امروز: یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

ورشکسته‌های سیاسی به دنبال قرار دادن دانشجویان مقابل شورا هستند

ورشکسته‌های سیاسی به دنبال قرار دادن دانشجویان مقابل شورا هستند
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اصلاحیه شورا در مورد برج‌های دوقلو گفت: نگرانی ما از تشکل‌های دانشجویی نیست بلکه برخی از ورشکسته‌های سیاسی می‌خواهند از تشکل‌ها سوءاستفاده کنند و دانشجو را مقابل شورا قرار دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اصلاحیه شورا در مورد برج‌های دوقلو گفت: نگرانی ما از تشکل‌های دانشجویی نیست بلکه برخی از ورشکسته‌های سیاسی می‌خواهند از تشکل‌ها سوءاستفاده کنند و دانشجو را مقابل شورا قرار دهند.
غلام مهدی حق‌دل در حاشیه پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شیراز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: نظر ارشادی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، برای شورا الزام‌آور نیست اما ما از آن استقبال می‌کنیم.
وی با بیان اینکه ماهیت نظر مرکز پژوهش‌ها همان مصوبه شورای شهر است، افزود: شورا در انتهای مصوبه بیست و ششم اسفندماه خود بیان کرده برج دو قلو بنابر این شرایط و مشروط به تایید در کمیسیون ماده پنج تصویب می‌شود.
حق‌دل ادامه داد: نامه مرکز پژوهش‌های مجلس نیز همین موضوع را بیان کرده که در نهایت کمیسیون ماده پنج و شورای شهرسازی تصمیم را اتخاذ می‌کنند.
وی اضافه کرد: تمام زمینه‌ها در طرح تفصیلی شهر کاربری مشخص دارند و وظیفه ماده پنج و شورای عالی شهرسازی و معماری این است که هر گاه در کاربری مغایرتی باشد، آنها را بررسی و بنابر مصلحت‌های شهر، تصمیم می‌گیرند که آیا تایید به مصلحت هست یا باید مواردی را کم یا زیاد کنند.
این عضو شورا خاطرنشان کرد: این موضوع مسئله ویژه‌ای نیست و هر روز کمیسیون‌های ماده پنج در تمام شهرها مواردی را بررسی، تایید یا رد می‌کنند و این موضوع نیازی به در بوق و کرنا کردن ندارد.
وی بیان کرد: این مسئله برای شورا و کمیسیون امری عادی است، آنان کار خود را انجام می‌دهند ما نیز به وظایف قانونی خود عمل می‌کنیم.
حق‌دل ابراز داشت: ما از ابتدا گفتیم قانونگرا هستیم و اگر با قانون جلو نرویم کار مردم پیش نمی‌رود.
ورشکسته‌های سیاسی پشت این دل‌های پاک سنگر گرفته‌اند
 رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه گفت: من بر یک موضوع نیز تاکید می‌کنم و آن این که ما با دانشجویان مشکلی نداریم و اعتراض کردن را خاصیت دانشجو و دانشگاه می‌دانیم و وای بر آن جامعه‌ای که دانشجوی آن پرسشگری نکند.

