امروز: چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پراکنش بانک‌ها در شیراز مناسب نیست

پراکنش بانک‌ها در شیراز مناسب نیست
خبرگزاری فارس : محمدتقی تذروی بعد از ظهر امروز در پنجاه و دومین جلسه شورای اسلامی این شهر، اظهار داشت:
پراکنش بانک‌ها در شیراز مناسب نیست
 
خبرگزاری فارس : محمدتقی تذروی بعد از ظهر امروز در پنجاه و دومین جلسه شورای اسلامی این شهر، اظهار داشت: در خیابان‌های اصلی شیراز در هر کجا که قدم می‌زنیم شاهد رشد قارچ‌گونه بانک‌ها و موسسات اعتباری دولتی و خصوصی هستیم که همگی به قصد خدمت در حال انجام وظیفه هستند.
وی افزود: به عنوان مثال در یک مسیر کوتاه در بلوار پاسداران حدفاصل پارک قوری تا ابتدای چوگان، در فاصله حدود یک کیلومتر بیش از 20 موسسه و بانک قابل مشاهده است که همه دارای یک تا دو عابر بانک هستند.
این عضو شورا ادامه داد: جای سوال است که چرا در حاشیه‌های شهر شیراز مانند میانرود، قصر قمشه، زیبا شهر و ... هیچ شعبه بانکی را شاهد نیستیم و حتی برخی دارای عابر بانک نیز نیستند.
به گفته وی، این امر باعث شده در نقاط حاشیه‌ای افراد سودجو در مغازه‌های خود با استفاده از کارت‌خوان، مبلغ 100 هزار تومان را نقد کرده و با کسر دو هزار تومان پرداخت کنند که این فعل حرام در غفلت مسئولان در حال رواج است.
تذروی اضافه کرد: دستگاه‌های نظارتی مانند مدیریت بازرسی و حراست موظف هستند در این زمینه بررسی کرده و گزارش دهند و از مسئولان بخواهند در راستای رفع مشکل اقدام لازم را انجام داده و شعب بانک را در میادین و معابر مناطق به صورت متوازن ایجاد کرده و یا حداقل چند عابر بانک را در مناطق دارای کمبود راه‌اندازی کنند.
رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد: مسئولان استانی و شهرستانی باید در محلات، حسینیه‌ها و مساجد با مردم دیدار رو در رو داشته باشند و تنها به گزارش‌های افراد اطراف خود اکتفا نکنند که بررسی میدانی هر مشکل به طور قطع تصمیم‌گیری دقیق‌تر در آن مورد را امکان‌پذیر می‌سازد.
تذروی بیان کرد: از فرماندار شیراز و هیئت همراه تشکر می‌کنیم که در هفته جاری بنا به درخواست یاوران شورای محلات ده پیاله و شیخ علی چوپان پیرامون مشکلات ویژه مهاجران افغانی به صورت میدانی و از نزدیک در محل حاضر شدند و به گفت‌و‌گو با مردم پرداختند.
وی ابراز داشت: وجود تعداد بالای مهاجران افغانی به صورت مجاز و غیر مجاز، اثرات منفی فرهنگی، اجتماعی، امنیتی، بهداشتی و ... را به همراه خواهد داشت و امید داریم که با اتخاذ تدابیر لازم، مقداری از مشکلات این منطقه حل شود و رضایت‌مندی کامل مردم رخ دهد.
رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر شیرازبا قدردانی از زحمات مدیر عامل سابق سازمان تاکسیرانی شیراز و تبریک به فتح‌الله فرحبخش مدیر عامل جدید این سازمان، اظهار داشت: شهردار شیراز باید شان ناظران شورا در سازمان‌ها را رعایت کند و در مورد عزل و نصب‌ها، آنها را نیز در جریان بگذارند.
این مسئول ضمن تأکید بر حق طبیعی شهردار در جابجایی مدیران، گفت: ناظران و نمایندگان شورا کارمند مجموعه شهرداری نیستند که در روز تودیع و معارفه از مسائل مطلع شوند.
۱۳۹۳/۰۴/۰۹ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما