امروز: چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

درخواست مردمی - کد ۱۱۱۴۲

خرید لوازم غیر لازم مردم و حتی ضایعات، توسط شهرداری به قیمت منصفانه، به گونه ای که کمک خرجی جدی شهروندان شود

0%
تعداد آرا مورد نیاز: 50,000  -  تعداد آرا ثبت شده: 26  -  مهلت ثبت رای: پایان یافته
کاربر گرامی، مهلت ثبت رای به اتمام رسیده است.

به نام خدا

سلام

با توجه به پایین آمدن درآمد شهرداری و همچنین مردم، میتوان با بستن قرارداد با شرکت های معتبر ایرانی یا حتی خارجی، بدلیل استقبال بالای عموم مردم به فروش لوازم غیر ضرور و ضایعاتشان با قیمت منصفانه، و فروش آنها به این شرکتها، یک چرخه بزرگ اقتصادی ایجاد کرد.

شرکتهای بازیافتی میتواند مستقیما توسط شهرداری تاسیس یا آنهایی که موجودند گسترش یابند و یا با بخش خصوصی وارد مذاکره شوند.

روش فعلی اصلا مناسب نبوده و نه برای مردم و نه شهرداری سودمند میباشد.

باید در زمینه خرید حتی پوشاک، کفش، کتاب، لوازم الکترونیکی، آهن، مس، بین چوب و کاغذ باطله و کتاب یا میز و تخت سالم فرق گذاشت.

برای نمونه باید کاغذ باطله کیلویی ۵۰۰ تومان ولی کتاب کیلویی ۱۰۰۰ تومان باشد.

مثلا گوشی های هوشمند معیوب با قیمتی در حد ۱۰۰ هزار تومان یا بیشتر با توجه به قراردادی که با شرکت های مربوطه میبندید.

مثلا پوشاک و کفش باید کیلویی حداقل ۵۰۰۰ تومان باشد.

اگر قراردها با توجه به حجم بالای کار، خوب و کارشناسی بسته شود، و شهرداری به عنوان مستخدم مردم، فکر پرکردن جیب آنها بوده، نه جیب خود، یک جهش بزرگ اقتصادی اتفاق خواهد افتاد.

روش کار هم باید به این شکل باشد که افراد با شماره ای مشخص شده توسط شهرداری تماس بگیرند و بگویند مثلا بنده حدود ۱۰ کیلو پوشاک، ۲۰ کیلو وسایل پلاستیکی ، ۵۰ کیلو ضایعات چوبی، یک یخچال سوخته، یک تلویزیون سالم،و ... دارم، لطفا یک ماشین بفرستید. شهرداری زمان مراجعه به شهروند پس از گرفتن کدپستی اش، به او اعلام کند. اگر از افراد امین و تحصیل کرده در امر خرید از مردم استفاده شود، اینکار واقعا مورد استقبال قرار گرفته و اشتغال زایی فراوایی چه در بخش حمل و نقل ، چه بازیافت، چه تجارت، ایجاد میکند.

روش تسویه با مردم میتواند به طرق مختلف، مثل واریز به حساب در بانک شهر، شرکت در قرعه کشی، دادن محصولات شرکت های تابعه شهرداری، یا غیره باشد،

خیلی جای کار دارد و اینجا مجال بیانش نیست.

موفق باشید.

والسلام