حق‌دل افزود: نگرانی ما از تشکل‌های دانشجویی نیست بلکه از آن افرادی است که پشت این قلب‌های پاک و ذهن‌های روشن و دل‌های دغدغه‌مند سنگر گرفته‌اند.
وی ادامه داد: برخی از ورشکسته‌های سیاسی می‌خواهند از تشکل‌ها سوءاستفاده کنند و درصدد این هستند که دانشجو را مقابل شورا قرار دهند در حالی که این‌ها برادران کوچک‌تر ما و فرزندان ما هستند.
این عضو شورا اضافه کرد: توصیه من به دانشجویان عزیز این است که همواره روحیه انتقادی، پرسشگری و انقلابی خود را داشته باشید، به توصیه مقام معظم رهبری نیز توجه کنید که در پرسشگری از مصادیق حذر کنید.
وی خاطرنشان کرد: آقا در عین پرسشگری تاکید دارند دانشجویان دشمن‌شناس باشند و اسم افراد را نیز نیاورند.
حق‌دل تصریح کرد: دانشجویان به عنوان بخش فرهیخته و اندیشمند جامعه مراقب باشند برخی در قالب دوست مطالبی را القا نکنند.
وی بیان کرد: ما اعتقاد داریم در بحث برج‌ها برخی به دنبال ماهی‌گیری از آب گل‌آلود هستند که در غیر این صورت اگر دغدغه‌ای بود، بسیار خوب مطرح شد، اگر امر به معروف و نهی از منکر بود، خدا شما را خیر دهد، شنیده شد.
حق‌دل خطاب به دستان پشت پرده ابراز داشت: حتی مصوبه را به شورای عالی معماری و شهرسازی بردید باز هم دست شما درد نکند که دغدغه دارید، اما دیگر دنبال چه هستی و تا کجا باید پیش بروی که حرف خود را بر کرسی بنشانی.
وی افزود: حرفتان را زدید، مراجع ذیربط شنیدند و بیشتر از این دیگر یا خودبزرگ‌بینی است یا خود کم‌بینی که دوباره و دوباره یک مسئله را تکرار کنید.
این عضو شورای شهر شیراز ادامه داد: مگر غیر از این است که ما در همان مصوبه روز نخست بیان کردیم مشروط به تصویب کمیسیون ماده پنج که البته کمیسیون ماده پنج در برخی مواقع موضوع را به صلاحدید خود به شورای عالی شهرسازی و معماری می‌برد.
برخی می‌خواهند بگویند رای مردم اشتباه بوده است
 وی اظهار داشت: حالا زحمت کشیدید مطلب را مستقیم به شورای عالی معماری و شهرسازی بردید بسیار خوب، دیگر بیشتر از این به دنبال چه هستید، آیا بحران هویتی دارید که بخواهید خود را ثابت کنید.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز افزود: ما احساس می‌کنیم هویتی که با شرکت در انتخابات و رای نیاوردن بر باد رفته اکنون از دغدغه‌مندی دانشجویان سوءاستفاده می‌کند تا بگوید انتخاب مردم اشتباه بوده است و ما بیشتر از منتخبان مردم می‌فهمیم.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری چهاردهم خرداد ماه در بهشت زهرا فرمودند آن قدرتی که با رای مردم به وجود می‌آید محترم است و هیچ کس نباید مقابل آن سینه سپر کند و اگر ایستاد اسم آن فتنه است و مگر نه این که شورا نیز با رای مردم شکل گرفته است.
وی تصریح کرد: برخی از سردمداران این موضوع مراقب باشند مرز بین امر به معروف و فتنه را گم نکنند.

حق‌دل بار دیگر بیان کرد: ما با دانشجویان دوست هستیم و می‌توانند بیایند و ساعت‌ها بحث کنیم و ممکن است جدل طلبگی هم انجام دهیم عناصر پشت پرده بدانند که ما حساب آنان را از دانشجویان جدا می‌دانیم.
کسی دلسرد نشود، تکلیف مهم است
 رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه ابراز داشت: در این زمینه برخی از همکاران شهرداری ابراز ناراحتی می‌کنند و از این برخوردها احساس دلسردی پیدا کرده‌اند که با هزار مشکل سرمایه‌گذار می‌آورند و با این مسائل فراری می‌شوند.
وی افزود: این دغدغه آنان را بجا می‌دانیم که با کار اجرایی درگیر هستند و می‌دانند با پول شهرداری تنها نمی‌شود کار را پیش برد و کمک‌های دولت نیز محدودیت دارد اما نباید دلسرد شد که ما و شما رسالت خود را انجام می‌دهیم.
حق‌دل اضافه کرد: من به مدیران شهرداری تاکید می‌کنم چه کاری بشود چه نشود باید شکرگزار و قدردان فرصت خدمت باشیم و نا امید نشویم که اگر این سرمایه‌گذار نشد باید دیگری را با تلاش به میدان بیاوریم.
وی با تاکید بر اینکه ما به مردم قول داده‌ایم و باید تا آخر بر آرمان‌هایمان بمانیم، گفت: شهردار و معاونان ایشان بدانند، بنابر فرموده حضرت امام(ره) کار برای رضای خدا شکست ندارد که چه نتیجه بگیریم و چه نتیجه نگیریم چون تکلیف خود را انجام داده‌ایم برنده هستیم.

۱۳۹۳/۰۳/۲۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما