امروز: شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تابستان رسید؛ متولیان فرهنگ، برای اوقات فراغت شهروندان برنامه ریزی دقیق داشته باشند

تابستان رسید؛ متولیان فرهنگ، برای اوقات فراغت شهروندان برنامه ریزی دقیق داشته باشند
عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به فرا رسیدن فصل تابستان بر نحوه گذران اوقات فراغت جوانان و نوجوانان تأکید کرد و گفت: متولیان فرهنگی شهر باید برای اوقات فراغت شهروندان برنامه ریزی سالم و دقیق داشته باشند.
  • تابستان رسید؛ متولیان فرهنگ، برای اوقات فراغت شهروندان برنامه ریزی دقیق داشته باشند
تابستان رسید؛ متولیان فرهنگ، برای اوقات فراغت شهروندان برنامه ریزی دقیق داشته باشند
 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به فرا رسیدن فصل تابستان بر نحوه گذران اوقات فراغت جوانان و نوجوانان تأکید کرد و گفت: متولیان فرهنگی شهر باید برای اوقات فراغت شهروندان برنامه ریزی سالم و دقیق داشته باشند. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر، مظفر مختاری نسبت به تقویت پایه های فرهنگ اسلامی- ایرانی در جامعه هشدار داد و اظهار داشت: در حال حاضر عمده ترین شکل پر کردن اوقات فراغت توسط نوجوانان، گذراندن ساعت های طولانی در اینترنت، تماشای تلویزیون یا برنامه هایی از این قبیل می باشد. در حالیکه برنامه ریزی های صحیح، سالم و دقیق جمعی توسط متولیان فرهنگی در کنار عملکرد پررنگ و مناسب مراکز فرهنگی همچون فرهنگسراها، قرائت خانه ها، کتابخانه ها، سالن های ورزشی و ... می تواند جذب حداکثری شهروندان، کشف و شکوفایی استعدادهای پنهان و تولد و تقویت روحیه مشارکت اجتماعی را به دنبال داشته باشد.
مختاری نشاط و شادی های دسته جمعی سالم و هدایت شده را خلأ امروز نوجوانان دانست و گفت: پیش بینی ایستگاه های شادی یا سامانه های نشاط شهروندی در نقاط مختلف از جمله بوستان ها، به صورت فصلی، علاوه بر اینکه می تواند زمینه ایجاد نشاط در جامعه باشد، با عملکرد بنیادی و علمی، می تواند راهکار مناسبی برای افزایش اعتماد خانواده ها و نزدیک تر شدن آنها به دستگاه های فرهنگی، تقویت حس مشارکت طلبی در برنامه های اجتماعی شهروند محور، تعمیق اعتقادات اسلامی و ترویج سبک زندگی بانشاط اسلامی- ایرانی باشد. عضو شورای اسلامی شهر خاطرنشان ساخت: در راستای تحقق این اهداف مجموعه شهرداری می تواند با استفاده از توانمندی های نسبتا خوب خود در مراکز فرهنگی، از ظرفیت های کانون های فرهنگی مساجد و حسینیه ها نیز استفاده شایسته ای ببرد.
۱۳۹۳/۰۳/۳۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما