امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شورای چهارم در مورد برج‌ها مصوبه‌ ایجابی نداشته است

شورای چهارم در مورد برج‌ها مصوبه‌ ایجابی نداشته است
خبر گزاری فارس : نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شورای چهارم در مورد برج‌های خیابان زند مصوبه ایجابی نداشته بلکه بر مصوبه سال 82، اصلاحیه زده است.
  • شورای چهارم در مورد برج‌ها مصوبه‌ ایجابی نداشته است
خبر گزاری فارس : نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شورای چهارم در مورد برج‌های خیابان زند مصوبه ایجابی نداشته بلکه بر مصوبه سال 82، اصلاحیه زده است.
سید احسان اصنافی در حاشیه پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: آنچه که مرکز پژوهش‌های مجلس عنوان کرده تاکید بر این است که هر مصوبه شورا باید به کمیسیون ماده پنج و شورای عالی شهرسازی برود که می‌رود.
وی افزود: در این زمینه اما گلایه‌هایی هست و آن این که دوستان پشت پرده حقیقت را به مردم نمی‌گویند.
این عضو شورای شهر شیراز ادامه داد: این‌ها که پیگیرتر از مراجع تصمیم‌گیر شهری هستند، یک جا به مردم نگفته‌اند که این مصوبه سال 82 است.
وی خاطرنشان کرد: سال 82 کمیسیون ماده پنج به سرمایه‌گذار برج‌ها مجوز داده و وی همان سال 82 مبلغ 300 میلیون تومان، سال 86 مبلغ چهار میلیارد تومان و سال 92 مبلغ 10 میلیارد تومان به حساب شهرداری واریز کرده است.
اصنافی ادامه داد:این آقایان به مردم نمی‌گویند، سرمایه‌گذار برج‌ها از دادگاه حکم گرفته و دادگاه شهرداری را ملزم به صدور پروانه کرده است.
وی اضافه کرد: دوستان منتقد به مردم نمی‌گویند که مصوبه شورا فقط اصلاحی در راستای افزایش فضای سبز بوده است.
نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: آقایان به مردم نمی‌گویند مصوبه شورا در راستای اخذ عوارض از سرمایه‌گذار بوده که درآمد بیشتری به شهر وارد شود.
وی بیان کرد: منتقدان به مردم نمی‌گویند که شورا با این مصوبه وارد کاربری آن شد که بنابر مجوز قبلی کاربری مالک تجاری صرف بوده و شورا فضای سبز را افزوده است.
این عضو شورای شهر شیراز ابراز داشت: در بیانیه خود ذکر می‌کنند این مصوبه بدون کارشناسی تصویب شده در حالی که این مصوبه نبوده و اینها به مردم نمی‌گویند این اصلاحیه بوده است.
وی ادامه داد: چرا این منتقدان به مردم نمی‌گویند چندین جلسه بر سر این اصلاحیه و نه مصوبه کار شده است.
نفع سرمایه‌گذار در ملغی شدن اصلاحیه شورا است
 اصنافی بیان کرد: منتقدان به مردم بگویند که الان نفع سرمایه‌گذار در این است که اصلاحیه شورا نقض شود و به همان رأی دادگاه بازگردد تا تجاری کامل خود را اجرا کند.
وی افزود: چرا این سیاه‌نمایان به مردم نمی‌گویند شورا در عرض 10 ماه 300 مصوبه داشته و این تنها یک اصلاحیه بوده است.
این عضو شورای شهر شیراز ادامه داد: منتقدان به مردم نمی‌گویند شورای چهارم ظرف 10 ماه 16 هزار ساعت کار داشته است.
وی اضافه کرد: چرا این همه خدمات و کارهای بزرگ که در شورا انجام و خدماتی که به جنوب شهر شده را نمی‌گویند.
اصنافی خاطرنشان کرد: چرا به مردم نمی‌گویند برجی که ساخته می‌شود 10 درصد فضای زمین است و 90 درصد به صورت پارک باقی می‌ماند.
در اصلاحیه شورا فضای سبز 3 هزار متر بیشتر شده است
 منشی شورای شهر شیراز بیان کرد: چرا به مردم نمی‌گویند در اصلاحیه شورا بر روی این طرح، مساحت فضای سبز و پارک 3 هزار متر بیشتر شده است.
وی با طرح پرسش‌های دیگری از منتقدان این اصلاحیه مطرح کرد: کدام یک از برج‌های مشهد، شیراز یا اهواز مصوبه شورای عالی شهرسازی را داشته و دارد.
اصنافی تصریح کرد: ما خدمتگزار مردمی هستیم که نماینده خود را انتخاب و پای صندوق رأی نماینده خود را مشخص کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: منتخبان مردم بنابر تکلیفی که داشته‌اند به این جمع‌بندی رسیده‌اند و آنچه که در مرکز پژوهش‌های مجلس مبنی بر پیوست فرهنگی پروژه مطرح شده به شرط تصویب در کمیسیون ماده پنج قابل اعمال است.
اصنافی خاطر نشان کرد: ما الزام کردیم به جز پیوست فرهنگی، پیوست ترافیکی نیز تهیه شود و مشاور به موازات این روند، دارد بر روی آن کار می‌کند.
وی گفت: به نظر می‌رسد زمان حقایق را مشخص می کند تا مردم به انتخاب خود ببالند و ما نیز در پیشگاه الهی و مردم رو سفید شویم.
۱۳۹۳/۰۳/۲۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما