امروز: جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تکمیل 8 کیلومتر از پیاده‌راه کوهستانی شیراز

تکمیل 8 کیلومتر از پیاده‌راه کوهستانی شیراز
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز گفت: هشت کیلومتر از پارک کوهپایه و پیاده‌راه کوه‌های شمالی شیراز تکمیل شده است...
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز خبر داد
تکمیل 8 کیلومتر از پیاده‌راه کوهستانی شیراز

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز گفت: هشت کیلومتر از پارک کوهپایه و پیاده‌راه کوه‌های شمالی شیراز تکمیل شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، رضا محمدیان در حاشیه چهل و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: این مسیر کوهستانی از ابتدای هفت‌تنان تا روستای نصرآباد به طول 12 کیلومتر ادامه می‌یابد و تا پایان سال به اتمام می‌رسد.
وی افزود: پایان سال و همزمان با اتمام عملیات اجرایی، درختکاری این مسیر کوهستانی آغاز می‌شود تا مردم بتوانند در ابتدای سال آتی از این پیاده‌راه کوهستانی زیبا استفاده کنند.
ساماندهی پیاده‌روهای رنگارنگ سطح شهر
محمدیان با بیان اینکه در شهر شاهد عدم ساماندهی پیاده‌روسازی‌ها هستیم که توسط مردم انجام می‌شود و به همین دلیل هزینه‌های چند‌گانه‌ای به شهر و مردم تحمیل می‌شود، اضافه کرد: شهرداری به طور مستمر مجبور است از محل بودجه‌های عمرانی پیاده‌روها را کنده‌کاری و ترمیم کند.
به گفته وی، به سبب آنکه طرح مشترک و همخوانی با بافت اطراف پیاده‌روها توسط مردم اجرا نمی‌شود، مقابل معابر منتهی به املاک خود مردم چهره زیبایی ندارد.
محمدیان خاطرنشان کرد: ازسویی به سبب ناهماهنگی‌هایی که پیش می‌آید و دستگاه‌های خدمات‌رسان و شهرداری چندین بار پیاده‌روها حفاری می‌کنند، هزینه‌های مختلفی به مردم تحمیل می‌شود.
وی بیان کرد: در این زمینه پس از بحث و بررسی‌های متعدد، نظر کمیسیون عمران و شورا این شد که شهرداری مکلف شود در زمان صدور پروانه برای ساختمان‌های جدید‌الاحداث طرح و مصالح پیاده‌رو مقابل منازل و املاک را به صاحبان املاک اعلام کند. محمدیان ابراز داشت: با این کار در زمان پیاده‌روسازی همه طبق همان طرح عمل می‌کنند که هر تکه دچار دوگانگی با بقیه شهر نباشد و با کندن و حفاری آن هزینه دیگری به مالک تحمیل نشود چرا که بنابر این مصوبه هزینه هر حفاری جدید بر عهده شهرداری خواهد بود.
وی در ادامه تصریح کرد: شهرداری باید برای کل محلات، مناطق و معابر طرح‌های همسان پیاده‌روسازی را اجرا و طراحی کند که البته در معابر اصلی شهر اکنون این کار انجام می‌شود و مقصود این مصوبه بیشتر معابر فرعی است.
این عضو شورا ادامه داد: معتقد هستیم شهرداری هر جا آب‌های سطحی را کنترل کرده و دستگاه‌های خدمات‌رسان نیز کارهایشان را انجام داده‌اند، باید روکش قطعی آسفالت را انجام دهد و اینگونه نباشد که شهرداری روکش آسفالت انجام دهد و سال بعد دوباره آن را حفاری کند.
آغاز عملیات اجرایی پارک نصرآباد و مهستان
وی همچنین اضافه کرد: در بازدیدی که از منطقه هفت داشتیم مقرر شد امسال عملیات اجرایی پارک هفت هکتاری نصرآباد آغاز شود. رئیس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز ادامه داد: عملیات اجرایی فرهنگسرای پارک مهستان آغاز شده و نیمی از پارک 11 هکتاری مهستان در ابتدای جاده اتحاد از سمت چهارراه شریف‌آباد به روستاهای الحاقی، تابستان امسال افتتاح می‌شود.
وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی فاز دوم پارک نماز، خاطرنشان کرد: تلاش داریم عملیات اجرایی بلوار مولوی و بلوار خلیج فارس تسریع شود تا مردم بتوانند به زودی از آن استفاده کنند.
محمدیان بیان کرد: برنامه زمان بندی تقاطع تخت جمشید – سرداران را به گونه‌ای پیش می‌بریم که در پایان سال آینده به اتمام برسد. وی ادامه داد: یک ساختمان، یک فرهنگسرای و یک مسجد جدید، نگارخانه و سالن تئاتر در ضلع شرقی شیراز در منطقه هفت پیش‌بینی شده که قرار شد شهردار منطقه با همکاری معاونت فرهنگی نسبت به جانمایی آن اقدام کند.
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز با بیان این که در ساماندهی روستاهای الحاقی مانند کوشکک کارهای زیرساختی خوبی در حال انجام است، گفت: در حال پیگیری هستیم که تقاطع ستارخان و تقاطع احسان تا پایان خردادماه راه‌اندازی شود.

۱۳۹۳/۰۲/۱۶ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما