امروز: جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: آقای شهردار اقتدار بیشتری جهت پیشرفت امور لازم است

  • تاریخ:
    ۱۴۰۰/۱۲/۱۵
  • عنوان:
    آقای شهردار اقتدار بیشتری جهت پیشرفت امور لازم است
  • نام عضو:
    رضا محمدیان

بسمه‌تعالی
نطق پیش از دستور مهندس رضا محمدیان، رئیس کمیسیون سومین حرم و گردشگری و زیارت در پنجاه و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز مورخ ۱۵/۱۲/۱۴۰۰

السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین و علی اخی الحسین ابوالفضل العباس و السلام علیک یا صاحب الزمان یا قائم آل محمد یا مهدی فاطمه ارواحنا فداه

ضمن عرض سلام و ادب خدمت حضار گرامی و حلول ماه مبارک شعبان و اعیاد پیش رو خدمت شهروندان عزیز و حضار گرامی نکاتی چند را عرض می‌نمایم:
۱- داستان اوکراین داستانی تکراری است از فریب سیاست‌بازان و در نهایت قربانی شدن ملتی یا کشوری! و ای کاش سیاستمداران کشورمان ایران دچار فراموشی کوتاه‌مدت یا بلندمدت نشوند و گوش به فرمان رهبر معظم و با دقت به جمله‌های سیاست‌بازان مستکبر و صهیونیست برای پیشرفت با اتکا به توان بالقوه کشور برنامه‌ریزی بهتری انجام دهند.

۲- استاندار محترم و ریاست محترم شورا بر اساس بند ۳۲ ماده ۸۰ قانون وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی و شهرداران کشور واحدهای شهرستانی تمام سازمان‌ها و موسسات عمومی غیردولتی که در زمینه خدمات شهری وظایفی بر عهده دارند موظف هستند برنامه سالانه خود را در خصوص خدمات شهری در چارچوب اعتبارات و بودجه سالانه خود تنظیم شده به شوراهای اسلامی شهر ارائه نمایند. به عنوان نماینده مردم تقاضای جدی دارم که استاندار محترم فارس بر این مهم تاکید نمایند. و همچنین ریاست محترم شورا از جلسه آینده به نحوی برنامه‌ریزی نمایند که تمام دستگاه‌های فوق‌الذکر به صورت نوبتی برنامه خدماتی خود برای سال ۱۴۰۱ را در صحن شورا ارائه نمایند تا هم مردم محترم به واسطه رسانه‌ها از برنامه‌های آنان اطلاع یابند و هم اعضای محترم شورا بتوانند مطالبات مردم را به مدیران دستگاه‌ها منعکس نمایند و در نهایت هماهنگی بین دستگاه.ها در راستای خدمت به مردم به بهترین شکل ممکن صورت پذیرد.

۳- اعضای محترم شورا؛ از عمر این شورا شش ماه گذشت و در آستانه ورود به سال جدید هستیم. انسجام و اتحاد اعضای شورا و خضوع متناسب ریاست و هیئت رئیسه محترم و انجام هماهنگی مناسب و یک‌صدایی کامل شورا باعث پیشرفت بهتر امور خواهد بود. هماهنگی کامل شورا باعث ایجاد نظم در شهرداری نیز خواهد شد؛ تلاش‌های انفرادی ممکن است در کوتاه‌مدت و مواردی جزئی موفقیتی حاصل کند اما اهداف بلندمدت محقق نمی‌گردد. خاضعانه تقاضای هماهنگی و همدلی بیشتر از اعضای محترم دارم و برای تمام عزیزان در آینده نیز آرزوی موفقیت کامل در سایه توجهات حق تعالی دارم‌.

۴- شهردار محترم شیراز! جناب آقای اصنافی؛ به نظر می‌رسد جلسات هماهنگی و ایجاد نظم جهت اجرایی شدن پروژه‌ها و برنامه‌ها یا برقرار نیست یا ضعیف است. آقای شهردار اقتدار بیشتری جهت پیشرفت امور لازم است، آقای شهردار شاید برخی نخواهند کاری انجام شود و به دنبال ایجاد حاشیه و اتلاف وقت باشند برخی هم ظاهراً به دنبال تبلیغات برای آینده سیاسی خود هستند. آقای شهردار مردم از شما کار می‌خواهند کارهای بزرگ و در شأن جایگاه سومین حرم اهل بیت (س) و مردم شهر شیراز. تقاضای جدی دارم با هر مدیری که کارهای ساده را به امروز و فردا می‌اندازد و صرفاً با گزارش‌های صوری سعی در دلبری از شما و مسئولان شهر و اعضای شورا دارد برخورد قاطع کنید. چندین بار عرض کردم مردم قدرشناس زحمات خواهند بود نه تبلیغات؛ البته از زحمات مدیران و کارمندان کارآمد و پرتلاش نیز باید تشکر کرد. امیدوارم در سال آینده از ابتدا شاهد تغییر رویه و پیشرفت اساسی امور باشیم اینجانب به عنوان عضو کوچکی در شورای ششم با اندک تجربه‌ای که دارم کاملاً برای انجام و پیشرفت امور مجدداً اعلام آمادگی می‌نمایم و برای تمام عزیزان آرزوی توفیق در خدمت دارم.


دیدگاه های شما