امروز: جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: برای کاهش مشکلات شهروندان شیراز کوتاهی نکرده‌ایم/ چرا هیچکس جوابگوی مشکلات کشور نیست؟/ مردم خون فرزندان خود را پای درخت انقلاب ریختند که عدالت و آزادی و استقلال داشته باشند/ مسؤولان باید به انتقادات و اعتراضات مردم توجه کنند

  • تاریخ:
    ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
  • عنوان:
    برای کاهش مشکلات شهروندان شیراز کوتاهی نکرده‌ایم/ چرا هیچکس جوابگوی مشکلات کشور نیست؟/ مردم خون فرزندان خود را پای درخت انقلاب ریختند که عدالت و آزادی و استقلال داشته باشند/ مسؤولان باید به انتقادات و اعتراضات مردم توجه کنند
  • نام عضو:
    نوذر امامی

واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند
چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند
مشکلی دارم ز دانشمند مجلس باز پُرس
توبه‌فرمایان چرا خود توبه کمترمی‌کنند؟
گوئیا باور نمی‌دارند روز داوری
کاین همه قلب و دغل در کار داور می‌کنند
بر در میخانهٔ عشق ای ملک تسبیح گوی
کاندر آنجا طینت آدم مخمّر می‌کنند
صبحدم از عرش می‌آمد خروشی عقل گفت
قدسیان گوئی که شعر حافظ از بر می‌کنند

بنام خدا
            رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي يَفْقَهُوا قَوْلِي
با درود و رحمت خدا بر همه شهیدان راه حق و فضیلت به ویژه شهدای دفاع مقدس و با عرض سلام خدمت ریاست محترم شورای اسلامی شهر شیراز، برادر ارزشمند جناب آقای دکتر موسوی و هیات رییسه گرامی و همکاران گرانقدر عضو شورای پنجم و شهردار محبوب و زحمتکش و معاونین و مدیران عزیز شهرداری و اصحاب رسانه و تشکر از همه عزیزانی که از طریق پخش زنده جلسه را همراهی می‌نمایند.
آخرین نطق پیش از دستور خودم را با سلام و درود بی پایان به محضرمردم شریف، نجیب و شهروندان فرهیخته شیراز تقدیم حضور مبارکشان می‌نمایم.
خداوند متعال و مهربان را سپاسگزارم که توفیق و افتخار خدمت و شایستگی اطاعت از این مردم با فرهنگ را نصیب این حقیر نمود. بدون اغراق و هر گونه اضافه گویی عرض میکنم آنچه که دانستیم و آنچه را توانستیم برای حل مشکلات مردم و پاسخگویی به نیازهای آنان کوتاهی و دریغ نکردیم و هیچگاه از پیگیری امورات و حل گرفتاری مردم عزیز خسته نشدیم و درب اتاقمان پیوسته بر روی شما ولی نعمتان باز بود وتلاش و سعی وافر نمودیم و نماینده خواسته ها، مطالبات، انتظارات، شخصیت و فرهنگ شما مردم با افتخار شیراز باشیم.
اینجانب برای این مهم بارها نارضایتی و فریاد مردم را به گوش مسولین کشوری و استانی رساندم و بیان نمودم که برای بقای نظام و حکومت، راهی مهمتر و بهتر از رضایت آنان نیست؛ همانطور که امام فرمود: مردم ولی نعمتان انقلابند؛ باید این مردم احساس تعلق، لذت و رضایت را نسبت به جامعه داشته باشند و هیچ چیز خطرناک‌تر از این نیست که جامعه‌ای بسازیم که در آن بیشتر مردم احساس کنند هیچ سهمی در آن ندارند. زیرا مردمی که حس کنند سهمی در جامعه دارند از آن نظام و جامعه حفاظت خواهند کرد اما اگر این حس را نداشته باشند آن جامعه را رو به نابودی خواهند کشید.
امروز هم از زبان شما می‌گویم: بزرگ‌ترین قدرت برای حفظ نظام و جلوگیری از تجاوز و نفوذ دشمنان این مرز و بوم، رضایت، آسایش و رفاه مردم است. صاحبان اصلی این انقلاب، کشور و سهامداران آن از هر قوم و نژاد و دین و آیینی این مردم هستند. مردم انقلاب را پیروز کردند. جنگ را اداره و خون بچه های خود را پای درخت انقلاب ریختند که عدالت و آزادی و استقلال داشته باشند؛ اما همین مردم امروز از وضع موجود ناراحت هستند. وضعیت مردم خوزستان را از بی آبی ببینید. تورم و گرانی و هرج و مرج اقتصادی بر گرده مردم فشار غیر قابل تحملی وارد نموده و کمر طبقه آسیب پذیر جامعه را شکسته است.
بیماری کرونا در دنیا دارد کنترل می‌شود اما علیرغم اعلام مسئولین به تولید چندین نوع واکسن و وارادت آن، فقط ۵ در صد جامعه واکسیناسیون شده اند. در حالیکه کشورهای همسایه بیش از ۵۰ درصد و بعضا ۹۰ در صد واکسن زده اند و متاسفانه روزانه شاهد جان باختن عزیزانی هستیم که بخاطر این سهل انگاری جانشان را از دست می‌دهند وشوربختانه وزیر بهداشت و درمان اعلام می‌کند؛ کجای دنیا وزیر بهداشت مسئول تامین و واردات واکسن است؟ لابد مسولیت تامین واکسن کرونا با شورای پنجم شهر شیراز است!
جوابگوی تورم افسارگسیخته مواد غذایی و دارویی و بهداشتی چه کسانی هستند؟ گرانی شن، ماسه، میلگرد، سیمان و مصالح ساختمانی به چه کسانی مربوط است؟ چرا هیچکس جوابگو نیست؟ مردم به کجا مراجعه کنند؟ جوابگوی گرانی نان چه کسی است؟؟
در یک کلام از زبان مردم عرض می‌کنم، مسئولین کشور باید به انتقادات و اعتراضات مردم توجه کنند و برای تامین خواسته های آنان تا دیر نشده در سیاست داخلی برنامه ریزی نمایند و با توجه ویژه به نظرات دلسوزان و دانشمندان و اقتصاددانان در بهبود امور بکوشند تا جلوی فرار نخبگان، دانشمندان و جوانان این کشور که خطر بزرگی است، گرفته شود و گره از کار فرو بسته مردم باز شود. مردم اگر خوشحال و راضی باشند این کشور آسیب نخواهد دید و بزرگ‌ترین دشمنان در مقابل مردم این سرزمین پشیزی عرض اندام نتوانند کرد.
در سیاست خارجی نیاز به تعامل و چاره جویی و ارتباط را مردم با همه وجود احساس می‌کنند مردم خواهان رفع تحریم که به نفع دشمنان نظام و به ضرر مردم و کشور است می‌باشند و بسیاری از موارد دیگر که در این مقال نمی‌گنجد.
در پایان لازم می‌دانم یک‌بار دیگر از مردم شریف شیراز در رای اعتماد به شورای پنجم و فراهم ساختن زمینه خدمت برای امثال بنده سپاسگزاری کنم و در مقابل عزت نفس و مناعت طبع همشهریان عزیز سر تعظیم فرود بیاورم و خواهش کنم بخاطر همه قصور و کوتاهی و خدای ناکرده سهل انگاری در انجام وظیفه، ما را به بزرگی تاریخ و فرهنگ خود ببخشایند.
از کلیه کارکنان خدوم و زحمتکش شهرداری شیراز پاکبانان عزیز ، کارکنان محترم پسماند، عزیزان آرامستانها، مهندسین و کارکنان مناطق ۱۱ گانه شهرداری، شهرداران گرانقدر معاونین شهردار، سازمانها ، ادارات حراست و مدیرکل محترم حراست ، مدیران شهرداری، به ویژه معاونت محترم شهرسازی و مدیران و کارشناسان عزیزی که در چهار سال گذشته با حقیر همکاری داشتند و از شهردار صبور و محبوب کلانشهر شیراز، جناب مهندس اسکندرپور که در ایام چهار ساله اخیر زحمات فراوانی متقبل شده و پروژه های ریز و درشت زیادی را در خدمت شیراز جنت تراز بوده اند صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم. از همه کسانی که دل در گروه عمران و آبادانی شیراز و خدمت به این مردم کمر همت بسته اند سپاسگزارم.
از ریاست محترم شورای اسلامی شهر شیراز جناب آقای دکتر موسوی و همکاران عزیز خودم حلالیت طلبیده و تقاضا دارم بنده را به خاطر همه قصور و کوتاهی در همراهی ببخشایند.
یک نفس با ما نشستی خانه بوی گل گرفت
خانه ات آباد که این ویرانه بوی گل گرفت
از کارکنان شریف و زحمتکش شورای شهر که در چهارسال گذشته با ما همکاری نموده و همه توفیقات خود را مدیون معاضدت و همکاری آنان میدانم سپاسگزارم.
از دبیر سابق کمیسیون معماری و شهرسازی جناب آقای مهندس انصاری، رییس دفتر سابق اینجانب سرکار خانم ناطقی، دبیر کمیسیون سرکارخانم مهندس مقیمی و رییس دفتر اینجانب سرکارخانم فخیم زاده هم که زحمات زیادی را در ایام اخیر متقبل شده اند، کمال تقدیر و تشکر را دارم.
همچنین قدردان خانواده عزیز خودم، همسر صبور و فرزندان عزیزم هستم که با همکاری و همراهی خود زمینه خدمت چهارساله را برایم فراهم نمودند.
پیری دیدم نشسته بر باره طوس
در پیش نهاده کله کیکاووس
گفتم چه خبر داری از این ویرانه
گفتا خبر این است که افسوس افسوس


دیدگاه های شما