امروز: شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

درخواست مردمی - کد ۱۲۳۰۰

كاشت درختان ثمري و گياهان باارزش غذايي و دارويي در فضاي سبز شهر و اطراف

0%
تعداد آرا مورد نیاز: 100,000  -  تعداد آرا ثبت شده: 0  -  مهلت ثبت رای: پایان یافته
کاربر گرامی، مهلت ثبت رای به اتمام رسیده است.

منابع آب و خاك استان فارس خصوصا دشت حاصلخيز شيراز به بهانه فضاي سبز توسط شهرداري به هدر مي رود. در اين كشور كم باران و محدوديت شديد منابع آب و خاك در استان فارس هدر دادن آب رودخانه كر و سد دروزن ناسپاسي و ظلم نابخشودني است.

مهمترين منبع پايدار آب استان يعني رودخانه كر و سد درودزن بجاي مصرف كشاورزي به شهر شيراز سرازير مي شود. دشت حاصلخيز شيراز كه زماني توليد كننده بهترين محصولات كشاورزي باغي و زراعي بوده اينك به چه روزي افتاده است.

در سال هايي كه اقتصاد مقاومتي و رونق و جهش توليد مطرح است عده اي در شيراز با دشمن ناپاك - آمريكاي جنايتكار و ترامپ ظالم هم دست شدند.

بجاي استفاده صحيح از آب و خاك به نابودي اين منابع مشغو هستند.

كشاورزان گرسنه از شدت خشكسالي و قحطي از روستاهاي حوزه سد و رودخانه كر ناچار از بيكاري و گرفتاري به شيراز پناه آورده و در فضاي سبز مشغول آبياري علف هرز به نام چمن كاري و درختان بي ثمر شده اند.

طي چند سال اخير كه دشمن در سدد گرسنه و محروم نمودن ملت ايران است كساني در دشت شيراز با دشمن همراهي كردند . درختان ثمري را نابود كردند. كاشت هزاران نهال بي ثمر و بي ارزش با ثروت و منابع عمومي فاجعه ايجاد كرد.

درختان ميوه و باغ هاي ثمري توسط شهرداري نابود و بجاي آن درختان بي ثمر كاشته و مرتب نهال هايي بي ارزش را از بيخ كنده وهزينه هاي سرسام آور به مردم تحميل كرده و گرسنه ها را گرسنه تر كرده اند.

منابع آب و خاك دشت حاصلخيز شيراز بجاي توليد انواع ميوه هاي با ارزش - انگور - انار - خرمالو - ازگيل - انجير - مركبات - ............. نارنج كه شهر شيراز شهر بهار نارنج است. بجاي ميوه هاي با ارزش شهر شيراز به يكي از بزرگترين مركز توليد ميوه كاج و سرو ( گوز كلاغك تبديل شده است )

عقلاي قوم و دلسوزان كشور و استان از هدر رفتن اين منابع خدا دادي جلوگيري كنند . براي رشد سلامت و تغذيه و رفاه مردم - خصوصا مستضعفان و محرومان و روستايي هاي كه آواره شيراز شده و به سختي و گرسنگي در سطل زباله ها دنبال غذا مي گردند دست به اقدام فوري بزنند.

از درختان ثمري در شيراز و باغات با ارزش حمايت شود . از زمين ها و فضاي سبز براي حمايت از مردم و كمك رشد توليد ميوه و تره بار و گياهان دارويي استفاده شود. گل محمدي بجاي بوته هاي بي ارزش كشت شود .تا از منافع كشت گياهان حداقل كارگران فضاي سبز بهره مند شوند. كارگراني كه شب گرسنه به آلونك و نزد خانواده آوارده خود در حاشيه شهر مي روند.

اميد است مسولان شهرداري و فضاي سبز از ناسپاسي و هدر دادن منابع خدادادي توبه نمايند ان شاءالله14000805