امروز: پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

باید برای مصوبات خود حجت شرعی داشته باشیم/ از ارائه لوایح دو فوریتی به شورا خودداری شود

باید برای مصوبات خود حجت شرعی داشته باشیم/ از ارائه لوایح دو فوریتی به شورا خودداری شود
شیرازه : مردم هم از طریق رسانه ها و با رویت آثار کارها و فعالیت های ما در سطح شهر می توانند قضاوت نمایند.عضو شورای شهر شیراز بازید از نقاط محروم شیراز را اولویت اول شورای شهر دانست و گفت: امروزه شاهد تحول در عمران و آبادی شهر در فضای سالم هستیم که این مهم تنها با بازدید از مناطق شهری شیراز محقق می‌شود.
باید برای مصوبات خود حجت شرعی داشته باشیم/ از ارائه لوایح دو فوریتی به شورا خودداری شود
 
شیرازه : مردم هم از طریق رسانه ها و با رویت آثار کارها و فعالیت های ما در سطح شهر می توانند قضاوت نمایند.
عضو شورای شهر شیراز بازید از نقاط محروم شیراز را اولویت اول شورای شهر دانست و گفت: امروزه شاهد تحول در عمران و آبادی شهر در فضای سالم هستیم که این مهم تنها با بازدید از مناطق شهری شیراز محقق می‌شود.
ابراهیم شعرا در نطق پیش از دستور خود در پنجاه و یکمین جلسه علنی شورای شهر شیراز تصریح کرد: مطالعه تجربیات موفق شهرهای بزرگ دنیا باعث می شود نگاه ما به مباحث شهری تغییر کند و راهکارهای جدیدی برای سیستم شهری مد نظر قرار داده شود.
عضو شورای شهر شیراز با اشاره به تعدادی از مصوبات اخیر شورای شهر گفت: تصویب بودجه 93 با توزیع متوازن برای تمامی بخش های شهر در جهت رفع محرومیت و رفع مشکلات از مهمترین مصوبات بود که به خوبی با همدلی و اتحاد انجام شد.
شعرا افزود: تصویب پروژه های اساسی در بازدیدهای منطقه‌ای و ارائه تسهیلات قانونی در جهت جذب سرمایه‌گذار نیز به طور حتم باعث رفع مشکلات بافت قدیمی خواهد شد.
این عضو شورای شهر شیراز ادامه داد: اما در مقابل متأسفانه اخیراً شاهد این هستیم که دست‌های پنهان با ایجاد دو دستگی و مشغول نمودن اذهان اعضاء به پاسخگویی در رابطه با یکی دو طرح مصوب، تمام وقت و فکر همگان را مشغول ساخته و فرصت رسیدگی به کار مردم را دچار تاخیر نموده و به‌جای انعکاس مسائل واقعی و ارائه طرح پیشنهادات سازنده با نشر اکاذیب به تخریب و زیر سوال بردن عملکرد شورا می پردازند.
شعرا افزود: ما از هیچگونه انتقاد سازنده فرار نمی کنیم و حتی این افراد باید در صحن شورا و یا در کمیسیون ها حضور داشته باشند و نظرات خود را مطرح کنند اما اجازه تفرقه افکنی در میان اعضای شورا را به هیچکس نخواهیم داد. مردم هم از طریق رسانه ها و با رویت آثار کارها و فعالیت های ما در سطح شهر می توانند قضاوت نمایند.
وی تصریح کرد: در دوران معاشرت با مردم و کسب تجارب اجرایی، تشخیص صلاح و مصلحت مردم برای ما کار چندان مشکلی نیست.= لذا باید برای مصوبات خود حجت شرعی و قانونی داشته باشیم و منافع مردم را در نظر بگیریم و تایید این و آن یا اصرار بر روی مصوبات دوره های گذشته برای ما تکلیف آور نباشد. بعد از اینکه درخصوص مصوبات قانع شدیم هم باید مردم، رسانه ها و منتقدین را با بیان لین آگاه نمائیم و فرصت را از بد خواهان برای غوغاسالاری بگیریم علاوه بر آن باید حتی‌الامکان از ارائه لوایح دو فوریتی که امکان بررسی در کمیسیون‌ها و اظهار نظر مشاورین و مسئولین را می گیرد خودداری نمائیم.
شعرا تاکید کرد: بدیهی است در این راستا از مصاحبه هایی که ممکن است دیگران را به موضع پاسخ اندازد باید پرهیز شود.
۱۳۹۳/۰۴/۰۳ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما