امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

برجی فاخر در مجموعه باغ تاریخ شیراز احداث می‌شود.

برجی فاخر در مجموعه باغ تاریخ شیراز احداث می‌شود.
غلام مهدی حقدل صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنابر خواسته استاندار فارس در مورد لزوم ساخت بنا یا باغی فاخر، اقدام خوبی را که شورای سوم مطرح کرده تکمیل خواهیم کرد.
  • برجی فاخر در مجموعه باغ تاریخ شیراز احداث می‌شود.

برجی فاخر در مجموعه باغ تاریخ شیراز احداث می‌شود.

غلام مهدی حقدل صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنابر خواسته استاندار فارس در مورد لزوم ساخت بنا یا باغی فاخر، اقدام خوبی را که شورای سوم مطرح کرده تکمیل خواهیم کرد.
وی افزود: استاندار فارس خواستار احداث بنا یا باغی ماندگار شدند که در همین راستا مجموعه «باغ تاریخ» با کاربری فرهنگی احداث خواهد شد.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: این مجموعه با الهام از طرحی که دکتر کاظم معمار ضیا تهیه کرده احداث خواهد شد که گذشته تاریخی شیراز را در یک گذر به نمایش می‌گذارد.
به گفته وی، در این باغ بعد برج فرهنگی دایره‌ای شکلی ساخته می‌شود که مردم می‌توانند از جدار بیرونی آن در یک شیب ملایم خود را به بالای برج برسانند.
حقدل بیان کرد: این بنای فاخر ضمن تامین نظر استاندار فارس، گذشته این شهر را به گونه‌ای بدیع در منظر دید عموم قرار می‌دهد.
برای بیکاری زنجیره انسانی تشکیل شود
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ای کاش برای کاهش نرخ بیکاری و اعتیاد جوانان در فارس، زنجیره انسانی شکل می‌گرفت.
این عضو شورای اسلامی شهر شیراز مطرح کرد: افراد دغدغه‌مند چرا از مسئولان نمی‌خواهند که برای بیکاری فکری کنند.
حقدل ابراز داشت: ما در شورای دوم می‌گفتیم برج دوقلوی خیابان قصرالدشت رانت است و فساد به بار می‌آورد و آن روز آقایانی در شورا بودند که مصوبه را امضا و به این کار خود افتخار کردند، حالا اما همان فرد مصاحبه می‌کند که برج دوقلوی زند بد است.
وی ادامه داد: برج دوقلوی زند یک الگوی خوب است که از 21 هزار متر زمین تنها 5 هزار متر زیربنا و 16 هزار متر فضای سبز دارد اما آن برج قصرالدشت به طور کامل ساخته شد و همان افراد آن را تایید کردند.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: شاید برای یکی از معدود دفعات جو صمیمی در این استان شکل گرفته و اختلافات جناحی کنار رفته و مردم از مسئولان به دنبال کار هستند.
وی خاطرنشان کرد: حاصل اختلافات گذشته ارقامی است که امروز در زمینه بیکاری و سرمایه‌گذاری فارس مطرح می‌شود.
حقدل با بیان این که حرف منتقدان وحی منزل نیست، افزود: در مسائل اجرایی اختلاف نظر وجود دارد اما مرجع نهایی حل اختلاف در این مورد موضع شورای شهر است.
وی تصریح کرد: برخی انتخابات و یارگیری آن را زود شروع کرده‌اند و تخریب مجموعه‌های مختلف را برای معرفی خود در پیش گرفته‌اند.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر این که ما نیز موافق رانت نیستیم، ادامه داد: در سرمایه‌گذاری‌های فعلی چنین مواردی نداریم و آنچه که توسط گروه‌های منتقد بیان می‌شود پیشگیری از خطرات احتمالی است که می‌پرسند آیا مطمئن هستید در برجی که می‌سازید حرام رخ نمی‌دهد.
وی بیان کرد: ما در پاسخ می‌گوییم آیا شما مطمئن هستید در خانه‌های یک یا دوطبقه کار خلاف اتفاق نمی‌افتد که در مورد برج نگران هستید.
این مسئول ابراز داشت: در شهرهای دیگر از قبیل قم و اصفهان ساختمان‌های بالای 50 طبقه ساخته می‌شود و زنجیره انسانی نیز به راه نمی‌افتد.
تحمل شورا حد دارد
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شورا نیز تا حدی خود را ملزم می‌داند که سپر بلای همگان شود و اگر روزی شورا نیز به سبب سکوت دیگران تصمیم بگیرد سکوت کند، دیگر ورود به رکود سرمایه‌گذاری و افزایش نرخ بیکاری غیر قابل اجتناب است.
به گفته وی، فضای سکوت همگانی باعث رشد اینگونه جریانات می‌شود.
اشاره به جلسه هم‌اندیشی استاندار فارس درباره مسائل نفت و گاز این استان دیگر موردی بود که حقدل به تشریح آن پرداخت و افزود: فارس قطب گاز کشور است و این موقعیت می‌تواند شرایط پیشرفت این استان را فراهم کند.
وی ادامه داد: در دولت قبل 12 پتروشیمی در این استان مصوب شد که هنوز محقق نشده که در صورت اجرا می‌توانست زمینه اشتغال جمع کثیری از جوانان را فراهم کند.
این عضو شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: در حال حاضر برای اجرای پالایشگاه دوم با 120 هزار بشکه ظرفیت، شیراز سرمایه‌گذار اعلام آمادگی کرده و تنها لازم است که خوراک آن فراهم شود.
حقدل ادامه داد: امروز بیش از 96 درصد از شهروندان فارس از خدمات گاز استفاده می‌کنند و از 120 شهر بیش از 90 شهر این استان گازکشی است.
وی تصریح کرد: شرکت زاگرس جنوبی 50 درصد گاز کشور را تولید می‌کند و به استخراج نفت از چاه‌های نفت سروستان مشغول است و اعلام آمادگی کرده که این کار را در چاه‌های نفت خشت نیز انجام دهند.
این مسئول با بیان این که در حال حاضر قوی‌ترین ظرفیت استان فارس نفت و گاز و پتروشیمی است، افزود: پتروشیمی سوم نیز امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: ما در فارس خطوط انتقال فراورده نداریم و همه چیز با نفت‌کش‌های زمینی انتقال می‌یابد و لازم است خطوط انتقال در این استان احداث شود.

 

۱۳۹۳/۰۳/۰۶ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما