امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: نطق پیش از دستور جناب آقای هاجری

  • تاریخ:
    ۱۴۰۱/۰۶/۱۳
  • عنوان:
    نطق پیش از دستور جناب آقای هاجری
  • نام عضو:
    محمدرضا هاجری

بسم الله الرحمن الرحیم
نطق پیش از دستور محمدرضا هاجری عضو شورای اسلامی شهر شیراز (یکشنبه ۱۳/۶/۱۴۰۱)

قال الله تعالی:«سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ» ( الشعراء: ۲۲۷)
ستم پیشگان خود بدانند زود / كدامین مكان است جای خلود
هر كه تیغ ستم كشد بیرون / فلكش هم بدان بریزد خون

به دنبال قرائت رنجنامه اهالی خونگرم شهرک سعدی از ظلم و ستم های مستمر موقوفه نصیرالملک که مانع عمران و آبادی محلی بوده و به کوه و رودخانه خواری مشهور شده، آنهم به نام سید الشهدای مظلوم، موقوفه به جای رفع ظلم و ستم با پولهای بادآورده، ظالمانه برای تطهیر رفتار و عملکرد ناصواب خود، طلبکارانه وارد شده گویا چرب و شیرین غارتگری از مردم مظلوم و محروم سعدی به کامشان خوش نشسته، قصد دارد ساحت مقدس امام حسین (ع) را هزینه رفتار ناصواب خود کنند. ادعای سند نموده، صدها سند موجود است اما بعلت وقت اندک نطق پیش از دستور تنها به سه مورد بسنده می شود، اسناد را در برابر دید خبرنگار مومن و متعهد حاضر در صحن شورا ارائه نموده، تا شاید متنبه شده، دست از ظلم و ستم بردارند. با هزینه چند میلیاردی به نام دستگاه های عزاداری حسینی در محرم و صفر نمی توان روی دریافتهای نجومی و ظالمانه از مردم محروم و مظلوم سعدی را پوشاند.
تا رفع کامل ظلم و ستم موقوفه و بسنده کردن به حدود و ثغور خود فقط درصحرای آبخوان ساکت نخواهم ماند. حق الناس را با وعده وعید های توخالی موقوفه معاوضه نخواهم کرد.
سند اول: عکس ها نشان می دهد منازل مسکونی سعدی در قسمت راست آرامگاه قدمت بیش از هزار سال دارند و نام قدیم سعدی «سوکان» بوده. اهالی در این منازل زندگی می کردند و با احیای موات با کاشت درخت انگور، امرار معاش می کردند. چگونه ۹۰۰ سال بعد، منازل مردم و زمین های احیا شده، وقف شده است؟ در دو کتاب با بیش از ۱۰۰۰ صفحه سعدی قدیم قبل از ادعای موقوفه را کالبد شکافی کرده است.
سند دوم: انجمن شهر شیراز ۷۰ سال قبل ۵ هزار متر زمین به شهرداری شیراز می دهد که ابتدا رختشوی خانه و سپس مدرسه شده و بعد از انقلاب خیرین مدرسه ساز آن را تکمیل کردند. شهرداری شیراز به منظور طرح توسعه جلو آرامگاه و ایجاد پارکینگ، مدرسه را با آموزش و پرورش تهاتر نموده، موقوفه نصیر الملک با ادعای مالکیت با شهرداری قرارداد بسته، هزینه آن را دریافت می کند.
مدتی بعد عده ای به دادگاه مراجعه کرده، سند سیم سرب ارائه نموده که زمین متعلق به ماست. دادگاه حکم به نفع آنها صادر می کند. یعنی ادعای موقوفه رد شده، موقوفه علی رغم محکوم شدن در ادعای زمین، دریافت های قرار داد خود با شهرداری را باز نمی گرداند. اسناد آن موجود است. خبرنگاران می توانند از نزدیک مشاهده کنند.
سند سوم: مغازه ای با متراژ ۳۷/۱۳ متر در طرح توسعه شهرداری قرار گرفته، مجوز تجاری از شهرداری هم ندارد. برای تملک، موقوفه برای صدور قرار داد ۰۰۰/۵۴۴/۱۲ تومان دریافت کرده و برای انتقال قرارداد مغازه به شهرداری، موقوفه خواهان بالای پنجاه میلیون تومان شده است. این مبلغ را در قرارداد نمی نویسد تا مشخص نشود موقوفه با کدام مجوز شرعی و قانونی زمین کاربری مسکونی را در قرارداد تجاری ثبت نموده تا نجومی دریافت کند. باز هم فریاد می زنم، استغاثه می کنم، دادرس می خواهم تا به ظلم و ستم موقوفه نصیر الملک در سعدی پایان دهند. موقوفه اگر راست می گوید، حاضر به مناظره بوده، آنهم با حضور صدا و سیما و رسانه های مجازی و مکتوب، تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد.

والسلام علی من التبع الهدی
محمدرضا هاجری
عضو شورای اسلامی شهر شیراز


دیدگاه های شما