امروز: چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

درخواست های مردمی

راهنمای همه‌پرسی درخواست‌های مردمی در شورای اسلامی شهر شیراز

لطفاً قبل از ثبت درخواست، متن زیر را به دقت مطالعه فرمایید:

در راستای ارتباط بیشتر بین شهروندان گرامی و شورای اسلامی شهر شیراز، طرحی برای امکان ثبت درخواست‌ها و پیشنهادهای شهروندان عزیز به شکل همه‌پرسی اجرا شده است تا بتوانیم درخواست و طرح‌های شهروندان را از این طریق نیز ثبت و در هیات رییسه و کمیسیون‌های تخصصی مطرح کنیم.

* لطفا به درخواست‌های ثبت شده توجه فرمایید و در صورتی که درخواست شما در گذشته توسط شهروند دیگری ثبت شده از ثبت مجدد درخواست خودداری نمایید.

* توجه داشته باشید که این قسمت برای درخواست‌های عمومی در نظر گرفته شده و درخواست‌های شما در صورت عمومیت داشتن، تایید شده و در معرض رای سایر شهروندان قرار خواهد گرفت.
(برای ثبت درخواست‌های شخصی می‌توانید به قسمت تماس با اعضا مراجعه نمایید.)

 

راهنمای ثبت درخواست:

* شهروندان گرامی می توانند با ثبت اطلاعات خود و دریافت پیامک تایید حساب کاربری، در وب سایت شورای شهر «ثبت نام» کرده و با «ورود به صفحه حساب کاربری» خود و کلیلک بر روی گزینه «درخواست‌های مردمی من» به امکان ثبت درخواست‌ مردمی جدید و یا بررسی درخواست‌های مردمی که توسط ایشان ثبت شده، دسترسی پیدا کنند.

- برای به همه‌پرسی گذاشتن یک طرح و یا درخواست در قسمت «درخواست‌های مردمی من» روی گزینه «ثبت درخواست مردمی جدید» کلیک کنید.

- ابتدا در قسمت عنوان، به صورت خلاصه موضوع درخواست یا طرح خود را ثبت کنید و در قسمت بعد توضیحات کاملی از درخواست یا طرح خود به صورت مشخص بنویسید. هر چه توضیحات کامل‌تر باشد امکان بررسی و مطرح کردن آن در شورا بیشتر خواهد بود. پس از اتمام مرحله قبل بر روی گزینه آبی رنگ «ثبت»، کلیک نمایید.

درخواست شما پس از تایید کارشناسان ما، در وب سایت شورای شهر شیراز و در قسمت درخواست‌های مردمی به رای گذاشته می‌شود؛ اگر در بازه زمانی یک‌ماهه تعداد رأی لازم (در اغلب موارد یک هزار نفر) از سوی شهروندان به درخواست‌ و یا طرح شما در وب سایت شورای شهر ثبت شود، طرح و موضوع ثبت شده، در هیات رییسه و یا کمیسیون‌های تخصصی مطرح و در دست بررسی قرار خواهد گرفت و نتیجه به اطلاع عموم خواهد رسید.

 

* همچنین شهروندان می‌توانند با مراجعه به قسمت درخواست‌های مردمی در بخش منوی بالای صفحه وبسایت شورای شهر شیراز، به درخواست‌ها و طرح‌های سایر شهروندان دسترسی پیدا کنند و در صورت صلاحدید رای خود را ثبت نمایند.
کاربر گرامی، شما می توانید با ایجاد یک حساب کاربری (ثبت نام) در وب سایت و ورود به حساب کاربری خود یک درخواست مردمی ثبت نمایید.