امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

بحث سرمایه‌گذاری برج‌های دوقلوی زند قابل‌ حل شدن بود

بحث سرمایه‌گذاری برج‌های دوقلوی زند قابل‌ حل شدن بود
نماینده مردم شیراز در خانه ملت گفت: بحث سرمایه‌گذاری برج‌های دوقلو قابل‌حل شدن بود و این دغدغه‌ها باید برای عقب‌افتادگی‌های فارس و مشکلات بزرگی که در این استان داریم به کار گرفته شود، نه اینکه در سطح ملی یکدیگر را تخریب کنیم.
نماینده مردم شیراز در خانه ملت گفت: بحث سرمایه‌گذاری برج‌های دوقلو قابل‌حل شدن بود و این دغدغه‌ها باید برای عقب‌افتادگی‌های فارس و مشکلات بزرگی که در این استان داریم به کار گرفته شود، نه اینکه در سطح ملی یکدیگر را تخریب کنیم.
 به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، جعفر قادری بعدازظهر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران استان با توجه به سؤال نماینده یکی از خبرگزاری‌ها در مورد تغییر فرمانده نیروی انتظامی فارس، اظهار داشت: در تغییر و تحولات نظامی به ‌طور معمول نمایندگان نقشی ندارند و این‌ یک روال همیشگی است.
وی افزود: بهتر است پیش از آن‌که موضوع تغییر مدیر رسانه‌ای شود در مجمع صحبت و در مورد کم‌کاری‌های آن شخص تبادل نظر صورت گیرد و نباید جایگاه و شأن مسئولیت‌ها صدمه ببیند و آسیب‌ دیدن نیروهای بومی باعث تخریب این استان می‌شود.
این مسئول تصریح کرد: آتش به اختیار شدن برخی افراد در این استان نتیجه‌ مطلوبی نداشته و هر فردی در مجمع با مدیری مشکل دارد برای تعویض او اقدام می‌کند که در این مسیر مشکلاتی ایجاد شده و گاهی برای یک حوزه چند مدیر معرفی شده است.
نماینده مردم شیراز در خانه ملت گفت: این روال در تغییر مدیران قابل‌قبول نیست و ادامه این روند به ضرر همگان می‌شود و اگر بنا شد هرکسی بر اساس دیدگاه شخصی دنبال سود خود باشد ممکن است استانداری و مجمع مقابل یکدیگر قرار گیرند که این شرایط به نفع استان فارس نیست.
این مسئول در مورد جذب سرمایه‌گذار در فارس گفت: در این زمینه مشکلاتی در استان وجود دارد، زیرا شهرک‌های صنعتی ما حداقل‌ها را هنوز دارا نیستند و در تأمین مسائل مالی دسترسی مناسبی به دستگاه‌های بانکی ندارند و نسبت به استان‌های دیگر در این زمینه ضعیف عمل می‌شود.
قادری یادآور شد: بر اساس آخرین آمار تسهیلات بانکی در استان فارس 65 درصد است درحالی‌که در متوسط کشور 85 درصد بوده و حتی استان‌هایی را داریم که در آن‌ها این نسبت بیش از 100 درصد است.
وی افزود: در عین‌حال سفرهای مسئولان و سفر مقام معظم رهبری به فارس اما این مشکلات هنوز حل ‌نشده و ایراداتی که دستگاه‌های نظارتی این استان نسبت به مسائل ریز و جزئی می‌گیرند باعث فراری دادن سرمایه‌گذار شده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: بحث سرمایه‌گذاری برج‌های دوقلو قابل‌حل شدن بود و این دغدغه‌ها باید برای عقب‌افتادگی‌های فارس و مشکلات بزرگی که در این استان داریم به کار گرفته شود، نه اینکه در سطح ملی یکدیگر را تخریب کنیم.
وی بیان داشت: در استان فارس درعین‌حالی که پراکندگی مذهبی در شهرستان‌ها یک مزیت به‌شمار می‌رود، اما استفاده کردن از این تنوع‌ها کار بسیار دشواری است مگر اینکه یک اجماع بین مسئولان اتفاق افتد تا کاری صورت گیرد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در فارس روحیه پرسش‌گری وجود ندارد و این امر منجر به به‌هم‌ریختگی شده و باید به سمت نقد در این استان رفت تا ایرادها و اشکالات منطقه برطرف شود و به پیشرفت برسد.
قادری اضافه کرد: باوجود تعدد نمایندگان شهرستان‌ها در استان فارس، استاندار نمی‌تواند با چند معاون، استانی با این عظمت را اداره کند و باید حداقل 10 مشاور در کنار خود داشته باشد.
این مسئول تصریح کرد: به دلیل عدم وجود شرکت‌های هواپیمایی بومی نمی‌توانیم خطوط پروازی دایر کنیم تا از ظرفیت مسافران خارجی که به‌قصد زیارت به شیراز می‌آیند استفاده شود.
وی گفت: در همین شرایطی که بسیاری از خطوط هوایی امکان تأمین هواپیما ندارند فارسی‌هایی که در نقاط مختلف دنیا حضور دارند به‌ راحتی می‌توانند این امکان را فراهم کنند و خطوطی که از گذشته فعال بوده‌اند در حال حاضر فعالیت آن‌ها راکد شده برای خرید امتیازشان اقداماتی صورت گرفته است.
نماینده مردم شیراز در خانه ملت در پایان متذکر شد: با توجه به اینکه تعداد خطوط هوایی و پروازها در شیراز بسیار است، باید از این فرصت شغلی در راستای حل بخشی از مشکلات اشتغال در این استان استفاده شود.
۱۳۹۳/۰۴/۱۰ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما