امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شیراز به جای هتل‌های مجلل نیاز به سرپناه ارزان‌قیمت برای گردشگران دارد

شیراز به جای هتل‌های مجلل نیاز به سرپناه ارزان‌قیمت برای گردشگران دارد
خبرگزاری فارس : رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: این شهر به جای هتل‌های مجلل و گران‌قیمت نیاز به سرپناه ارزان‌قیمت برای گردشگران و روار دارد.
  • شیراز به جای هتل‌های مجلل نیاز به سرپناه ارزان‌قیمت برای گردشگران دارد

شیراز به جای هتل‌های مجلل نیاز به سرپناه ارزان‌قیمت برای گردشگران دارد

خبرگزاری فارس : رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: این شهر به جای هتل‌های مجلل و گران‌قیمت نیاز به سرپناه ارزان‌قیمت برای گردشگران و روار دارد.
محمد رضا هاجری در پنجاهمین جلسه شورای اسلامی این شهر اظهار داشت: در صداقت شورای شهر شیراز همین بس که به جای برگزاری همایش‌های سیاسی بمناسبت 24 خرداد و دامن زدن به بازی‌های سیاسی، صداقت، صفای دل، خلوص نیت و شکوه تکلیف را به صحنه آورد.
وی افزود: تعامل و همدلی و همکاری مشترک شورا و شهرداری با استانداری و فرمانداری و ادارات و نهادهای فارس نشان داده، به جای شعارزدگی و تلاش بازیگران سیاسی شهر به منظور جبران بحران مشروعیت، مقبولیت و محبوبیت بهتر است این سیاست‌بازان، شهر را به حاشیه نبرند و از جوسازی پرهیز کنند تا مطالبات واقعی مردم شریف شهر تامین شود.
این عضو شورا اضافه کرد: تبلیغات زودرس انتخاباتی، یارگیری سیاسی، تحریف وضع شهرو حاشیه‌سازی نمی‌تواند عزم و اراده ما را سست کند چراکه افتخار ما زمانی به دست می‌آید که بتوانیم گره از کار مردم باز کنیم.
هاجری در ادامه بیان کرد: 24 خرداد سال قبل در کنار انتخابات ریاست جمهوری، در کلان شهر شیراز با حماسه حضور مردم، شورایی اعتماد و اطمینان مردم را به خود جلب و جذب کرد که در ولایتمداری، تلاش جهادی و انقلابی و خدمتگزاری و برائت‌جویی از جریان‌های انحراف و فتنه جلودار کل کشور است.
روال هر انتخابات همراهی با گروه برنده است
 وی ابراز داشت: افتخاری به ثمر نشست که شکوه تکلیف را در همه صحنه‌های کار و تلاش در همین فرصت اندک به نمایش گذاشته است اما در ظاهر گروه‌های سیاسی شهر خلق حماسه شورایی کلان شهر شیراز را فراموش کرده‌اند.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورا اضافه کرد: نزدیک یک سال است که ایام تبلیغات انتخاباتی تمام شده و ماه عسل آن و ایام زنده باد، مرده باد به سر رسیده است، امروز از آنان انتظار کار عملی نه تخریب و تحریف و تحقیر حماسه مردمی 24 خرداد می‌رود.

وی ادامه داد: شهر مقدس شیراز در حال حاضر به جای ساخت و ساز هتل‌های مجلل و گران‌قیمت نیاز ضروری به سرپناه ارزان‌قیمت برای زوار، مسافران و گردشگران دارد، تا رفع این مشکل، کمپ‌های نوروزی باید با اسکان مناسب زوار، مسافران و گردشگران جبران مافات کنند چراکه 80 درصد مسافران در شهر به دنبال سرپناه ارزان‌قیمت می‌گردند.
این عضو شورا همچنین گفت: با وجود اینکه گذاشتن نام‌های خارجی روی مغازه‌ها و اماکن ممنوع است همچنان در شهر شاهد اینگونه نام‌ها بر سر درب مغازه‌ها و اماکن بوده‌ایم که گاه در نامگذاری از اسامی استفاده می‌شود که زیبنده شهر مقدس شیراز نیست.
وضعیت نامگذاری در شیراز ساماندهی شود
 هاجری خواهان آن شد که کمیته نامگذاری شورا، کمیته امور صنفی، شهرداری، اماکن نیروی انتظامی، دستگاه‌های فرهنگی شهر با هم‌اندیشی و همکاری مشترک، آیین‌نامه‌ای را تهیه کرده و به وضع نا بسامان فعلی در نامگذاری‌ها خاتمه دهند.
وی در ادامه افزود: باید در نامگذاری‌ها شان سومین حرم اهل بیت (ع) حفظ و حراست شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورا تصریح کرد: روزی اردیبهشت و خرداد شیراز با عطر و بوی بهار نارنج همراه و همزاد بود اما ساری و بابل لقب شهر بهار نارنج را از ما گرفت.
وی یادآور شد: بر اثر سهل‌انگاری مدیریت فرودگاه بین‌المللی شیراز و عدم همکاری جدی و عملی با شهرداری و شرکت آب و فاضلاب شهر، در ورودی فرودگاه شیراز به جای عطر و بوی بهار نارنج، بوی فاضلاب جاری است که شامه‌های مسافران را آزار می‌دهد.
این عضو شورا بیان کرد: لازم است مسئولان شهر به مدیریت فرودگاه در گندزدایی از ورودی فرودگاه و جمع‌آوری و هدایت فاضلاب‌های رها شده تذکر دهند تا وارد گود همکاری شود و بوی نامطبوع فعلی بیش از این مسافران را فراری ندهد.
هاجری در پایان گفت: از آموزش و پرورش، سپاه،کانون‌های فرهنگی مساجد و سازمان‌های فرهنگی شهرداری درخواست دارم به منظور اجرای برنامه‌های متنوع اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در تابستان با همدلی و همکاری مشترک و احساس تکلیف وارد صحنه شوند و مطمئن باشند شورای اسلامی شهر و کمیسیون فرهنگی در این زمینه بصورت کامل از طرح‌ها و برنامه‌های کاربردی حمایت و پشتیبانی می‌کند.

۱۳۹۳/۰۳/۲۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما