امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

وضعیت راه اندازی فاز 2 خط یک قطار شهری شیراز بررسی شد

وضعیت راه اندازی فاز 2 خط یک قطار شهری شیراز بررسی شد
وضعیت و مشکلات قطار شهری شیراز با حضور کارگروه ویژه قطار شهری کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز و دکتر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.
وضعیت راه اندازی فاز 2 خط یک قطار شهری شیراز بررسی شد.

وضعیت و مشکلات قطار شهری شیراز با حضور کارگروه ویژه قطار شهری کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز و دکتر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت. در این نشست که با حضور اعضای کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر، مهندس طالبان (رییس کمیسیون برنامه و بودجه شوار)، مهندس معین (رییس کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت های اقتصادی شورا)، مدیرعامل و کارشناسان سازمان قطار شهری، دکتر قادری نماینده مجلس و مهندس رجا، رییس گروه عمران قرارگاه خاتم الاوصیاء برگزار شد، مشکلات موجود در عملیات نهایی، تکمیل ایستگاه ها و راه اندازی خط اصلی مورد بررسی قرار گرفت تا با رفع آنها شهروندان شیرازی شاهد راه اندازی فاز 2 خط یک قطار شهری (از میدان نمازی تا میدان الله) بلافاصله پس از فاز یک (میدان احسان تا میدان نمازی) باشند.

به گزارش روابط عمومی شورای شهر، مهندس نقیب زاده رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا گفت: با توجه به اینکه عملیات اجرایی قطار شهری، بیشترین توقف را در محور بلوار مدرس داشته و شهروندان ساکن آن محدوده در کمال همکاری و همدلی با مجموعه شهرداری، بیشترین صبر و شکیبایی را در برابر مشکلات و مصایب عمرانی از خود نشان دادند، مهم ترین و اصلی ترین دغدغه این جمع، تکمیل ایستگاه میدان امام حسین (ع) به منظور راه اندازی هرچه سریع تر فاز 2خط یک قطار شهری از میدان نمازی تا میدان الله می باشد که شریان های اصلی تردد شهری را در بر می گیرد و می تواند علاوه بر تسهیل در عبور و مرور شهروندان، نقش بسزایی در کاهش بار ترافیکی محدوده مرکزی شهر داشته باشد.

بر اساس این گزارش، مهندس نقیب زاده ضمن بازدید اعضای کمیسیون از میدان احسان و بررسی آمادگی ایستگاه جهت بهره برداری اظهار داشت: از 20 واگن پیش بینی شده برای راه اندازی فاز یک خط یک، تعداد 5 واگن در روزهای پایانی سال 92 تحویل و بر روی ریل ها مستقر شده است. تعداد 15 واگن باقیمانده نیز به زودی از بندعباس حمل و به شیراز منتقل خواهد شد.
روابط عمـومی شـورای اسـلامی شهـر شیـراز
۱۳۹۳/۰۱/۲۴ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما