امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

رئیس شورای شهر: مصوبه برج‌های خیابان زند برای دیگران نیز قابل تکرار است

رئیس شورای شهر: مصوبه برج‌های خیابان زند برای دیگران نیز قابل تکرار است
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اگر هر سرمایه‌گذاری با شرایطی مشابه حاضر باشد، چنین سهمی برای شهر در نظر بگیرد، امکان تکرار مصوبه برج‌های خیابان زند نیز وجود دارد.
رئیس شورای شهر شیراز:
مصوبه برج‌های خیابان زند برای دیگران نیز قابل تکرار است


رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اگر هر سرمایه‌گذاری با شرایطی مشابه حاضر باشد، چنین سهمی برای شهر در نظر بگیرد، امکان تکرار مصوبه برج‌های خیابان زند نیز وجود دارد.
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، غلام مهدی حقدل بعد از ظهر امروز در چهل و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی این شهر اظهار داشت: در پروژه برج دوقلوی خیابان زند، 27 درصد سهم زیربنا و 74 درصد فضای سبز است و اگر هر سرمایه‌گذاری این مقدار فضای سبز را در هر جای شهر تامین کند مجوز کار را به وی خواهیم داد.
وی با اشاره به گزارش پخش شده از برنامه 20:30 در صدا و سیما افزود: ای کاش این کسانی که بحث پاداش شهردار شیراز و مدیران شهری را به رسانه ملی کشاندند و به این شهر ضربه زدند، گزارشی کوتاه از عملکرد هشت ساله این مدیران می‌دادند.
حقدل اضافه کرد: ای کاش این منتقدان می‌گفتند که مدیران شهری شیراز به جای برخی سفرهای خارج از کشور پیاپی و بسیاری از کارهای نمایشی، در چند سال اخیر چه میزان کار کرده‌اند و تا چه حد به توسعه شهر سرعت داده‌اند.
وی بدون اشاره به سخنان احمدرضا دستغیب نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این نماینده‌های مجلس هستند که باید بودجه بیاورند و سرمایه‌گذار را جذب کنند، چرا که ما در شهرداری و شورا تنها می‌توانیم در برخی موارد تخفیف قائل شویم و با ابزارهایی امکان تشویق سرمایه‌گذاران را فراهم آوریم اما کار اصلی بر وش همان نمایندگانی است که مباحث انتقادی شورا را در 20:30 مطرح کردند.
حقدل بیان کرد: در شرایط فعلی اگر کوچکترین زلزله در شیراز بیاید شاید صدها هزار کشته بر دست مردم بگذارد و خوب است برخی از این منتقدان متنفذ شورا کمک کنند تا نوسازی و بهسازی در ساختمان‌ها در بافت مرکزی این شهر سرعت بگیرد.
وی ابراز داشت: مصوبه شورا در مورد پاداش شهردار به طور کامل قانونی است و در محضر استاندار فارس، یکی از بزرگان معنوی این استان،  سخنان طرح شده توسط منتقدان را به شدت تقبیح کرد.
رئیس شورای شهر شیراز در ادامه گفت: این چه هنری است که مطالبی را بر علیه مدیران شهر خود در رسانه ملی پخش کنیم.
حقدل ادامه داد: شهرداری یکهزار و 500 میلیارد تومان برای شهر کسب درآمد کرده و تنها دو درصد آن دولتی است و این پاداش در قبال زحمت مدیران شهری ناچیز محسوب می‌شود.
وی اضافه کرد: به راحتی می‌توان هر مطلبی را طرح و آبروی افرادی را در معرض خطر قرار داد اما ای کاش افرادی که در رسانه ملی این خبر را بازبینی کردند از اهالی شیراز سوال می‌کردند که خدماتی که در این چند سال در شیراز انجام شده تا چه حد قابل لمس بوده است.
حقدل خاطرنشان کرد: تمام مسئولان و بزرگان فارس در مورد پروژه برج‌های دوقلو از شهرداری و شورا حمایت کردند اما روندی که چند ماه است علیه شورا و شهرداری آغاز شده از ارشادات بزرگان پیروی نمی‌کند و اهداف ویژه‌ای در دستور کار دارد.

۱۳۹۳/۰۲/۱۶ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما