرمایند.
آرزوی سلامتی و توفیق برای همه عزیزان دارم.
خدایا چنان کن سرانجام کار                     تو خشنود باشی و ما رستگار
وَالسّلامُ علیکُم وَ رَحمَهُ الله وَ بَرَکاتُه


دیدگاه های شما