امروز: سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: نطق پیش از دستور جناب آقای طاهری / رییس شورای اسلامی شهر شیراز- یکشنبه 9 مردادماه 1401

  • تاریخ:
    ۱۴۰۱/۰۵/۰۹
  • عنوان:
    نطق پیش از دستور جناب آقای طاهری / رییس شورای اسلامی شهر شیراز- یکشنبه ۹ مردادماه ۱۴۰۱
  • نام عضو:
    مهدی طاهری

نطق پیش از دستور جناب آقای طاهری / رییس شورای اسلامی شهر شیراز- یکشنبه ۹ مردادماه ۱۴۰۱

بسم الله الرحمن الرحیم

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَى الاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ (اَبَداً) ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکم 
اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ
باز اين چه شورش است که در خلق عالم است
باز اين چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است
ايام سوگواري و عزاداري سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين و خاندان و اصحاب باوفايش را به پيشگاه آقا امام زمان عج و رهبر معظم انقلاب اسلامي و مردم شهيد پرور ايران عزيز ، بويژه شهروندان عزيز شيراز سومين حرم اهلبيت ع را تعزيت و تسليت عرض مينمايم.

  يكسال از عمر شوراي اسلامي شهر شيراز در دوره ششم با همه فراز و نشيب هايش گذشت . فرصتي كه ديگر تكرار نخواهد شد كه همانطور كه اميرالمومنين علی (علیه‌السلام) فرمود: (الفُرصَه تمُّر مرِّ السَحاب فانتَهِزوا فُرَصَ الخَیّر ) «فرصت مانند ابر از افق زندگی می‌گذرد، مواقعی که فرصت‌های خیری پیش می‌آید غنیمت بشمارید و از آن‌ها استفاده کنید » و فرصتهاي خير را نباید به رايگان از دست داد .  
به سهم خود اميدوارم تلاشهايي كه در اين يكسال توسط اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر شيراز در شورا خانه دوم شهروندان و در ميدان شهر در خدمت به شهروندان گذشت ، همان فرصتهايي بوده باشند كه به احسن وجه در خدمت گذاري خالصانه و بي منت به مردم گذشته باشد. 
در صحنه تلاشهاي اجتماعي، موفقيت آن نيست كه ماموران به خدمت به خود امتيازي دهند بلكه به واقع خدمت گيرندگان بايد شما ماموران را ممتاز بدانند و از اينرو اينجانب در پيشگاه الهي و در پيش روي مردم عزيز و شريف شيراز مقدس اين سومين حرم اهل بيت عليهم السلام در ايران اسلامي قبل از هر چيز عذرخواهي ميكنم براي لحظه هايي كه نتوانستم تمام تلاش خود را معطوف نمايم و يا تلاشهاي صورت گرفته شايستگي امتياز شما خوبان را نداشته است . 
در پايان از همه اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر شيراز از خواهران و برادران خوبم كه همه كسوت استادي اين شاگرد حقير را دارند به واسطه قصور و تقصيرهاي خدمت در اين يكسال گذشته بنده را عفو نموده و از يكايك شما بواسطه عدم موفقيت شايسته در امانتي كه به نام رياست شورا به اين حقير سپرديد ، طلب حلاليت دارم . 

اما باید اذعان کرد خبری آمد که خبری در راه است . . .
کوچه به کوچه ، خبری زبان به زبان در بین مردم این دیار در گرفته ، وجودم پر شده از اشک و شور ، از شوق وصل یار، خبر آمد ، پیکر مطهر سردار پرافتخار سپاه اسلام ، یکتا دلاور مرد جبهه مقاومت، شهید مظلوم سپاه عشق، سردار بی سر، حاج عبداله اسکندری به ایران اسلامی رسید.
حاج عبداله عزیز ، تو چه کردی و چه گفتی با عالم عرش که شهادتت نزدیکترین بود به اباعبداله الحسین ع ، تو را مظلومانه دوره کردند و به شهادت رساندند ، در غربت و دور از وطن به شهادت رسیدی ، سر از پیکرت جدا ساختند و بدن مطهر تو را سه روز و سه شب زیر آفتاب سوزان رها کردند ، سرت را شهر به شهر گرداندند و صله و پاداش گرفتند از رهبران جبهه ابلیس ، تو را بی نشانی و بی کفن به خاک سپردند و تا امروز سرت هنوز بی نشانی مانده است. 
همه این گفتار یک سو و اینکه ماندی در غربت تا اکنون بیایی و نه هر روز که در ماه محرم سیاه پوش شده برای حسین ع ، دق الباب شهر ما خاکیان خفته در عالم بی خبری کنی و روز عاشورای حسینی را برای تشییع خود برگزینی . به راستی تو که هستی!، ای امامزاده ی عشق، ای نزدیکترین سیرت به اصحاب حسین ، دردانه شهدای فارس و ایران عزیز . خوش آمدی به آغوش حضرت احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ .
بی شک مزار تو در گلزار شهدای دارالرحمه شیراز، یکی از نورانی ترین نقاط این شهر مقدس تا ابد باقی خواهد ماند و میثاقی است برای زیارت همه دلدادگان به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و ارادتمندان به ساحت مقدس شهیدان .
ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل ا... امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون
والسلام ...  
 

 مهدی طاهری / رییس شورای اسلامی شهر شیراز


دیدگاه های شما