امروز: جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

نمایندگان شورا کارمند شهرداری نیستند که در روز تودیع و معارفه از مسائل مطلع شوند

نمایندگان شورا کارمند شهرداری نیستند که در روز تودیع و معارفه از مسائل مطلع شوند
رئیس کمیسیون تلفیق شورای شهر شیراز:نمایندگان شورا کارمند شهرداری نیستند که در روز تودیع و معارفه از مسائل مطلع شوند/رئیس شورا تذکر بدهد .شهردار شیراز گمان نکند که به جای 8هزار پرسنل 8 هزار و 21کارمند دارد.
رئیس کمیسیون تلفیق شورای شهر شیراز:
نمایندگان شورا کارمند شهرداری نیستند که در روز تودیع و معارفه از مسائل مطلع شوند/رئیس شورا تذکر بدهد

شهردار شیراز گمان نکند که به جای 8هزار پرسنل 8 هزار و 21کارمند دارد.
شیرازه :  رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر شیراز ضمن انتقاد از وضعیت پراکنش بانک‌ها در شیراز اظهار داشت: در خیابان‌های اصلی شیراز در هر کجا که قدم می‌زنیم شاهد رشد قارچ‌گونه بانک‌ها و موسسات اعتباری دولتی و خصوصی هستیم که همگی به قصد خدمت در حال انجام وظیفه هستند.
محمدتقی تذروی در پنجاه و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شیراز ضمن تصریح اینکه در یک مسیر کوتاه در بلوار پاسداران حدفاصل پارک قوری تا ابتدای چوگان، در فاصله حدود یک کیلومتر بیش از 20 موسسه و بانک قابل مشاهده است که همه دارای یک تا دو عابر بانک هستند، افزود: جای سوال است که چرا در حاشیه‌های شهر شیراز مانند میانرود، قصر قمشه، زیبا شهر و غیره هیچ شعبه بانکی و یا حتی عابر بانک وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: عدم وجود بانک یا عابر بانک در نقاط حاشیه‌ای شهر باعث شده افراد سودجو در مغازه‌های خود با استفاده از کارت‌خوان، مبلغ 100 هزار تومان را نقد کرده اما با کسر دو هزار تومان پرداخت کنند که این فعل حرام به دلیل غفلت و کوتاهی مسئولان در حال رواج است.
تذروی تاکید کرد: دستگاه‌های نظارتی مانند مدیریت بازرسی و حراست موظف هستند در این زمینه بررسی کرده و گزارش دهند و از مسئولان برای رفع مشکل مطالبه کنند تا شعب بانک را در میادین و معابر مناطق به صورت متوازن ایجاد کرده و یا حداقل چند عابر بانک در مناطق دارای کمبود راه‌اندازی شود.
رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر شیراز در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر دیدار مردمی مسئولین گفت: مسئولان استانی و شهرستانی در محلات، حسینیه‌ها و مساجد با مردم دیدار رو رد رو داشته باشند و تنها به گزارش‌های کارمندان خود اکتفا نکنند چرا که بررسی میدانی هر مشکل، تصمیم‌گیری دقیق‌تر در آن مورد را امکان‌پذیر می‌سازد.
تذروی بیان کرد: از فرماندار شیراز و هیئت همراه تشکر می‌کنیم که در هفته جاری بنا به درخواست یاوران شورای محلات ده پیاله و شیخ علی چوپان پیرامون مشکلات ویژه مهاجران افغانی به صورت میدانی و از نزدیک در محل حاضر شدند و به گفت‌و‌گو با مردم پرداختند.
وی با یادآوری اینکه وجود تعداد زیاد مهاجران افغانی به صورت مجاز و غیر مجاز در یک منطقه شهری، اثرات منفی فرهنگی، اجتماعی، امنیتی، بهداشتی و غیره را به همراه خواهد داشت، اظهار امیدواری کرد که با اتخاذ تدابیر لازم، مقداری از مشکلات این منطقه حل شود و رضایت‌مندی کامل مردم رخ دهد.
رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شیراز ضمن قدردانی از زحمات مفتاحی، مدیر عامل سابق سازمان تاکسیرانی شیراز و تبریک به فتح‌الله فرح‌بخش، مدیر عامل جدید این سازمان، اظهار داشت: شهردار شیراز باید جایگاه شورای شهر شیراز را به عنوان ناظر این دستگاه حفظ کند و شأن ناظران شورا در سازمان‌ها را رعایت کند و در مورد عزل و نصب‌ها، آن‌ها را نیز در جریان بگذارند.این مقام مسئول ضمن تأکید بر جابجایی مدیران در حیطه مسئولیت شهردار می‌باشد، گفت: ناظران و
نمایندگان شورا کارمند مجموعه شهرداری نیستند که در روز تودیع و معارفه از مسائل مطلع شوند و شهردار شیراز گمان نکند که به جای 8هزار پرسنل 8 هزار و 21کارمند دارد بلکه شهردار و زیرمجموعه آن زیرنظر شورا فعالیت می‌کنند لذا از رئیس شورای شهر شیراز خواستارم که این مورد را به صورت کتبی به شهردار تذکر داده تا جایگاه شورا حفظ شود.
۱۳۹۳/۰۴/۱۰ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما