امروز: پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

اخبار

123...آخرین
 
 • مراسم تجلیل از خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

  ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۶:۴۱:۳۷
  مراسم تجلیل از خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

  به گزارش روابط شورای اسلامی شهر شیراز، مراسمی روز چهارشنبه، مورخ 1401/07/6، به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور سردار حاج نبی رودکی، فرمانده لشکر 19 فجر در زمان دفاع مقدس، رئیس و برخی از اعضای شورای اسلامی دوره ششم و برخی از اعضای ادوار قبل و پرسنل شورای اسلامی شهر شیراز که منتسب به جامعه ایثارگری بودند در سالن کمیسیونهای شورا برگزار گردید و از خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران به منظور پاسداشت جانفشانی‌های آنان در هشت سال دفاع مقدس با اهدا لوحی تقدیر به عمل آمد. در این مراسم همچنین از خانواده دو شهید امنیت، شهید محمد اسلامی و شهید محمد سجادی زاده نیز تشکر و قدردانی گردید.

  در ابتدای این مراسم، مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از سردار حاج نبی رودکی، یادگار هشت سال دفاع مقدس، ایشان را همچون نگینی دانستند که باید از وجود پرمنزلت ایشان آن گونه که بایسته و شایسته است بهره برد. ایشان در ادامه همچنین از اعضای محترم ادوار پیشین و پرسنل شورای اسلامی شهر شیراز که منتسب به جامعه ایثارگری بودند، تقدیر و تشکر کردند.

  رئیس شورای اسلامی شهر شیراز افزود: هفته دفاع مقدس، بهانه‌ای است که این ایام را مشخص و ویژه تر برای دفاع مقدس و همه آن ارزش هایی که حول و حوش دفاع مقدس است، نشان داد. اینکه دفاع مقدس یک ارزش در برابر یک ضد ارزشی به نام جنگ تحمیلی است و اینکه اصل و اساس دفاع مقدس، مقاومت مردمی و ملی و دینی ما در برابر استکبار جهانی است. ایشان در ادامه ضمن نقل قول از شهید سپهبد، قاسم سلیمانی فرمودند: اگر ارزشهای دفاع مقدس نبود، یقیناً مقاومت جانانه‌ای که در دفاع از حرم آل الله و حتی دفاع از امنیت شکل گرفت، به وجود نمی‌آمد. بسیاری از ارزش‌های امروز، زاییده تفکرات ارزشمندی است که در دوران دفاع مقدس در ملت ما نهادینه شده است.

  در ادامه این مراسم، سردار حاج نبی رودکی، ضمن تبریک ماه ربیع الاول و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، در خطاب به خانواده معظم شهدا گفت: شما ابتدا سرمایه بزرگ را به جلو فرستادید و با خدا معامله کردید و این معامله با خدا هم سود و منفعت دارد و این شهیدان شما به اذن خدا شافع شما خواهند بود. سردار رودکی در مورد هفته دفاع مقدس نیز گفت: ارزش ها و دستاوردهای دفاع مقدس، امروز موجب اقتدار نظام جمهوری اسلامی در دنیاست. ایشان همچنین به نقل از مقام معظم رهبری بیان کردند که صیانت و بازدارندگی از کشور به دلیل مقاومت هشت ساله دفاع مقدس بوده است و این مقاومت هشت ساله، طمع حمله نظامی ابرقدرت غرب را به خصوص نسبت به جمهوری اسلامی ایران از بین برده است.

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • پیام رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت رحلت جانگداز رسول اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع)

  ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۹:۲۷:۱۱
  پیام رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به مناسبت رحلت جانگداز رسول اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع)

  رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در  پیامی، سالروز رحلت پیامبر ختمی مرتبت، حضرت محمد مصطفی (ص) وشهادت دواختر اخترتابناک امامت و ولایت، حضرت امام حسن مجتبی(ع) وامام رضا (ع) را تسلیت گفتند:

  متن پیام به شرح زیر می باشد:

  در سوگ نبی جهان سیه می پوشد

   

  در سینه،دل از داغ حسن می جوشد

   

  از ماتم هشتمین امام معصوم  

   

  هر شیعه ز درد جام غم می نوشد

  هر ساله با فرارسیدن روزهای پایانی ماه صفر، رحلت آخرین سفیر الهی، نگین خاتم نبوت، حضرت رسول اکرم صلی‌الله عليه و آله، شهادت مظلومانه کریم آل طه، امام حسن مجتبی (ع) و شهادت غریبانه هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، امام رضا(ع)، بار دیگر زمین و آسمان در غم از دست دادن برترین برگزیدگان الهی به سوگ می نشیند.  

  رسول گرامی اسلام و اهل بیت وی، مظهر تامّ اسمای الهی و آیینه تمام نمای صفات جمال و جلال حقّ‌اند و تمسک به ریسمان این بزرگان، بدون شک، تنها راه سعادت دنیوی و اخروی بشریت است.

  اینجانب رحلت سرسلسله رسالت، پیامبر رحمت و مهربانی، حضرت محمد مصطفی (ص) و  شهادت مظلومانه کریم آل طه، امام حسن مجتبی (ع) و شهادت افتخار ایرانیان، شاه خراسان، حضرت امام رضا (ع) را به تمامی مسلمین جهان و مردم ولایتمدار شهر شیراز تسلیت و تعزیت عرض می نمایم و امید دارم که مورد لطف آن بزرگواران در این دنیا و مورد شفاعت آنها در روز قیامت باشیم و همه ما با پیروی از سیره علمی و عملی آن بزرگان سعادتمند شویم . و من الله توفیق.

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • تجلیل از بانوی شیرازی افتخارآفرین و مدال آور کشور

  ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۵:۵۷:۵۳
  تجلیل از بانوی شیرازی افتخارآفرین و مدال آور کشور

   

  دیدار سرکار خانم حسینی و شهردار منطقه هفت با مدال آور مسابقات کشوری کاراته 

  سیده مریم حسینی عضو و ناظر شورا در منطقه هفت به همراه اکبری شهردار منطقه هفت، بیابانی معاون خدمات شهری زارعی مسوول حراست منطقه، فتوحی رابط یاوران شورای محلات با حضور در منزل فاطمه عیدی مقام آور مسابقات کشوری کاراته دیدار کردندو  افتخار آفرینی ایشان در مسابقات کشوری کاراته سبک کوبه اوزاکا را تبریک گفتند.
  وی در ادامه افزود : شما باعث افتخار کشور عزیزمان ایران خصوصا شهر شیراز هستید و بی شک بانوان کشور نیز به فرزندانی چون شما افتخار خواهند کرد و از درگاه ایزد منان استمرار پیروزی و سربلندی شما در تمام مراحل زندگی خصوصا عرصه ورزش دارم.
  محرومیت زدایی از جامعه با حمایت ورزشکاران و قهرمانان عرصه کشوری  میسر می شود ، شهروندان محلات کم برخوردار از اثر گذارترین انسانهای عرصه فرهنگ هستند که همراهی آنان موجب افزایش حس همدلی و اتحاد در شهر می شود.

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • آغاز به کار طرح بانوان آتش نشان در محلات

  ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۱۱:۱۷:۵۴
  آغاز به کار طرح بانوان آتش نشان در محلات

  افسانه خواست خدایی رییس کمیته خانواده و بانوان شورای اسلامی شهر شیراز طی بازدید از ایستگاه آتش نشانان داوطلب از اجرای طرح آموزش ایمنی و آتش نشانی به بانوان  در محلات شهر شیراز به عنوان یک فرد تأثیرگذار در خانواده با همکاری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز خبر داد.

  عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر هدف اصلی این طرح را ارتقا مشارکت اجتماعی و توانمند سازی بانوان عنوان کرد و در خصوص اجرای این طرح اظهار داشت: در راستای برگزاری چهارمین مرحله از جشنواره شهر ایمن توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی در محلات کم برخوردار شیراز با شعار داوطلبین نجات واکنش اضطراری محلات، به منظور ارتقاء فرهنگ ایمنی بانوان در  محلات پر خطر، دوره های آموزشی ایمنی جهت این قشر تاثیر گذار اجرایی خواهد شد.

  خواست خدایی با اشاره به نقش مهم زنان در موضوع مدیریت بحران و لزوم ارائه آموزش‌های مرتبط به این قشر از جامعه متذکر شد: زنان بویژه بانوان خانه دار بیشتر در معرض حوادث در منازل هستند و آموزش به بانوان که عمدتاً همسر یا مادر هستند سبب انتقال بیشتر آموزش‌ها به سایر اعضای خانواده می‌شود، از این رو با آغاز طرح بانوان آتش نشان در محلات شیراز علاوه بر شناسایی زنان توانمند و استفاده از پیشنهادات و راهکارهای آنان، با همکاری مربیان و متخصیص سازمان آتش‌نشانی شیراز این گروه از جامعه با آموزش های ایمنی آشنا خواهند شد.

  رییس کمیته خانواده و بانوان شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه تصمیمات اخذ شده در خصوص طرح بانوان آتش نشان تاکید کرد: باتوجه به مصوبه احداث یازده باغ بانوان در مناطق، این بستر برای بانوان فراهم و در هر باغ با همت بانوان آتش نشان داوطلب از دل محلات شهر شیراز، یک پایگاه آتش نشان داوطلب به منظور ارائه آموزش و خدمات احداث خواهد شد.

  وی با تاکید بر لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی پیشگیری و مقابله با حوادث برای بانوان در راستای این طرح افزود: باید توانمندی بانوان ارتقا پیدا کند تا هزینه‌هایی که به شهر متحمل می‌شود کاهش یابد و علاوه بر آن سلامت و جان افراد نیز بیشتر مورد صیانت قرار گیرد.

  گفتی است برگزاری دوره‌های آموزش ایمنی ویژه بانوان در محلات در راستای طرح بانوان آتش نشان با مشارکت سازمان آتش نشانی و پیرو چهارمین جشنواره بزرگ شهر ایمن این سازمان آغاز  و در جریان آن اصول ایمنی به صورت تئوری و عملی توسط کارشناسان آتش نشانی ارائه می‌شود.

  عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر در جمع بانوان آتش نشان با شنیدن پیشنهادات و خواسته های آنان، ابراز داشت: کمیته خانواده و بانوان در شورای اسلامی شهر شیراز به منظور شناسایی زنان توانمند و استفاده موثر از ظرفیت های آنان تشکیل و با بررسی طرح ها و پیشنهادات مطرح شده به این کمیته در حوزه های مختلف، موارد تاثیر گذار تایید و به عنوان طرح پیشنهادی مستقیما به کمیسیون شورای اسلامی شهر ارائه می شود، که پس از تصویب در شهرداری شیراز به مرحله اجرا در خواهد آمد.

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • توفیق خدمتگزاری کلانشهر شیراز به زوار اربعین حسینی

  ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۳:۵۷:۵۷
  توفیق خدمتگزاری کلانشهر شیراز به زوار اربعین حسینی

  توفیق خدمتگزاری کلانشهر شیراز به زوار اربعین حسینی

   افسانه خواست‌خدایی عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز  بیان کرد: با توجه به اینکه استان فارس و شهر شیراز در مسیر زوار اربعین حسینی از استان های شرقی و چند کشور مجاور واقع شده است،  توفیق خدمتگزاری  شهر شیراز به زائران فراهم آورده شد و با توجه به هماهنگی‌های انجام‌شده با استانداری و  فرمانداری محترم و گروه های جهادی مردمی در راستای خدمتگزاری به زائران، دو کمپ دائمی و یک موکب اسکان موقت در ورودی پل فسا(خرمشکوه) برای زائرین اربعین حسینی توسط شهرداری شیراز تجهیز و تدارک دیده شده است.
  عضو هیأت‌رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز همچنین با حضور و سرکشی از اقامتگاه، جنت ، زیباشهر  و شهید خرمشکوه بیان کرد: اقامتگاه زیبا شهر را برای زوار خارجی، اقامتگاه جنت برای زوار ایرانی تدارک دیده ایم  و در کنار این کمپ ها در بدو ورود و خروج زائران استراحتگاه موقتی و موکب شهدای ظفرآباد در ورودی پل فسا واقع در اقامتگاه خرمشکوه  با کمک گروه های جهادی مردمی و شهرداری در حال خدمت رسانی به زائران ایرانی و خارجی می باشند.

  افسانه خواست خدایی با اشاره به اینکه  برای زائرانی که توقف یک یا چند روزه در شهر شیراز در این کمپ ها دارند توسط سازمان فرهنگی شهرداری شیراز موکب های خدمت رسان و  در حوزه گردشگری مذهبی خدماتی برای حمل و نقل زوار به زیارت آستان حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) و حرم سید علاءالدین( ع) فراهم شده است.

  خواست‌خدایی با تقدیر از اینکه این سه مجموعه با همت سرپرست محترم شهرداری شیراز ،معاونت خدمات شهری، سازمان فرهنگی ، شهرداری‌های مناطق چهار، سه و هفت ، گروه های جهادی مردمی با همکاری ویژه فرمانداری محترم و همراهی آموزش و پرورش  فراهم آمده است از هماهنگی و فضاسازی محیطی اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز قدرانی بعمل آورد.

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • خدمات جامع موکب خادمین حضرت احمدبن موسی- شاهچراغ(ع) شهرداری شیراز در نقطه مرزی شلمچه مشهود است

  ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۳:۲۰:۴۳
  خدمات جامع موکب خادمین حضرت احمدبن موسی- شاهچراغ(ع) شهرداری شیراز در نقطه مرزی شلمچه مشهود است

  مهندس زارعی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: موکب خادمین حضرت احمدبن موسی- شاهچراغ(ع) شهرداری کلان شهر شیراز یکی از بزرگترین و جامع‌ترین موکبی بوده که در مسیر زوار اربعین حسینی در نقطه مرزی مشغول به فعالیت بوده و خدمات آن مشهود است.

  مسعود زارعی با حضور در موکب خادمین حضرت احمدبن موسی- شاهچراغ(ع) شهرداری شیراز در نقطه مرزی شلمچه و بازدید از ۵ محور خدمات دهی این موکب به زائرین اربعین حسینی در موضوعات حمل‌ونقل، اسکان و ارائه خدمات بهداشتی، آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، گردشگری مذهبی و تکریم خانواده و تنظیف و پاکسازی، با اظهار تقدیر از تلا‌ش‌های خادمین این موکب بیان کرد: از اقدامات بسیار خوب، موثر و عظیمی که در این موکب انجام شده و در حال انجام است، قدردانی می‌کنم.

  وی با بیان اینکه این موکب یکی از بزرگترین و جامع‌ترین موکبی بوده که در مسیر زوار اربعین حسینی در نقطه مرزی مشغول به فعالیت بوده و خدمات آن مشهود است، افزود: باید تلاش شود تا سال به سال مشکلات جاری آن کمتر شده و به سمت ثبات در خدمات‌رسانی به زائرین برود. 

  زارعی عضو شورای اسلامی شهر شیراز با تصریح بر ثبات این موکب در آینده گفت: این موکب باید به سمت اقدام اثباتی در ایجاد سازه ثابت و ابعاد مختلف خدمت‌رسانی حرکت کند تا شاهد اقدامات گسترده‌ای در این زمینه باشیم.

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • تلاش شهرداری شیراز برای فعال کردن ظرفیت‌های نمایشگاه بین‌المللی فارس/ آمادگی برای همکاری با حوزه نفت، گاز و پتروشیمی

  ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۱:۵۲:۵۸
  تلاش شهرداری شیراز برای فعال کردن ظرفیت‌های نمایشگاه بین‌المللی فارس/ آمادگی برای همکاری با حوزه نفت، گاز و پتروشیمی

   محمدحسن اسدی، شهردار منتخب شیراز گفت: شهرداری شیراز تلاش می‌کند تا با کمک به  نمایشگاه بین‌المللی فارس، ظرفیت‌های بسیار زیاد آن را فعال کند.

   شهردار منتخب شیراز در افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و نمایشگاه بهداشت، ایمنی، محیط زیست در صنعت نفت با اشاره به نقش بی بدیل نمایشگاه‌ها در سراسر دنیا اظهار کرد: نمایشگاه‌ها معمولا محلی برای توافقات، تفاهمات و قراردادهای قابل توجهی هستند که در آن مبادله و منعقد می‌شود. 

  وی با قدردانی از اقدامات مدیریت نمایشگاه بین‌المللی فارس و حمایت مجموعه استانداری فارس از نمایشگاه، ابراز امیدواری کرد: نمایشگاه بین‌المللی فارس نیز تبدیل به محلی برای توافقات و تفاهمات بزرگ شود.

  شهردار منتخب شیراز بیان کرد: شهرداری شیراز تلاش می‌کند تا با کمک به نمایشگاه بین‌المللی فارس، ظرفیت‌های بسیار زیاد آن را فعال کند. 

  اسدی همچنین با تصریح بر جایگاه امروزه نفت و گاز و پتروشیمی که علی‌رغم پیشرفت صنعت و تکنولوژی هنوز جایگزین لازم و قابل توجهی برای آن پیدا نکرده‌‌ایم، بیان کرد: با توجه به اینکه استان فارس و جنوب کشور محل اصلی استخراج نفت و گاز هست، آمادگی خود را در شهرداری شیراز برای همکاری با این حوزه در ابعاد اداری و امکانات و تفرج‌گاه‌ها اعلام می‌کنیم.

  بنابراین گزارش، پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و نمایشگاه بهداشت، ایمنی، محیط زیست در صنعت نفت، ۲۱ تا ۲۴ شهریور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس در شیراز برقرار است.

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • بازديد اعضا و مدیران شهری شیراز از مرکز گل و گیاه گویم

  ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۲:۲۱:۲۲
  بازديد اعضا و مدیران شهری شیراز از مرکز گل و گیاه گویم

  رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شيراز به همراه شهردار منتخب شیراز، سرپرست شهرداری، معاونین فنی و عمرانی، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز و شهردار منطقه ۱۰ و مدیران شهرداری از مرکز گل و گیاه گویم بازدید کردند.

  🔸️مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این بازدید با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی شورای اسلامی شهر و شهردار شیراز کاهش مسائل  زیست محیطی و ارتقای کیفی فضای سبز  شهری است، اظهار کرد: در کاشت گیاهان سه عنصر آب، خاک و هوای مناسب لازم است که این مرکز هر سه مورد را دارد که باید با برنامه‌ریزی مناسب بسیاری از نیازهای شهرداری را در این مرکز برطرف کرد.

  رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه این بازدید با اعلام رضایت از اقدامات انجام شده توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در بازآفرینی این مرکز گفت: با راه‌اندازی این مرکز به کمک بخش خصوصی شاهد خودکفایی در زمینه گل و گیاه خواهیم بود.

  🔸️مسعود زارعی رئيس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی نیز با اعلام اینکه سازمان‌ سیما، منظر و فضای سبز شهری با همکاری سازمان سرمایه‌گذاری نسبت به تنظیم بسته جامع سرمایه‌گذاری برای این مرکز اقدام کند، گفت: چشم‌انداز این طرح باید در دراز مدت تعریف شود، به‌نحوی که هم سرمایه‌گذار و هم شهرداری منتفع شوند.

