امروز: یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: نطق پیش از دستور محمدرضا هاجری عضو شورای اسلامی شهر شیراز (یکشنبه 17/7/1401)

  • تاریخ:
    ۱۴۰۱/۰۷/۱۷
  • عنوان:
    نطق پیش از دستور محمدرضا هاجری عضو شورای اسلامی شهر شیراز (یکشنبه ۱۷/۷/۱۴۰۱)
  • نام عضو:
    محمدرضا هاجری

نطق پیش از دستور محمدرضا هاجری، عضو شورای اسلامی شهر شیراز (یکشنبه – ۱۷/۷/۱۴۰۱)

 

ستاره‌ای بدرخشید و ماهِ مجلس شد  /  دل رمیده ما را رفیق و مونس شد

 

نگارِ من که به مکتب نرفت و خط ننوشت  /  به غمزه مسئله‌آموزِ صد مُدَرِّس شد

 

میلاد پربرکت خاتم الانبیاء، گل سرسبد خلقت، اشرف مخلوقات و فرزند برومندش، ششمین اختر فروزان آسمان امامت و ولایت ، امام جعفر صادق(ع) بنیان گذار فقه جعفری و هفته وحدت را به تمامی مسلمین جهان و شهروندان سومین حرم اهل بیت (ع) تبریک عرض می کنم. در آستانه نامگذاری حکیمانه  این هفته شاهد بودیم، سه جریان غربی، عبری و عربی حامی فتنه و آشوب نتوانستند شکاف و اختلاف در میان مذاهب و اقوام ایجاد کنند. حضور علما و بزرگان اهل سنت کردستان و سیستان و بلوچستان در میانه میدان و برائت از فتنه و آشوب نشان داد بصیرت، بیداری و گل واژه ی وحدت به اوج شکوفایی رسیده است. خنثی سازی ۳۴۰ دروغ، شایعه و شبهه از طریق ۲۶۰ کانال تلویزیونی ماهواره ای فارسی زبان در لندن، پاریس و واشنگتن، کار بزرگی است که مردم ایران بر آن چیره شده، القائات و فریب پیام رسان های تلگرام، واتساپ و اینستاگرام هم نتوانست راه به جایی ببرد.

 

هفته نیروی انتظامی، یاد آور امنیت، ایثار، شجاعت و شهادت است. امنیت امروز مرزهای کشور و شهرها را مدیون نیروهای خدوم و مظلوم انتظامی هستیم که روزانه بیش از ۳۰ هزار مورد خدمات رسانی به شهروندان ارائه می دهند. حوزه امنیت، خط قرمز همه مردم شریف بوده، آنرا با بازی های سیاسی مخرب معاوضه نکرده و نمی کنند. حضور حماسی مردم در خاموش کردن فتنه و آشوب، نشانه مطالبه، توقع و خواسته های مردم است.

 

تبرئه نیروی انتظامی با اسناد و مدارک پزشکی قانونی، نشان داد تمامی عملکرد جریان فتنه و آشوب بهانه ای بوده برای تخریب و تحریف رکن امنیت شهری که با حمایت همه جانبه مردمی ناکام ماند. این هفته را به تمامی نیروهای پاک و جهادی  نیروی انتظامی در سراسر کشور تبریک عرض نموده،برایشان سربلندی خواستاریم.

 

اول: استقبال گسترده از مراسم تودیع و معارفه شهردار قدیم و جدید، نشان داد مردم به آینده شهری امیدوارتر شده، می بایست شورا و شهرداری با وحدت و همدلی و صدای واحد ، پاسخگوی عملی مطالبات و توقعات مردم خوب باشند. امروز، مردم مشتاق خدمت همه جانبه بدون منت هستند و شهرداری و شورا را در خدمت رسانی جلودار مدیریت شهری می بینند. می بایست با سعی و تلاش، آنها را در خدمت رسانی نا امید نکنیم.

 

دوم: روند طولانی صدور مجوزات در شهرداری، مردم را بدبین و فعالیت ها را با مشکل جدی مواجه ساخته است.

 

مردم داری و تکریم ارباب رجوع اقتضا می کند پاسخ مردم در شهرداری با سرعت و سبقت داده شود تا اطمینان و اعتماد بعضاً برباد رفته ، بازگردد و در صدور مجوزات قانونی، تسریع حاصل گردد.

 

به منظور کمک به گره گشائی کارهای فروبسته مردم، لازم است شورا، اوقات برگزاری کمیسیون  و کمیته ها را خارج از وقت اداری در نظر بگیرد تا مدیران شهرداری در وقت اداری، پاسخگوی مردم بوده، گره از کارهای آنها بازکنند.

 

سوم: دغدغه مردم پیرامون وسائل حمل و نقل مربوط به دانش آموزان عمومیت داشته، لازم است بصورت متمرکز گره گشائی شود. تبلیغات گسترده، نیازمندی سرویس مدارس در سایت هایی مانند دیوار و امثالهم، روح و روان مردم را می خراشد و امنیت را کم رنگ می کند. ضروری است آموزش و پرورش، فرمانداری، نیروی انتظامی، سازمان حمل و نقل شهری و کمیسیون عمران و حمل و نقل طی جلسه کاربردیِ مشترک، پاسخگوی خانواده ها باشند. عیب است که  بعضی از خانواده ها هنوز نتوانسته اند سرویس مناسبی برای فرزندان دانش آموز خود پیدا کنند. چنانچه قیمت خدمات، عادلانه، منصفانه و متوازن باشد، گره گشا خواهد بود.

 

وضعیت موجود، نه مطلوب است و نه زیبنده مدیریت شهری بویژه در فصل شروع مدارس، دانشگاه ها و درس و مشق.

 

چهارم: ایران اسلامی سربلند در برنامه چشم انداز ۲۰ ساله می بایست رتبه اول علمی خاورمیانه و آسیا را به دست آورد. جهش رشد علمی ایران، در جهان سرآمد است. دشمن با فتنه و آشوب در فصل بازگشایی دانشگاه ها و مدارس، قصد دارد مراکز علمی و آموزشی را به تعطیلی کشانده، آرامش را از جوانان پاک و پر استعداد سلب کند. همه از جمله خانواده عزیز دانشجویان و دانش آموزان به هوش باشند، عزیزان دلبندشان را در زمین های طراحی شده دشمن به کار نگیرند. همه با هم باید بستر ساز شکوفایی استعدادهای درخشان جوانان خود باشیم تا دشمن نتواند سرمایه های انسانی کشور را به یغما برده یا چوب حراج به آنها بزند.

 

پنجم: از شهردار محترم شیراز، سازمان حمل و نقل عمومی و کمیسیون مربوطه خواستارم تسهیلاتی ویژه برای شهروندان در نظر گرفته تا بتوانند دوچرخه های برقی خریداری نمایند.

 

این کار سرمایه گذاری است و به سلامت هوا کمک ویژه نموده، مالکیت دوچرخه برقی می تواند استفاده از آن را خانوادگی نموده، محدود و محصور به فرد خاصی نباشد.

 

این توانایی در شهرداری از طریق بانک شهر وجود دارد؛ کافی است بخواهیم، بی تردید می توان آن را عملیاتی نمود.

 

محمد رضا هاجری /  عضو شورای اسلامی شهر شیراز


دیدگاه های شما