امروز: یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: نطق پیش از دستور آقای هاجری عضو شورای اسلامی شهر شیراز - یکشنبه 1401/08/08

  • تاریخ:
    ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  • عنوان:
    نطق پیش از دستور آقای هاجری عضو شورای اسلامی شهر شیراز - یکشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  • نام عضو:
    محمدرضا هاجری

 

بسم الله الرحمن الرحیم 

نطق پیش از دستور محمد رضا هاجری، عضو شورای اسلامی شهر شیراز (یکشنبه  ۸/۸/۱۴۰۱)

تسبیح تو در خون تو گلگون شده است /  دل های جهانی ز غمت خون شده است

این دشنه که امروز به قلب تو نشست /  از جامه اغتشاش بیرون شده است

شهادت و مجروع نمودن جمعی از پاک ترین، مخلص ترین و مؤمن ترین بندگان خدا در جوار حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) توسط شقی ترین و خبیث ترین مزدور سرویس های جاسوسی آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و آل سعود یا همان آل یهود و خائن الحرمین، تازیانه های غم و اندوه و مصیبت را بر پیکرهای همه آزادگان جهان، مسلمین، شیعیان، ایرانیان به ویژه شهروندان  شیرازی، تهرانی، همدانی، کرمانی، کهگیلویه و بویر احمدی، هرمزگانی، بوشهری و ... فرود آورد. نشان داد در صحنه های جنگ احزاب و خیبریم. دشمن فراموش کرده ما از قبیله و نسل فاتحان خندق و خیبریم. با شعار فرشتگان «لا فَتی اِلاّ عَلی ،لا سَیفَ اِلاّ ذُوالفَقار» یل پوشالی عرب را به خاک انداخته، درب قلعه خیبر را درآورده به روی دست می گردانیم. با تأسی و تمسک به سیره و احادیث نبوی آموخته ایم، همچون جنگ احزاب امروز کل اسلام ناب محمدی(ص) در برابر کل کفر و شرک و نفاق، قرار گرفته، دنبال تحقق «لَضَرْبَةُ عَلِیٍّ یَوْمَ الْخَنْدَقِ أَفْضَلُ مِنْ عِبَادَةِ الثَّقَلَیْن‏» هستیم. گوشه ای از این حماسه میدانی را در عراق و شامات با نابودی گروهک تروریستی و دست نشانده داعش و در پهنه جبهه مقاومت اسلامی به نمایش گذاشته، آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و آل سعود باید بدانند" آزموده را آزمودن خطاست".

خواص و سلبریتی های بی بصیرت که دشمنیِ دشمن را ندیده و خود را به کری و کوری زده اند، حمله به جان و مال و ناموس و مقدسات مردم را اعتراض تعبیر و فتنه و آشوب را تطهیرکرده، ولنگاری فضای مجازی توسط دشمنان را آزادیِ اطلاعات توجیه نمودند، چه پاسخی در برابر این همه جنایات در کشور دارند؟ تاکی می خواهند در زمین طراحی شده دشمنان تابلودار بازی کنند؟ حضور عناصر سفارتخانه های خارجی در فتنه و آشوب ها را ندیدند؟ توزیع دلارهای نفتی را در میان اراذل و اوباش خیابانی رصد نکردند؟ حضور میلیونی امت هوشیار در بیش از هزار شهر بعد از اقامه نماز جمعه و تشییع عظیم شهدای حرم شاهچراغ (ع) در شهر مقدس شیراز، مردم توقعات، مطالبات و خواسته های خود را در شعارها فریاد زدند.

در شعارها و مطالبات، هیچ همخوانی و همراهی با شعارهای سخیف، ساختار شکن و فحاشانه جریان فتنه و آشوب وجود نداشت، چون با بصیرت، دشمنان را خوب شناخته اند."مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود، مرگ بر انگلیس، مرگ بر تروریست، مرگ بر منافق، مرگ بر تجزیه طلب، انتقام انتقام، ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند، این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده، ای رهبر آزاده آماده ایم آماده، از تو به یک اشاره از ما به سر                                 

دویدن" در سراسر کشور عمومیت داشت. علما و بزرگان اهل سنت همراه با مردم همین شعارها را سرمی داند. شیوخ اهل سنت جنوب، مولوی های شرق و ماموستاهای غرب کشور، شفاف و صریح از گروهک های تکفیری تروریستی اعلام برائت و بیزاری جسته، همراهی خود را با نظام مقدس جمهوری اسلامی اعلام کردند. دشمنان این آرزو را به گور خواهند برد که بتوانند در ایران اسلامی سربلند، جنگ مذهبی و قومی راه انداخته، ایران را تبدیل به افغانستان، سوریه، یمن، لیبی، لبنان، عراق و... نموده، زیرساخت های کشور را  تخریب ، ویران و نابود سازند.

اگر سر به سر تن به کشتن دهیم  /  از آن به که کشور به دشمن دهیم

جهان، خواهد دید که انتقام اینگونه جنایات و قداست شکنی ها را از عوامل اصلی و پشت پرده آنچنان خواهیم گرفت تا درس عبرت دیگری بوده، هوس براندازی را برای همیشه از سر بیرون کنند.

وحدت، همبستگی و حضور میدانی میلیون ها مومن انقلابی، چشم فتنه را در حدقه بیرون کشیده ،سرفرازی ایران اسلامی را بار دیگر در جهان ارتقاء و تعالی بخشید.

حسن ختام آنکه با تأسی و تمسک به آرمان های امام خمینی (ره): اگر جهانخواران بخواهند در برابر دین ما بایستند، در برابر همه دنیای آنها خواهیم ایستاد، انرژی متراکم جهان اسلام درحال آزاد و بازشدن است. اسلام، سنگرهای کلیدی جهان را یکی پس از دیگری فتح خواهد کرد. جوانان جهان اسلام از قلل رفیع کرامت و بزرگواری و علوم جهانی بالا خواهند رفت و پرچم عزت و سربلندی را به اهتزاز درخواهند آورد.

اینها شعار نیست، آرمان هایی است که یکی پس از دیگری عملیاتی شده و خواهد شد.

جهان اسلام امروز ایران را ام القرای اسلام ناب محمدی (ص) معرفی و برائت و بیزاری خود را از اسلام آمریکایی و تشیع انگلیسی اعلام نموده است. این افتخار را قدر دانسته،در راستای سربلندی جهان اسلام و جبهه مقاومت اسلامی و عزت مسلمین تلاش خواهیم کرد.

به رغم زخم زبان ها به غم عنان ندهم /  ز کف قرار خود از طعن طاعنان ندهم

رفیق عهد شکن، از تو کمترم آری / اگر که بر سر پیمان خویش جان ندهم

زمین اگر همه دشمن شود، بگو به امین / که دست زخمی او را به آسمان ندهم

برخود لازم می دانم از تلاشهای شبانه روزی نیروهای خدوم شهرداری اعم از معاونت خدمات شهری، سازمان فرهنگی، سازمان آرامستان ها، سازمان آتش نشانی، سازمان پسماند و سازمان خدمات موتوری و دیگر تلاشگران که حرم مطهر را آماده و  باشکوه ترین مراسم تشییع را بعنوان جلودار بعهده داشتند، تقدیر و تشکر ویژه نموده، افتخار داریم که در خدمات رسانی،  سرآمدی شهرداری شهر مقدس شیراز را به نمایش گذاشتند.

 


دیدگاه های شما