  🔸️محمدحسن اسدی شهردار منتخب شیراز نیز در این بازدید با تاکید بر توسعه و پیشرفت فضای سبز شهری با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی گفت: با توجه موقعیت این مرکز و ظرفیت‌های موجود در این مرکز می‌توان تا حدود بسیاری نیازهای شهرداری شیراز در تأمین گل و گیاه را برطرف و بازار بزرگ عرضه گل و گیاه را به وجود آورد.

  وی اظهار کرد: ایجاد و گسترش فضای سبز موجب بهبود وضعیت زیست محیطی شهرها می‌شود و از طرح‌های سرمایه‌گذاری در حوزه فضای سبز استقبال خواهیم کرد.

  🔸️افسانه خواست‌خدایی عضو و ناظر شورای اسلامی شهر در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری گفت: در سال گذشته هدف‌گذاری های انجام شده در شورا بر مبنای تامین نیازهای گیاهی شهرداری شیراز به شکلی بوده تا در حد امکان به سمت خودکفایی پیش برود و در خرید گل و گیاه به حداقل‌ها برسیم که با راه‌انداری این مرکز و کمک بخش خصوصی این اتفاق به‌زودی رقم خواهد خورد.

  🔸️روح الله مظفری رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز با اعلام آمادگی و استقبال سازمان در خصوص توسعه، حفظ و نگهداری فضای سبز گفت: بزودی بسته‌‌های سرمایه‌گذاری تهیه و با همکاری سازمان سرمایه‌گذاری اقدامات لازم در خصوص جذب سرمایه‌گذار انجام می‌شود.

  وی در این بازدید با اشاره به کاشت ۱۲۰ هزار درختان خزان دار طی چند ماه گذشته گفت: فضاسازی و آماده‌سازی محل کاشت درختان سوزنی برگ و نشاء فصلی و گیاهان پوششی انجام شده که تا قبل از پایان مهر ماه کاشت آن‌ها صورت می‌پذیرد.

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • مرکز علمی کاربردی علوم و فنون ایمنی و آتش نشانی در دومین سایت آموزش آتش نشانان کشور راه اندازی می شود

  ۱۴۰۱/۰۶/۲۰ - ۰۸:۵۵:۱۱
  مرکز علمی کاربردی علوم و فنون ایمنی و آتش نشانی در دومین سایت آموزش آتش نشانان کشور راه اندازی می شود

  مهندس زارعی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز در بازدید از دومین سایت بزرگ مقیاس و تخصصی آتش نشانان و راه اندازی مرکز علمی کاربردی علوم و فنون ایمنی و آتش نشانی گفت: با توجه به فضاهای مجهز آموزشی و امکانات سازمان آتش نشانی شیراز و همچنین نیروهای باتجربه و متخصص این سازمان، ساخت دانشگاه علوم و فنون آتش نشانی، ارتقا و انتقال دانش و تجربیات یک آتش نشان را به دنبال خواهد داشت.
  وی در ادامه افزود: توانایی جسمانی و دانش آتش نشانان همواره باید در سطح قابل قبولی بوده و به صورت مستمر حفظ شود بنابراین ایجاد یک فضای آموزشی به منظور انتقال تجربیات و دانش آتش نشانان گام بلندی در پرورش یک نیروی متخصص و عملیاتی است

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • نرخنامه حمل متوفیان

  ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۵:۰۸:۴۲
  نرخنامه حمل متوفیان

  مسعود زارعی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: نرخنامه حمل متوفیان ( بر اساس بند ۸ آیین نامه نحوه فعالیت شرکت ها و مؤسسات حمل ونقل درگذشتگان)، در هشتاد و یکمین جلسه علنی شوراي اسلامي شهر شيراز، مورخ 13/6/1401، با حضور 13 نفر اعضای شورا بررسی شد و به تصویب رسید. مطابق این مصوبه، نرخ کرایه خودروهای حمل و نقل متوفیان در شهر شیراز به شرح جدول پیوست ممهور به مهر شورا به تصویب رسید

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • نرخنامه خدمات قابل ارائه در آرامستان بهشت احمدی

  ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۴:۵۷:۵۶
  نرخنامه خدمات قابل ارائه در آرامستان بهشت احمدی

  مسعود زارعی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: نرخنامه خدمات قابل ارائه در آرامستان بهشت احمدی در هشتاد و یکمین جلسه علنی (عادی) شوراي اسلامي شهر شيراز، مورخ 13/6/1401، با حضور 13 نفر اعضای شورا بررسی شد و به تصویب رسید. مطابق این مصوبه، هزینه خدمات قابل ارائه در آرامستان بهشت احمدی تا زمان ابلاغ این مصوبه بر اساس نرخ سال 1397 و از تاریخ ابلاغ این مصوبه به شرح جدول پیوست ممهور به مهر شورا محاسبه و اخذ خواهد گردید. ضمناً شهرداری مکلف است نسبت به ارائه لایحه موضوع این مصوبه به شورا پیش از پایان هر سال اقدام نماید.

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • حمایت از مجموعه های دانش بنیان از رویکردهای شورای ششم

  ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۴:۴۱:۳۹
  حمایت از مجموعه های دانش بنیان از رویکردهای شورای ششم

  مهدی نصیری عضو هیئت رئیسه شورا و رئیس کمیته هوشمندسازی ، فناوری های نوین و اطلاعات شورا به همراه رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس و رئیس کانون کارآفرینی استان فارس از این کانون بازدید و در مورد مباحث شرکت های دانش بنیان بحث و تبادل نظر کردند.
  در ابتدای این بازدید رویکردهای شورای ششم در حمایت از مجموعه های دانش بنیان در زمینه های مختلف مطرح گردید . از جمله اقدامات ارائه شده در این زمینه برگزاری نمایشگاه محصولات دانش بنیان ، نمایشگاه محصولات بومی شده توسط شرکت های دانش بنیان در شهرداری شیراز ، ارائه محصولات بومی و اعلام آمادگی شهرداری شیراز یه عنوان یکی از مشتریان بالقوه و همچنین اعتبار سنجی ردیف بودجه پروژه های فناورانه برای اولین بار در شهرداری شیراز می باشد. 
  رییس کمیته هوشمند سازی شورا گفت : راه اندازی مرکز نوآوری شهرداری شیراز برای تسهیل ارتباط با شرکت های دانش بنیان فناور و نوآور با شهرداری یک اقدام مثبت می باشد و همچنین امیدواریم در آینده بتوان محصولات دانش بنیان به خصوص محصولات دانش بنیان شرکت های شیراز را با سرعت بیشتری به بهره وری رساند.
  در ادامه نیز دکتر عسگری فعالیت های انجام شده در زمینه کشاورزی در کمیسیون کشاورزی مجلس را برشمرد. در پایان از محصولات دانش بنیان این مرکز بازدید بعمل آمد.

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • پیام تسلیت رییس شورای اسلامی شهر شیراز در پی درگذشت پدر گرامی جناب آقای حجت الاسلام انجوی نژاد

  ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۲۲:۴۸:۵۳
  پیام تسلیت رییس شورای اسلامی شهر شیراز در پی درگذشت پدر گرامی جناب آقای حجت الاسلام انجوی نژاد

  «اِنّا للّه وَ اِنّا اِلَیهِ راجِعون»

  برادر گرامی جناب آقای حجت الاسلام انجوی نژاد

  خبر درگذشت پدر گرامیتان مایه تاثر و اندوه ما شد، پدری که سالها در عرصه جنگ نرم و دفاع علمی و فرهنگی از نظام و کیان انقلاب اسلامی از پیشکسوتان انقلابی بوده و هم اکنون با تربیتی الهی خانواده و فرزندان ایشان نیز پرچمدار این مسیر هستند.
  آنچه باعث آرامش روحی و ذخیره الهی برای ایشان می گردد همین مجاهدت ها و صدقه های جاریه ای است که بر جای گذاشته اند.
  اینجانب به نوبه خویش مراتب تسلیت و همدردی خویش را با حضرتعالی و خانواده محترم آن مرحوم ابراز نموده و از خداوند امتداد مسئلت و غفران الهی ایشان را خواستارم.


  مهدی طاهری
  رییس شورای اسلامی شهر شیراز

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • ایجاد فرصت برای هنرمندان شیرازی

  ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۱:۱۸:۴۵
  ایجاد فرصت برای هنرمندان شیرازی

   افسانه خواست خدایی ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز  از تجهیز و راه اندازی کارگاه هنر شیراز  بر اساس سیاستگزاری های انجام شده در شورا در آینده نزدیک ،توسط سازمان سیما و منظر فضای سبز شهرداری شیراز خبر داد. 
   وی گفت : این امر ایجاد فرصت برای همکاری هنرمندان جوان و پیشکسوت با سازمان سیما و منظر  در طراحی،ساخت ، آماده سازی و  اجرای المان ها و پروژه های منظر شهری می باشد . شورای اسلامی شهر شیراز حمایت همه جانبه بر ایجاد فرصت جهت استفاده هنرمندان توانمند شیرازی از این فضای کار اشتراکی دارد.

  افسانه خواست خدایی با اشاره به ضرورت شکل گیری چرخه آموزش، طراحی و تولید به منظور ساخت آثار هنری شهری فاخر و در شان نام شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) و شهری با پیشینه غنی هنری افزود: هنرمندان سرمایه‌های هر شهر محسوب می‌شوند و باید از این سرمایه در راستای اعتلای هنرهای شهری شیراز و منظر شهری بهره برد.
  در این بازدید روح الله مظفری رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز نیز ضمن تشریح اهداف شکل گیری و برنامه‌ریزی فیزیکی‌ و عملکردی این کارگاه، به ارائه گزارشی از نحوه عملکرد سازمان در همکاری و امضای تفاهم نامه با دانشگاه‌ها و مراکز علمی، فرهنگی و هنری پرداخت.
  رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری  اهداف تشکیل این کارگاه را ایجاد فرصتی برای تعامل هنرمندان پیشکسوت و جوان، ایجاد امکان بروز استعدادها و هنرمندانی که فضای مناسبی جهت ساخت و ارائه آثار خود را ندارند، استفاده از امکانات مجموعه شهرداری در راستای کاهش هزینه ها، ایجاد مکانی برای برگزاری رویدادها و جشنواره ها متناسب با عملکرد سازمان، ایجاد بستر مناسب جهت حمایت از هنرها و فنون در حال فراموشی (همچون کاشیکاری، آجر کاری، آیینه کاری و...)، ایجاد ارتباط مستقیم جوانان و علاقمندان با اساتید و سرمایه های فرهنگی و  افزایش کیفیت و تعداد آثار و المان های شهری عنوان کرد.
  لازم به ذکر است این کارگاه در یکی از فضاهای متعلق به سازمان و در مجاورت فرهنگسرای شهروند به مساحت بیش از ۷۰۰متر مربع در حال آماده سازی است و بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • بررسی لایحه شهرداری در خصوص سند راهبردی استفاده از ظرفیت مشارکت بنگاه‌های دانش بنیان در توسعه شهری

  ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۱:۱۷:۲۲
  بررسی لایحه شهرداری در خصوص سند راهبردی استفاده از ظرفیت مشارکت بنگاه‌های دانش بنیان در توسعه شهری

  محمدحسن اسدی، رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری در پنجاه و هشتمین جلسه کمیسیون گفت: اولین موضوع مطرح شده در این جلسه، به برنامه راهبردی پنجساله شهرداری شیراز 1400-1401 اختصاص داشت که با حضور اعضای کمیسیون و مدیران شهرداری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
  دومین دستورکار این جلسه به بررسی لایحه شهرداری در خصوص سند راهبردی استفاده از ظرفیت مشارکت بنگاه‌های دانش بنیان در توسعه شهری اختصاص داشت که مقرر گردید پس از طرح در کمیته هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز دوباره در کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورا بررسی گردد.
  آخرین دستورکار این جلسه به تقویت واحدهای سرمایه‌گذاری مناطق و زیرمجموعه‌های شهرداری اختصاص داشت که پس از گفتگو حول این موضوع و تصمیم‌گیری در خصوص راه‌اندازی این واحد در شهرداری‌های مناطق با اختیارات ویژه، موضوع جهت تصمیم‌گیری نهایی به صحن شورا ارجاع گردید.

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • همه اعضای شورای شهر پشتیبان شهردار جدید شیراز هستند/ باید اقدامات جهادی و مبارزه با فساد سرلوحه اقدامات ایشان باشد

  ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۰:۲۱:۵۰
  همه اعضای شورای شهر پشتیبان شهردار جدید شیراز هستند/ باید اقدامات جهادی و مبارزه با فساد سرلوحه اقدامات ایشان باشد

  مهدی طاهری رییس شورای شهر شیراز بعد از رای اعتماد به دکتر اسدی با اشاره به رای اعتماد اعضای شورای شهر به ایشان، همه اعضای شورا را فارغ از رای داده شده، حامی شهردار جدید دانستند که آنرا در عرصه عمل و از همین لحظه نشان خواهند داد.
  ایشان اهداف دوره ششم شورای شهر شیراز مبارزه با زمینه های شکل گیری فساد و انجام اقدامات جهادی را مهمترین خواست خویش از شهردار جدید دانستند که باید یه صورت جدی آنرا پیگیری نماید.
  رییس شورای شهر با اشاره به فضای گفتمانی حاکم بر جامعه و فرمان مقام معظم رهبری در راستای جهاد تبیین، شهرداری را یکی از مهمترین متولیان تحقق عملی فریضه جهاد تبیین از طریق خدمت رسانی فوری و جهادی به مردم دانستند که طبق مصوبات شورا باید با اولویت مناطق محروم صورت گیرد.
  مهندس طاهری ضمن تبریک به دکتر اسدی، ایشان را مدیری با تجربه دانستند که مطمئنا این پیشینه خدمتی ایشان به سرعت بدنه شهرداری بجای درگیری امور اداری درون سازمانی، به تحرک و پویایی خواهد رساند و شاهد تحرک در تمامی شهر و شروع پویاتر طرح های عمرانی خواهیم بود.
  ایشان در پایان توجه به موضوع فرهنگ و در نظر گرفتن شیراز به عنوان سومین حرم اهلبیت علیه السلام را از مهمترین توصیه های دیگر خویش بیان کردند که باید در قالب های مختلف خصوصا کمک به نهادهای مردمی و فرهنگی شهر تحولی عظیم را در شهر شاهد باشیم.

