امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

لزوم توجه به معضل كشتار غيرمجاز دام در شيراز

لزوم توجه به معضل كشتار غيرمجاز دام در شيراز
ایسنا : عضو شوراي اسلامي شهر شيراز خواستار برخورد سريع و قاطع دستگاه‌هاي متولي منجمله شهرداري با كشتار و عرضه غيرمجاز دام در نقاط مختلف اين كلان‌شهر شد.

لزوم توجه به معضل كشتار غيرمجاز دام در شيراز

ایسنا :عضو شوراي اسلامي شهر شيراز خواستار برخورد سريع و قاطع دستگاه‌هاي متولي منجمله شهرداري با كشتار و عرضه غيرمجاز دام در نقاط مختلف اين كلان‌شهر شد.
محمد حق‌نگر عصر دوشنبه 2 تيرماه در جلسه علني شوراي اسلامي شيراز گفت: کشتار غیر مجاز دام در سطح شهر ريشه دوانده و به‌شدت در حال افزايش است.
 وي از دستگاه‌هاي متولي خواست كه با ايجاد يك كميته و با حركتي بسيجي‌وار، از چنين اقدامي كه هم به لحاظ بهداشتي و هم به لحاظ منظر شهري، آسيب‌زا است، مقابله كنند.
 حق‌نگر گفت: اين اقدام به مراتب از آلودگي سبزيجات به واسطه استفاده از فاضلاب، براي آبياري، خطرناك‌تر بوده و شهرداري و نمايندگان شورا مي‌توانند براساس تبصره 20 ماده 55 به آن ورود كنند.
اين عضو شوراي شهر شيراز همچنين با اشاره به اقدامات انجام شده در امر جمع‌آوري معتادان و متكديان و برخورد با عوامل توزيع‌كننده مواد مخدر در شيراز و با بيان اينكه 5 تيرماه روز مبارزه با مواد مخدر است، از نيروي انتظامي به واسطه تلاش‌ها و اقداماتي كه اجرايي كرده است، قدرداني كرد.
 حق‌نگر همچنين گفت: صدا و سيما و معاونت فرهنگي شهرداري قرار بود تبليغاتي در شهر با هدف ممانعت از كمك شهروندان به متكديان انجام دهند كه تاكنون اجرايي نشده است.
 اين عضو شوراي اسلامي شهر شيراز در بخشي از سخنان خود گفت: تعلق خاطر داشتن به شهر و شهر را خانه خود پنداشتن از اصول اوليه و بديهي شهروندي است، اما متاسفانه این روحیه تعلق و همبستگی اجتماعی در شهر شیراز و در بعضی از بخش‌های شهر به شدت پائین است، حال آنكه با يك همدلي ساده اهالي يك محله و منطقه مي‌توانند برخي معضلات را از بين ببرند.
 حق‌نگر همكاري شهروندان در جمع‌ شدن كشتارهاي غيرمجاز دام، اهتمام در حفظ و نگهداري فضاي سبز، خريد نكردن از وانت‌بارهاي عرضه كننده كالا كه يكي از عوامل سد معبر محسوب مي‌شوند، همكاري با سازمان بازيافت براي تفكيك زباله از مبدا و ... را از جمله مواردي برشمرد كه شهروندان يك شهر مي‌توانند در آن همكاري كرده و در ساماندهي شهر مشاركت كنند.

 

۱۳۹۳/۰۴/۰۳ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما