امروز: سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: نطق جناب آقای طاهری – رییس شورای اسلامی شهر شیراز / 23 مرداد 1401

  • تاریخ:
    ۱۴۰۱/۰۵/۲۳
  • عنوان:
    نطق جناب آقای طاهری – رییس شورای اسلامی شهر شیراز / ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
  • نام عضو:
    مهدی طاهری

نطق جناب آقای طاهری – رییس شورای اسلامی شهر شیراز / ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

بسم الله الرحمن الرحیم

 

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَى الاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ (اَبَداً) ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکم

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

 

مجدداً ايام سوگواري و عزاداري سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين و خاندان و اصحاب باوفايش را به پيشگاه آقا امام زمان عج و رهبر معظم انقلاب اسلامي و مردم شهيد پرور ايران عزيز ، بويژه شهروندان عزيز شيراز سومين حرم اهلبيت ع را تعزيت و تسليت عرض مينمايم و عاجزانه از حضرت بقیه ا . . . العظم عج خواهانم تا شهر و شهروندان نجیب و فهیم شیراز این سومین حرم اهل بیت علیهم السلام در ایران اسلامی را مورد عنایت و دعای خیر خود قرار دهند .

 

روز عاشورا ۱۴۰۱ شیراز شاهد یکی از باشکوه ترین استقبالهای تاریخ خود بود . شیرازی ها و استان فارسی ها سنگ تمام گذاشتند و با استقبال و مشایعت پیکر پاک سرداری از سپاه نور سردار بی سر حاج عبداله اسکندری بار دیگر حماسه ای دیگر آفریدند و اینبار نه کم نظیر بلکه بی نظیر ظاهر شدند و درود و سلام خدا به یکایک شما . به مردان و زنانی که در آفتاب سوزان تابستان شیراز قدم به قدم با شهید خود راه رفتند و نجوا کردند . درود به هم استانی های دلاور  وشهید پرور بویژه در شهرهایی که خود توفیق مشایعت این شهید عزیز را داشتند . اینجانب به سهم ناچیز خود برای یک یک شما خوبان دعای خیر  وسلامتی دارم و برای قدم ها و قطرات عرق جبینی که در آن مراسم باشکوه بر زمین ریختید غبطه میخورم . انشاا. . . ماجور باشید . از روح بلند و مطهر شهید عزیزمان حاج عبداله اسکندری می خواهیم تا دعای خیر خود را از ما و از مردم خوب و سرزمین و دیار اسلامی مان دریغ نفرماید .  

 

 

ایام گذشته و پس از فراز و فرودها ، شورا اراده جمعی خود را ضمن حفظ حرمت ها بار دیگر نشان داد و با درخواست استعفای شهردار سابق جناب آقای مهندس سید احسان اصنافی موافقت خود را اعلام نمود . برای ایشان که در طول مدت مسئولیت واگذار شده ، تلاش مجاهدانه ای را از بامدادان تا شامگاهان ابراز نمود، آرزوی سلامتی و موفقیت در هر مسئولیتی که پس از این در هر جای این سرزمین مقدس به ایشان توسط نظام واگذار شود ، دارم . 

 

مسئولیت ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی یک امانت هستند . امانتی که روزی تحویل میدهند ، مدتی آنرا حمل می کنند و پس از مدتی ، آن را باز می ستانند . امانت هایی الهی که متعلق به مردم هستند و به مردم هم باز می گردند و خوشا به آنها که فرصت ها را درک می کنند كه اميرالمومنين علی (علیه‌السلام) فرمود: (الفُرصَه تمُّر مرِّ السَحاب فانتَهِزوا فُرَصَ الخَیّر ) «فرصت مانند ابر از افق زندگی می‌گذرد، آنها را غنیمت بشمارید و از آن‌ها استفاده کنید » و فرصتهاي خير را الحق که نباید به رايگان از دست داد . و چه فرصتی بالاتر از آنکه برای مردم خدمتی صادقانه و خالصانه نمود . این توصیه حضرت امیرالمومنین علی (ع) قبل از هر کسی متوجه این حقیر و سایر همراهان و خواهران و برادران خوب من در این شورا است .

ارزیابی های این حقیر از عملکرد شورا و شهرداری در یکسالی که گذشت بی تردید اشکالات و ایراداتی را از خود نشان میدهد که برخی مشترک و برخی غیر مشترک هستند . اشکالاتی که باید برای پیشبرد امور و سرعت دادن به کارها برای آن تلاش کرد . من از همراهان خود در شورا عاجزانه تقاضا دارم تا حجم مطالعات و تهیه طرح های شورا را به سمت مرکز مطالعات و پژوهش های شورا، ضمن بهره گیری از اندیشه ورزان و نخبگان جامعه سوق داده و به شهرداری اجازه دهند نسبت به میدان عملیات آنچه را خود بهتر می داند با ارائه اختیارات کافی ضمن رعایت چهارچوبها به مدیران مناطق  و میانی واگذار نماید .

امیدوارم در جوی آرام و منطقی و بدور هر گونه سیاست زدگی و بدون تنش های بی دلیل، شورا با خرد جمعی، شهردار آینده شیراز را انتخاب نماید که البته به اعتقاد حقیر، ضروری است تا همه ما باور داشته باشیم گزینه ۱۰۰ از ۱۰۰ ، گزینه ای خیالی است و باید گزینه ای را انتخاب کرد تا ضمن کارآمدی ، هدف گیری آرمان های فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی را در حوزه مدیریت شهری ، آنهم برای شیراز سومین حرم اهلبیت (ع)  ، در دستور کار خود داشته باشد .

والسلام ... 

نطق مهدی طاهری -   ۲۳ مرداد ماه ۱۴۰۱    


دیدگاه های شما