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • آغاز به کار نخستین جشنواره بین المللی کارتون شهروندی شیراز

  ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۲۰:۰۶:۴۸
  آغاز به کار نخستین جشنواره بین المللی کارتون شهروندی شیراز

  🔹️️ نخستین جشنواره بین‌المللی کارتون «شهروندی» شیراز با رونمایی از پوستر این جشنواره در کمیسیون فرهنگی، گردشگری و سومین حرم اهل‌بیت(ع) شورای اسلامی شهر آغاز به کار کرد.

  🔹️ هنر جهانی کارتون و کاریکاتور نقشی تاثیرگذار در ارتقای فرهنگ شهروندی و شناساندن چهره ای نو از شهر شیراز در اذهان جهانی دارد، از این رو برگزاری نخستین جشنواره بین‌المللی کارتون شیراز می تواند پایه گذار رویکردی نو به مباحث مدیریت شهری باشد.

  🔹️ جشنواره بین‌المللی کارتون در زمینه برگزاری جشنواره ها می تواند به یک برند برای شهر شیراز تبدیل شود و از این رو با تصویب آیین نامه جشنواره در کمیسیون، شرایط برگزاری مستمر آن را پی‌ریزی می کنیم.

  🔹️ این جشنواره در چهار محور مدیریت شهری، فرهنگ شهروندی، گردشگری شهری و بخش ویژه با نگاهی به پاسداشت نام و یاد شاعر پرآوازه زبان و ادب فارسی، لسان‌الغیب خواجه شمس‌الدین محمد حافظ شیرازی  برگزار می شود.

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • برنامه محوری؛مهمترین راهبرد شورای ششم در سال دوم فعالیت

  ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۱۹:۵۷:۵۹
  برنامه محوری؛مهمترین راهبرد شورای ششم در سال دوم فعالیت

  سیده مریم حسینی، رئیس کمیته محرومیت‌زدایی، در نطق پیش از دستور خود در هفتاد و هفتمین جلسه صحن علنی شورا گفت: شاید برنامه محور بودن را بتوان از مهمترین راهبردها و اصلی ترین استراتژی شوراهای شهر و روستا بویژه شوراهای اسلامی کلانشهرها دانست.برنامه محوری به جای فرد محوری بسیار مهم و نجات بخش شهر از حواشی بی شمار آن است. توجه صرف شوراییان به شخص شهردار به جای توجه به مجموعه شهر و شهروندان نوعی آسیب جدی در حوزه مدیریت شهری است. برخی شوراها نیز در آمد محوری را راهبرد اصلی و نسخه کامل شورا برای شهر و شهرداری می دانند و بر آن نیز تاکید می ورزند. اما از دیدگاه اینجانب هر نوع تجهیز تعمیر و تخصیص اعتبار، ساماندهی و بهسازی و نوسازی امور شهری و...همه و همه در برنامه محوری جا گرفته و محقق می شود. 
   وی افزود :در برنامه محوری برای شهر و شهرداری و شهروندان معانی و مفاهیم ارزشمندی نهفته است. با برنامه محوری است که شورای شهر می تواند انتظارات خود را از شهردار یا مدیران شهری و مجموعه مسئولان مرتبط با شهر تفهیم یا خواسته های قانونی خود را از آنها مطالبه کند.

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • استفاده از ظرفیت‌های ملی، جهت پیشبرد اهداف فناوری اطلاعات و ارتباطات

  ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۹:۳۹:۰۸
  استفاده از ظرفیت‌های ملی، جهت پیشبرد اهداف فناوری اطلاعات و ارتباطات

  استفاده از ظرفیت‌های ملی، جهت پیشبرد اهداف فناوری اطلاعات و ارتباطات
  مهدی نصیری، رئیس کمیته هوشمند سازی، در جلسه روز دوشنبه، مورخ 31/5/1401 با موضوع هم‌اندیشی و تصمیم‌گیری‌های مشترک با حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: محوریت، توسعه شهر است و می‌بایست از ظرفیت‌های ملی، جهت پیشبرد اهداف فناوری اطلاعات و ارتباطات استفاده کرد. در این جلسه، برخی از چالش‌های شهرداری و توانمندیهای حوزه های فناوری اطلاعات خارج از شهرداری مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید، مرکز نوآوری شهرداری، نظام صنفی رایانه‌ای و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کارگروهی تشکیل داده و نیازهای فناوری اطلاعات شهرداری و استفاده از توانمندیهای بخش خصوصی را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند. هم چنین رئیس مرکز نوآوری و فناوری‌های شهر هوشمند شهرداری موظف گردید لیست نیازمندیهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری را تهیه کرده تا در جلسات آتی به طور جداگانه بررسی و پیگیری و به مرحله اجرا گذاشته شود.

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
123...آخرین