امروز: یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: نطق پیش از دستور آقای اسکندری، مورخ 1401/08/22

  • تاریخ:
    ۱۴۰۱/۰۸/۲۲
  • عنوان:
    نطق پیش از دستور آقای اسکندری، مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۲
  • نام عضو:
    علیرضا اسکندری

(( بسم الله الرحمن الرحیم ))

عرض سلام خدمت شما شهروندان فهیم شهرم شیراز، اصحاب محترم رسانه و اعضای محترم شورا

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا از جمله شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)  و تسلیت به خانواده داغدار این حادثه جانسوز نطق خود را در سه بخش ارایه می نمایم .

در حالی شورای ششم  دومین سال فعالیت خود را سپری می نماید ، با پیگیری شهردار محترم شاهد پنج شنبه های کلنگ زنی و افتتاح  پروژه های متعدد در حوزه مختلف شهری هستیم که  این نشان از فصل جدید کار و تلاش بر خدمات رسانی توسط تیم مدیریت شهری کلان شهر شیراز بعنوان رویکرد اصلی است . فصلی که توقع از  شهرداری را دوچندان کرده است . انتظاری که در سایه همدلی اعضای محترم شورا و شهرداری رقم خواهد خورد که منفعت آن را شهر و شهروندان خواهند برد .

و اما کلانشهر شیراز با توجه به ظرفیت های بالقوه ای نظیر حوزه های مختلف گردشگری از جمله مذهبی ، تاریخی ، پزشکی و ...  که دارد می تواند جاذب سرمایه های سرگردان ملی و بین المللی گردد که یکی از ظرفیت های حائز اهمیت برای اداره شهرها استفاده از ظرفیت و توان بخش خصوصی برای رفع نیازها و پیشرفت شهر است که نیز در تکلیف ۱۵هزار میلیارد تومانی شهرداری میتوان توجه به سرمایه گذاری بعنوان یکی از منابع پایدار در آمدی شهرداری شیراز در بخش های مختلف اشاره کرد . تکلیفی که با موافقت اعضا در بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری گنجانده شده است و هرکدام از مناطق  یازده گانه شهرداری بخش هایی از این  تکلیف را  با توجه به ظرفیت ها و وظایف  برعهده دارند .

 اکنون با  تاکید بر اهمیت این موضوع بعنوان یک تکلیف جدی برای شهرداری پیشنهاد می شود بصورت دوره ای پروژه های سرمایه گذاری نیز با حضور اصحاب محترم رسانه رصد گردد تا با روند پیشرفت آنها و رفع موانع احتمالی  علاوه بر اطلاع رسانی در راستای جهاد تبیین شاهد  به ثمر نشستن آنها در میان پروژه های مختلف شهرداری باشیم .

 تجربه ای که همانند چهارشنبه های عمرانی که در سال اول شورا با هدف پایش دائمی پیشرفت پروژه ها از سوی کمیسیون عمران مطرح گردید و میزان پیشرفت پروژه ها مورد رصد قرار گرفت و هم اکنون پروژه های مصوب را که جا دارد از تلاش و زحمات همکاران خودم در شهرداری تقدیر و تشکر کنم ، در قالب پنج شنبه های افتتاح و کلنگ زنی به سرانجام می رسد .   

 از سوی دیگر با تاکید بر این مطلب که تحقق سرمایه گذاری  با هدف رفع نیازهای شهروندان و ایجاد جاذبه های سرمایه گذاری  و پیشرفت شهر  تعریف شده است . پنج پروژه شاخص سرمایه گذاری که تا پایان دوره شورا بصورت دائمی رصد می گردد شامل پارک آبی ، اکواریوم ، شهربازی ، تله کابین و باغ پرندگان  که بر اساس نظر سنجی صورت پذیرفته خواسته اصلی مردم در حوزه گردشگری و تفریحی کلان شهر شیراز است .

همچنین استفاده از ظرفیت اراضی بزرگ متعلق به شهرداری و سرمایه گذاری در بخش زمین به عنوان سرمایه آتی شهر شیراز ، مواردی است که با همت مجموعه پر تلاش شهرداری و پیگیری اعضای محترم شورا به ثمر خواهد نشست . انشاا.....

 

علیرضا اسکندری

عضو شورای اسلامی شهر شیراز


دیدگاه های شما