امروز: جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: تذکر دکتر حسینی نسبت به عدم ساماندهی نیروی انسانی در شهرداری شیراز

  • تاریخ:
    ۱۴۰۱/۰۱/۲۸
  • عنوان:
    تذکر دکتر حسینی نسبت به عدم ساماندهی نیروی انسانی در شهرداری شیراز
  • نام عضو:
    سید ابراهیم حسینی

تذکر دکتر حسینی نسبت به عدم ساماندهی نیروی انسانی در شهرداری شیراز
سید ابراهیم حسینی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر شیراز در تذکری به شهردار نسبت به اعمال شهرداری در جذب نیروی انسانی اظهارداشت: امروز نیروی انسانی در شهرداری مازاد است و تبدیل به یک معضل شده است که در دوره گذشته نیز مطرح شد و ۲ لایحه و طرح هم در شورای قبل داده شده اما در عمل اتفاقی نیفتاده بلکه پیچیده‌تر هم شده است. 

وی با بیان اینکه از ابتدای شورا در این باره تذکر داده شد و طرح ساماندهی نیروی انسانی را نیز در کمیسیون مطرح کردیم، گفت: بنابر این شد که با توجه به مازاد نیرو جلو ورودی جدید گرفته شود 
بخشنامه‌های مکرر وزارت کشور و استانداری نیز به همه هشدار داده است اما
تا جایی که خبر داریم افراد جدید بدون ضابطه جذب شدند و در مواردی افراد بدون داشتن شرایط احراز  مسئولیت گرفتند. 

حسینی با بیان اینکه نهادهای نظارتی هم چند ماه پیش این موارد را تذکر دادند و در شورا هم مطرح شد، افزود: این مسئله حل نشده و نهادهای نظارتی به شورا نامه نوشتند و به حضرتعالی نیز ابلاغ شده است ولی نه تنها اتفاقی نیفتاده بلکه برخی به تازگی در حال جذب در شهرداری هستند. 

وی با بیان اینکه با توجه به معضل نیروی انسانی این کار از چند جهت خلاف است، بیان کرد: تعدادی از پرسنل همین بخش‌ها جاهای دیگر هم مشغول هستند و این ظلم است نسبت به افرادی که باید اینجا کار می‌کردند اما سراغ افراد جدید برویم 
بر فرض نیاز به حضور نیروهای جدید، این کار نیاز به اخذ مجوز دارد که اگر مجوزی باشد آن را اعلام کنید. 

حسینی با بیان اینکه اگر هم مجوز باشد درست این است که به صورت عمومی و عادلانه افراد را به کار بگیرید، گفت: این کار باعث می‌شود همه مجموعه متهم به تخلف می‌شوند. 

عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه برخی از افراد علاوه بر جذب مسئولیت هم گرفتند، عنوان کرد: ادامه این روند شائبه بی‌توجهی به دیدگاه‌ها و نگاه نظارتی شورا پیش آید و هر چند از شخصیت شما مطمئن هستیم اما این اتفاق رخ داده است. 

حسینی با تاکید بر اینکه دنبال اصلاح وضع موجود هستم و کسی را تاکنون معرفی نکرده و نخواهم کرد، گفت: درخواست می‌کنم به شورا گزارش دهید که چه اتفاقی رخ داده است، 
دلسوزی و انقلابی بودن شما بر همه مشخص است اما این مسئله امروز وجود دارد و جای تفسیر و تاویل ندارد‌ 

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر افزود: انتظار داریم که اعمال قانون برای همه در همه سطوح و برای همه موارد انجام شود چراکه با وجود نیروی انسانی مورد نیاز دست به استخدام نیروی جدید بزنیم هنر نیست بلکه ظلم به بیت المال است. 

حسینی با بیان اینکه با وجود بیکاری جوانان اینکه سلیقه‌ای افراد را استخدام کنیم اگر ظلم نیست چه هست، اظهار کرد: اینکه تحت عنوان میدان دادن به جوانان انقلابی فقط به یک گروه خاص توجه شود درست نیست؛ قانون را مبنا قرار دهید و میدان را برای همه باز کنید. 

وی با بیان اینکه چتر مدیریتی را به بزرگی سومین حرم اهل بیت گسترده کنید، گفت: به بزرگی اندیشه شیراز، بیاندیشید و چترتان را بزرگ کنید. 

حسینی همچنین از اقدام شهرداری شیراز در انتصاب قائم مقام ذی‌حسابان، تحقق بودجه ۱۴۰۰ و کمیته تحقق بودجه همچنین فراهم کردن مقدماتی برای بودجه ۱۴۰۱، 
افزایش ۵۰ درصدی قرارداد رانندگان استیجاری و ابلاغ صندوق قرض الحسنه و بیمه تکمیلی آنها تشکرد کرد.


دیدگاه های شما