امروز: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نطق و تذکر :: نطق پیش از دستور جناب آقای هاجری

  • تاریخ:
    ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
  • عنوان:
    نطق پیش از دستور جناب آقای هاجری
  • نام عضو:
    محمدرضا هاجری

 

 

 

یا خالق الوح والقلم

نطق پیش از دستور محمدرضا هاجری – عضو شورای اسلامی شهر  شیراز (یکشنبه ۲۹/۸/۱۴۰۱)

اگر کشته گر مرده هم بگذریم

سزد گر بچون و چرا ننگریم

ازین پس همه کینه باز آوریم

جهان را بایران نیاز آوریم

مردم شریف، با معرفت،صبور، بصیر و مقاوم ایران، نشان دادند در تمامی حوادث تلخ و شیرین بیش از چهار دهه انقلاب اسلامی ایران سربلند، اسیر جوسازی،غوغا سالاری و شارلاتان بازی دشمنان خارجی و مهره های ستون پنجمی داخلی نخواهند شد.

مردم، سرمایه اجتماعی و افتخارکشورند،ما هم نماینده همین مردم هستیم. به نمایندگی از مردم غیور و باشرافت شهر مقدس شیراز اعلام می کنیم،مردم و کسبه شهر از جریان لجوج،عنود و جهول فتنه و آشوب برائت جسته ، بیزارند. کسبه طی چند سال کرونا و تهدیدات و تحریم های دشمن آسیب دیده اند. منتظر فرصت جبران هستند. به تعطیلی کشاندن کسب و کار مردم آسیب دیده،همان نسخه داخلی تحریم دشمنان است که همه از آن متنفرند،فاصله می گیرند. مردم از میلیاردها تومان خسارت وارد کردن به اموال عمومی، نازیبا کردن دیواره های شهر با شعارهای سخیف و بی ادبانه و تشویق با ایجاد آلودگی صوتی و بوق زدن بیزارند. قرار بود بین عوامل اعتراض، آشوب و فتنه و تخریب فاصله ایجاد شود. عناصر فریب خورده،بهتر است به خود آیند،دیگر در زمین طراحی شده دشمنان بازی نکنند. مطالبات،توقعات و خواسته های عموم مردم امنیت است و هیچ کس بر سر امنیت مردم معامله نخواهد کرد. بهتر است با سلامت،امنیت و معیشت مردم بازی نکنند،به جای مردم آزاری،مردم داری پیشه کنند.به شهادت رساندن طلبه جوان  مدافع حرم و جهادی شهید حجه الاسلام محمد زارع مؤیدی که جلودار تهیه و توزیع بسته های مومنانه برای فقرا و نیازمندان بوده،آنچنان یقه اراذل و اوباش مست از دلار های نفتی را می گیرد، آنها را زمین زده تا  قادر به بلند شدن نباشند. بین اعتراض و اغتشاش تفاوت وجود دارد. در حال حاضر اغتشاش و فتنه وآشوب بوده از دل آن ترور بیرون زده. جنایت ایذه،اصفهان،شیراز،مشهد،کرمانشاه، ترور انجام شده نه اعتراض. جنایات نباید تطهیر شود.

و اما در باب مدیریت شهری:

 

 

۱- از بزرگان و مسئولان محترم شهر اعم از نماینده محترم ولی فقیه، استاندار و فرماندار، مجمع نمایندگان مجلس، اعضای محترم مجلس خبرگان رهبری، شورا و شهرداری در خواست دارم، طی نامه به ولی امر مسلمین همچون استانهای قم، اصفهان، تبریز، همدان، مشهد، درخواست دیدار بزرگان و نخبگان استان با رهبری معظم انقلاب را پیگیری نمایند، حادثه شهادت جمعی از خوبان در حرم مطهر شاهچراغ ضرورت این دیدار را مضاعف نموده است.  

۲- عضویت دوباره شیراز در هیأت مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی جهان افتخار و فرصتی برای کلانشهر شیراز بوده تا در جهان داشته ها، سرمایه ها و پیشینه درخشان شهر را انعکاس و گسترش دهد، ضمن تبریک به شورا و شهرداری و مردم فهیم شیراز، امیدواریم با فرصت سازی مضاعف بتوانیم از این عضویت، استفاده کافی و وافی داشته باشیم.

۳- عنقریب شهرداری شیراز با وارد کردن صدها اتوبوس درون شهری به  ناوگان حمل و نقل عمومی،میل و علاقه عامه مردم را به استفاده از حمل و نقل عمومی  افزایش خواهد داد.

۴- بازهم اعلام می کنیم،اعضای شورا و مدیران شهرداری آمادگی کامل دارند با حضور در دانشگاه ها،حوزه های علمیه و مدارس، ضمن ارائه  گزارش خدمات شهری و افزایش سطح خدمات،پاسخگوی عملکرد خود در مدیریت شهری باشند.

۵-  به منظور عملیاتی نمودن مدیریت واحد شهری،کمیسیون شوراهای مجلس در هنگامه اصلاح قانون شورا و شهرداری ها،اختیارات لازم و کافی شورا و شهرداری ها را لحاظ نماید تا شعار مدیریت واحد شهری تبدیل به عمل در کلانشهر ها شود.

۶- صدا و سیمای مرکز فارس به جای ۹۰ درصد پوشش خبری مسئولان،درصد مناسبی هم برای مردم محلات و مساجد در نظر بگیرد.  مردم،ولی نعمت ما هستند.مطالبات،توقعات و خواسته آنها باید به گوش مسئولان برسد. صدا و سیما و رسانه ها در این راستا مشهور به کم کاری شده اند، می بایست جبران کنند تا اعتماد و اطمینان مردم محروم را بدست آورند.

۷- همچنان فعالیت های فرهنگی،هنری،اجتماعی،ورزشی و رسانه ای در شهر همچون مجمع الجزایری سرگردان و متحیر پیش می رود.  هر مرکزی ،خود را محور، باتکرار و دوباره کاری بر اوقات و بیت المال یا همان منابع انسانی و طبیعی ضربه وارد می کنند. اسناد بالا دستی همچون سیاست های کلی

نظام،مهندسی فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی و مهندسی رسانه  شورای عالی فضای مجازی همراه با برنامه چشم انداز ۲۰ ساله  و ۶ قانون فصلی موجود است. نیاز به نظریه پردازی  و تئوری بازی در این حوزه ها نیست. مرد میدان می خواهد تا با روحیه جهادی و انقلابی ،اسناد و دستور العمل های بایگانی شده را در صحنه محلات اجرا کنند. باگزارش الوان تهیه کردن، و هر روز زینت صفحه اول روزنامه ها شدن،نمی توان نتیجه مطلوب گرفت. بهتر است برای خدا و کمک به مردم به سمت و سویی حرکت کنیم که در آن اثر و خیر و برکت مشاهده شود.

تا ابد بو ی محبت به مشامش نرسید

هرکه خاک در میخانه به رخساره نرُفت

۸- با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و باران،جادارد شهرداری شیراز،بویژه سازمان های تحت پوشش معاونت خدمات شهری و کمیسیون مربوطه و بازرسی تمامی مشکلات،موانع و حوادث احتمالی،آمادگی کامل خدمات رسانی داشته  که بحمدلله جلودار است.لازم است از تمامی ظرفیت های شهر بهره برده شود تا شاهد هیچ حادثه تلخ و ناگواری برای شهروندان عزیز بخصوص محلات و مناطق محروم و آسیب پذیر نباشیم.

 

                                                                                     محمدرضا هاجری

 


دیدگاه های شما