امروز: یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: نطق پیش از دستور محمدرضا هاجری عضو شورای اسلامی شهر شیراز (یکشنبه 10/7/1401)

  • تاریخ:
    ۱۴۰۱/۰۷/۱۰
  • عنوان:
    نطق پیش از دستور محمدرضا هاجری عضو شورای اسلامی شهر شیراز (یکشنبه ۱۰/۷/۱۴۰۱)
  • نام عضو:
    محمدرضا هاجری

 

هوالشاهد والحاکم

 

نطق پیش از دستور محمدرضا هاجری عضو شورای اسلامی شهر شیراز (یکشنبه ۱۰/۷/۱۴۰۱)

 

مقدمه: با تبریک حلول ماه پربرکت ربیع الاول و اعیاد اسلامی، برای ایران سربلند و مردمان شریفش آرزوی توفیق و سربلندی دارم. از باب تکلیف، بمنظور ارتقاء کمی و کیفی مدیریت شهری، موارد ذیل را باستحضار شهروندان شریف شهر مقدس شیراز می رسانم. مقدمه بیان تذکرات را مزین به ابیاتی از اشعار امام خمینی (ره)، آن سفرکرده که صد قافله دل همره اوست قرار داده تا مقبول طبع شهروندان سومین حرم  وشهر فرهنگ و ادب شیراز قرار گیرد.

جمهوری اسلامی ما جاوید است  /  دشمن ز حیات خویشتن نومید است

آن روز که عالم ز ستمگر خالی است  /  ما را و همه ستمکشان را عید است

جمهوری ما نشانگر اسلام است  /   افکار پلید فتنه جویان خام است

ملت به ره خویش جلو می تازد /  صدام به دست خویش در صد دام است

این عید سعید عید حزب الله است  /  دشمن ز شکست خویشتن آگاه است

چون پرچم جمهوری اسلامی ما  / جاوید به اسم اعظم الله است

این عید سعید عید اسعد باشد  /  ملت به پناه لطف احمد باشد

بر پرچم جمهوری اسلامی ما  / تمثال مبارک محمد باشد

اول: بدنبال همایش جهانی، بی نظیر و هنگامه عظمت اسلام و شیعه در راهپیمایی اربعین با حضور باشکوه بیش از ۲۱ میلیون نفر و بیش از ۵/۳ میلیون نفر ایرانی، عضویت ایران در پیمان شانگهای و در آستانه حضور سربلندانه ریاست محترم جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل و شکست طرح های غربی،عبری و عربی در منطقه و اقتدار جبهه مقاومت اسلامی و حضور بیش از ۵/۶ میلیون نفر در حرم رضوی، افتخار و آبروی ایران اسلامی، حادثه تلخ و تأسف باری برای یک دختر عزیز کُرد اتفاق افتاد که پیگیری کامل حادثه، مطالبه و خواست عمومی است. این حادثه، بهانه ای شد که تمام جنایتکاران آمریکایی، فرانسوی، انگلیسی، عربستانی و صهیونیستی، این حادثه را بهانه ساخته، امنیت، سلامت،عزت و معیشت ملی را هدف تیرهای زهرآگین خود قرار داده، نیروی انتظامی سربلند را که پس از دوران دفاع مقدس، بیشترین شهید را تقدیم امنیت کشور نموده تحریف و تخریب کنند. از همان ابتدا با فتنه و آشوب مطالبه و توقعات صادقانه مردم را به بیراهه و کژراهه برده،قرآن آتش زدند، مسجدآتش زدند، پرچم جمهوری اسلامی بعنوان نماد ملی را به همراه کارکنان نیروی انتظامی به آتش کشیدند، روسری بعنوان نماد حجاب و عفاف را آتش زدند و روسری و چادر از سر زنان بیرون آورده و بعضی درمیانه خیابان کشف حجاب کرده، فیلم گرفته، برای بیگانگان ارسال کردند. درشیراز ، جلودار فتنه و آشوب و آموزش دهنده و اعلام مکان تجمع فتنه و آشوب ، عضو مجرم و فراری شورای پنجم پناهنده شده به لندن بوده که لازم است عطف به ما سبق شده،تحمیل گران تأییدی ایشان را مواخذه نمایند. ازبین بردن اموال عمومی از قبیل خودرو اورژانس، ماشین آتش نشانی، اتوبوس واحد، بانکها و ... ، نامش اعتراض آرام نیست؛ می بایست از مشوقان، محرکان و مجریان فتنه و آشوب شهرها تمام خسارات وارده گرفته شود. ضمن اعلام حمایت و تجلیل تمام قد شورا و شهرداری از نیروی انتظامی، خواستار برخورد قاطع دستگاه های قضائی و امنیتی با جلوداران داخلی این فتنه کور و ضد ملی که وطن فروشی را نشان می دهد هستیم.

 

ما گر زِ سر بریده می ترسیدیم / در محفل عاشقان نمی گردیدیم

دوم: بیش از ده سال از کلنگ زنی تالار بزرگ شهر، جنب سیلوی گندم در چهار راه حافظیه می گذرد. هنرمندان فکور شهر، مطالبه و توقع دارند در اتمام و تکمیل آن تسریع صورت گیرد. در دوره چهارم پیشنهاد داده، ساخت و مدیریت تالار شهر به شهرداری واگذار تا به نتیجه برسد. با توجه به شناختی که از اعضای محترم شورا و شهرداری پر تلاش دارم، باز هم پیشنهاد خود را تکرار نموده،تقاضا دارم طی صورتجلسه ای،تکمیل و مدیریت تالار شهر را به شهرداری واگذار نموده تا هرچه سریع تر به بهره برداری برسد. با مدیریت شهرداری می توان آنرا بصورت هیأت اُمنائی، سیاستگذاری و اداره نمود. متولیان این اقدام را به فال نیک گرفته، اعلام آمادگی کنند تا آرزوی فعالان حوزه فرهنگ، هنر،ادب، علم، رسانه و... هرچه سریعتر برآورده گردد. کار اگر برای خدا باشد و منافع و مصلحت شهر در نظر گرفته شود،از پیشنهاد استقبال خواهد شد.

سوم: متأسفانه اقرار می کنم اکثریت طرح و پروژه های بزرگ مقیاس شهر با ردیف بودجه های نجومی در بالا و شمال شهر در نظر گرفته شده است. این بی عدالتی در توزیع، شکاف طبقاتی شمال و جنوب، غنی و فقیر،خوش نشین و محروم را بیشتر می کند. توازن و عدالت در توزیع طرح و بودجه ها رعایت نشده است. حداقل می توان طرح های با مقیاس کوچک رها شده در محلات محروم را در اولویت اجرا و تکمیل قرارداد و آنها را ستاره دار نموده،تا احساس فراگیری عمران و آبادی بتواند از شکاف های موجود بکاهد. این تبعیض در همه حوزه ها موجود است؛ بوستانها و فضای سبز، فعالیت های فرهنگی، عمرانی،خدماتی و...

یادمان باشد محرومان و فقرای شهر، ولی نعمت ما هستند. نیروهای واکنش سریع نظام اسلامی بوده، در صیانت و حضور در صحنه وحمایت از جمهوری اسلامی همیشه پا در رکاب و ایثار گرانه آماده بوده و هستند. حیف است محلات محروم و فقیر را در جلو پای خوش نشین ها قربانی، علایق و سلایق خود را تحمیل کنیم.

چهارم: با توجه به کمبود آب و نیاز شهرداری به منابع آب پایدار برای فضای سبز شهری، علاوه بر سرعت و سبقت در ساخت تصفیه خانه های محلی (لوکال) در ۱۰ تا ۱۵ منطقه، نسبت به لایروبی و کف شکنی چاه های عمیق در اختیار، مانند چشمه جوشک، چشمه رکنی، قنات سعدی و...  اقدام نموده تا در گسترش فضای سبز شهری و محلی با کمبود منابع آب مواجه نشویم. یادمان باشد پیشگیری مهم تر از رسیدگی است. نگذاریم خشکسالی و کمبود آب، فضا های سبز شهری را با  چالش مواجه سازد.

پنجم: با آغاز به کار شهردار جدید منتخب شورا، لازم است همه توان و همت شورا و شهرداری، متمرکز شود، همدل و همراه و صدای واحد با روش و منشی جهادی وارد صحنه خدمات رسانی شده تا شهروندان عزیزی که از این انتخاب خوشحال و امیدوار به مدیریت کارآمد شهری هستند، همچنان خوشحال و امیدوارتر  به عنوان سرمایه شهری، ما را در اقدامات گسترده عمران و آبادی شهری با تمسک و تأسی به عدالت محوری و کارآمدی، یاری نمایند. یادمان باشد مقام معظم رهبری فرموده اند: « امروز، نا امید کردن مردم و خالی کردن دل انسان های امیدوار، از اعظم کبائر است.» ان شاء ا... که از اینگونه کبائر، شورا و شهرداری و شهروندان عزیز شیرازی بشدت پرهیز خواهند کرد.

محمد رضا هاجری /  عضو شورای اسلامی شهر شیراز


فایلعنوان
نطق پیش از دستور محمدرضا هاجری عضو شورای اسلامی شهر شیراز (یکشنبه 10/7/1401)نطق پیش از دستور محمدرضا هاجری عضو شورای اسلامی شهر شیراز (یکشنبه 10/7/1401)

دیدگاه های شما