امروز: چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

گزارش

12
 
 • شیراز محشر می شود

  ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۸:۲۵:۴۴
  شیراز محشر می شود

  شیراز محشر میشود
  به منظور برگزاری برنامه فاخر و بزرگ هنر دینی نمایش محشر در فضای وسیع جنب کارخانه سیمان که پیش بینی میشود ده‌ها هزار نفر از آن بهره‌مند و از نزدیک با هنر دینی نمایش آشنا شوند، باتوجه به اینکه این تجمع عاشورایی و معنوی نیاز به شش هزار صندلی و صدها داربست دارد، در آخرین جلسه کمیسیون فرهنگی - اجتماعی سومین حرم، گردشگری و زیارت مقرر گردید که سازمان فرهنگی اجتماعی، صندلی و داربست های فلزی مناسب مورد نیاز را از ردیف بودجه های مشخص تهیه و استفاده‌ نموده و پس از مراسم، جمع آوری و نگهداری شده و در طول سال در اختیار مراسمات محلات و مساجد مناطق یازده‌گانه شهرداری قرار گیرد، تا بخشی از نیازهای محلات و مساجد در برگزاری مراسمات مانند یادواره‌ شهدای محلات بعنوان آبروی محله، مورد استفاده قرار گیرند.
  سالیانه میلیاردها تومان صرف کرایه اجاره صندلی و داربست میشد که با این عمل، میتوان هزینه ها را به حداقل رساند‌.


  محمدرضا هاجری
  سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • هرکه دارد هوس کرب و بلا بسم الله

  ۱۴۰۱/۰۶/۲۰ - ۱۴:۳۶:۲۲
  هرکه دارد هوس کرب و بلا بسم الله

  هرکه دارد هوس کرب و بلا بسم الله

  سرِّ عاشق شدنم لطف طبیبانه توست
  ورنه عشق تو کجا، این دل بیمار کجا؟
  هر که را تو بپسندى بشود خادم تو
  خدمت عشق کجا، نوکر سربار کجا؟
  کاش در نافله ات نام مرا هم ببرى
  که دعاى تو کجا، عبد گنه کار کجا؟

  مفتخریم پس از کلانشهر تهران، شورا و شهرداری شیراز درخدمات رسانی به راهپیمایی جهانی اربعین حسینی جلودار است.
  ایستگاه بزرگ خدمات رسانی موکب احمد بن موسی (ع) در زمین بزرگ دریافتی از فرمانداری محترم خرمشهر از سال 92 در مرز شلمچه به دهها هزار نفر خدمات رسانی می کند، شاخه دوم این موکب در فاصله نجف تا کربلا مستقر شده و در امر خدمات رسانی و نظافت مسیر حرکت عشاق در ایران، نجف و کربلا و اختصاص چهل اتوبوس ویژه برای تردد زوار و فعالیت گسترده سازمان اتوبوسرانی و پایانه ها، دهها هزار نفر عارف همایش جهانی کربلا را پوشش خدماتی می دهند.
  مفتخریم که شورا و شهرداری به نمایندگی از مردم شریف شهر مقدس شیراز، در این تجمع جهانی سربلند مشغول خدماتی رسانی میباشند.

  محمدرضا هاجری
  سخنگوی شورای اسلامی شهر مقدس شیراز

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • اطلاعیه شماره سه ( شهردار شیراز انتخاب شد )

  ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۹:۱۹:۲۵
  اطلاعیه شماره سه ( شهردار شیراز انتخاب شد )

  یا خالق خیر و التوفیق
  بالاخره موضوع انتخاب شهردار شیراز به اتمام رسید و جناب آقای دکتر محمد حسن اسدی بعنوان شهردار منتخب برگزیده شدند.
  این انتخاب، طی صورتجلسه شورا به فرمانداری و سپس استانداری و وزارت کشور ارسال، تا مراحل قانونی تطبیق شرایط و استعلام از مراجع قانونی احراز صلاحیت انجام گیرد.
  احتمال می‌رود سپری شدن این مراحل بیش از یکماه به طول بیانجامد.
  در این مدت مدیریت شهرداری همچنان بعهده سرپرست محترم شهرداری، جناب آقای دکتر سعید مصفا خواهد بود.
  لازم است در این مدت همه ظرفیت شهر، شورا و شهرداری روی خدمات رسانی فراگیر متمرکز تا آرامش دلخواه در شهر مقدس شیراز رونق بیشتر گیرد.

  محمد رضا هاجری 

  سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز 

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • بیانیه رسمی شورای اسلامی شهر شیراز

  ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۹:۵۰:۴۲
  بیانیه رسمی شورای اسلامی شهر شیراز

  باسمه تعالی


  خبر ناگوار درگیری و سپس توهین و جسارت به خانواده معظم شهید حاج منصور خادم صادق در شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت علیهم السلام در شیراز، از چند سو سبب ناراحتی شدید و نگرانی و غصه اعضای شورای اسلامی شهر شیراز گردید.
  از یک سو این اهانت به خانواده ای شده است که سالهاست شجاعت و شهامت خویش در دفاع از کشور و نوامیس مردم با نثار جان عزیزان خویش اثبات کرده و از سوی دیگر در پی تذکر امری قانونی و شرعی صورت گرفته است، امری که طبق شرع مقدس وظیفه ای همگانی بوده و نظام نیز بر اساس تکلیف الهی و مواد قانونی حامی آن می باشد و اما تأسف سوم انجام این امر در شهر شیراز می باشد، شهری مقدس و دارای ارزش های دینی و سربازان ولایی که هنوز چند صباحی از تشییع یکی از سرداران بی سر آن نگذشته است.
  حال اعضای شورای اسلامی شهر شیراز ضمن محکومیت شدید این اتفاق، از نهادهای انتظامی و قضایی خواستار برخورد جدی و فوری با عوامل آن شده و آمادگی خویش را جهت حمایت و پشتیبانی از طرح های فرهنگی و اجتماعی خصوصا از سوی گروه های مردمی در راستای بهبود وضعیت فرهنگی شهر اعلام می داریم.

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • اطلاعیه شماره دو انتخاب شهردار شورای اسلامی شهر شیراز

  ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۱۹:۰۳:۲۸
  اطلاعیه شماره دو انتخاب شهردار شورای اسلامی شهر شیراز

  محمدرضا هاجری سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز ، در خصوص جلسات انتخاب شهردار شیراز  گفت:  ما تاکنون سه جلسه برگزار کردیم که در جلسه اول به یک لیست 16 نفره رسیدیم. تعدادی از این افراد اهل فارس نبودند، مثلا یکی اصفهانی بود یکی اهل یزد بود، تعدادی بیش از یکسال مقیم تهران بودند و در شیراز سکونت نداشتند. در جلسه دوم بررسی ها کامل تر شد و شورا به هفت نفر رسید، در جلسه سوم که پنجشنبه برگزار شد، یک نفر از این 7 نفر انصراف داد و لیست 6 نفره شد که در حال بررسی هستیم.
  هاجری گفت: جلسه بعدی امروز برگزار خواهد شد و این افراد از چند بعد ، باید پالایش شوند.یکی از این ابعاد، تطبیق است، نامزدها باید اسناد و مدارک را بیاورند تا با شرایطی که وزارت کشور برای شهردار کلان‌شهرها در نظر گرفته، تطبیق داده شود.وی افزود: این افراد برنامه و کارنامه خود را هم ارائه داده اند اما باید با شرایط وزارت کشور سنجیده شود. یک مورد دیگر استعلام از برخی مراکز و مراجع است که باید انجام شود.سخنگوی شورا از احتمال پایان یافتن جلسات در هفته پیش رو خبر داد و خاطرنشان کرد:  احتمال می‌دهم هفته آینده جلسات بررسی تمام شود و به تصمیم نهایی و جلسه انتخاب شهردار برسیم که در صحن به صورت علنی برگزار می شود.
  هاجری در پاسخ به این پرسش که جلسات غیرعلنی شورا زیاد شده است،  گفت: جلساتی که تا امروز برگزار شده، نشست‌های  مشورتی و همفکری بوده بین اعضا بوده، نه جلسه رسمی شورا،  حتی در محل شورای شهر نیز برگزار نشد و فقط 13 عضو شورا حضور داشتند، در نهایت جلسه انتخاب شهردار، علنی برگزار خواهد شد.وی افزود: من به عنوان سخنگوی شورا برای حفظ حرمت اشخاص تا پایان مراحل تطبیق و بررسی و  نهایی شدن نامزدها، هیچ اسمی ذکر نمی کنم.

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • اطلاعیه شماره یک شورای اسلامی شهر شیراز

  ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۰:۰۷:۲۸
  اطلاعیه شماره یک شورای اسلامی شهر شیراز

  روند انتخاب شهردار شیراز از شنبه کلید خورد 

  به دنبال سوالات بی شمار خبرنگاران عزیز و اصحاب محترم رسانه از شیوه انتخاب شهردار توسط اعضای محترم شورا به استحضار عزیزان و شهروندان گرامی میرساند، با توجه به پرهیز از روش آزمون و خطا، شورا به دنبال مدیری است که کارنامه و برنامه داشته باشد، از این رو طی جلسات همدلی، هفکری و هماهنگی شنبه، سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه همین هفته، نفرات نهایی مشخص خواهند شد و در هفته آینده روند بررسی و تطبیق شاخص ها، تطبیق شرایط قانونی تصدی و استعلام از مراجع چهارگانه احراز صلاحیت‌ ادامه خواهد داشت تا نتیجه نهایی با اجماع و اقناع به دست آید.
  با دعای خیر شما عزیزان، به یاری خداوند شورای محترم سعی خواهد کرد تا نیمه شهریور ماه ۱۴۰۱ تصمیم نهایی را اتخاذ و تکلیف مدیریت شهری شهر مقدس شیراز مشخص شود.

                                                                                                                     محمد رضا هاجری 

                                                                                                        سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز 

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • اطلاعیه شماره سه شورای اسلامی شهر شیراز

  ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۹:۵۴:۱۷
  اطلاعیه شماره سه شورای اسلامی شهر شیراز

   هوالمحبوب

  اطلاعیه شماره سه شورای اسلامی شهر شیراز‌

  شهروندان عزیز و خبرنگاران صبور و شکور شهر مقدس شیراز، به استحضار می رساند هفتاد و چهارمین جلسه غیرعلنی شورای اسلامی شهر شیراز در مورخه شنبه 22/05/1401 راس ساعت ۱۸:۳۰ با حضور فرماندار محترم شهرستان شیراز و معاون محترم برنامه ریزی فرمانداری شهرستان شیراز و ۱۳ عضو شورای شهر تشکیل و موارد ذیل به تصویب رسید:

  اول: باتوجه به استعفای مجدد شهردار محترم شیراز، طرح استیضاح از دستور کار خارج و درخواست استعفای ایشان با حضور فرماندار محترم توسط شورای شهر شیراز پذیرفته و آقای مهندس سعید مصفا را بعنوان سرپرست شهرداری به مدت سه ماه انتخاب نمودند.

  دوم: به منظور پاسخگویی به خبرنگاران گرامی و عذرخواهی از برگزاری جلسات غیرعلنی، فردا یکشنبه 23/05/1401 راس ساعت ۸ صبح جلسه نشست خبری اعضای شورای اسلامی شهر شیراز (دوره ششم) با اصحاب رسانه در سالن کمیسیون های شورا برگزار خواهد شد.

  بابت تمامی قصورها در امر اطلاع رسانی عذرخواهی نموده و خبرنگاران گرامی را به جلسه مذکور دعوت می نمایم.

   

                                                                                                                                      محمدرضا هاجری

                                                                                                                        سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
 • اطلاعیه شماره دو شورای اسلامی شهر شیراز

  ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۰:۰۸:۴۹
  اطلاعیه شماره دو شورای اسلامی شهر شیراز

  اطلاعیه شماره دو شورای اسلامی شهر شیراز

  به استحضار شهروندان محترم شهر مقدس شیراز میرساند

  باتوجه به بازپس گیری متن استعفاء توسط شهردار محترم شیراز که پیش تر تحویل فرماندار محترم شهرستان شیراز و ریاست محترم شورای شهر شده بود، در جلسه فوق العاده صبح شنبه 22/05/1401 باتفاق آراء لازم، تقاضای استیضاح ایشان (شهردار محترم شیراز) مصوب شد و مقرر گردید امروز عصر ساعت 18 در جلسه فوق العاده شورا، شهردار محترم شیراز استیضاح شوند.

  از فرماندار محترم شهرستان شیراز و شهردار محترم شیراز جهت حضور در جلسه استیضاح دعوت به عمل آمده است.

   

     محمدرضا هاجری

    سخنگوی شورای اسلامی شهر مقدس شیراز

  ادامه این مطلب را مطالعه کنید ...
12