امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تشکیل معاونت گردشگری در شهرداری شیراز

خبرگزاری تسنیم: رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای شهر شیراز گفت: در راستای ارتقای گردشگری شهر شیراز و تبدیل ظرفیت‌های بالقوه شهر به ظرفیت‌های بالفعل معاونت گردشگری در شهرداری شیراز راه‌اندازی می‌شود.
تشکیل معاونت گردشگری در شهرداری شیراز
 
خبرگزاری تسنیم: رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای شهر شیراز گفت: در راستای ارتقای گردشگری شهر شیراز و تبدیل ظرفیت‌های بالقوه شهر به ظرفیت‌های بالفعل معاونت گردشگری در شهرداری شیراز راه‌اندازی می‌شود.
بهرام پارسایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با بیان اینکه کمیسیون گردشگری با هدف ارتقای صنعت گردشگری شیراز در شورای چهارم تشکیل شد، اظهار کرد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در مورد گردشگری و تأکید ایشان بر ارتقای گردشگری شیراز در شهرداری شیراز معاونت گردشگری راه‌اندازی می‌شود.
وی با بیان اینکه تاکنون در زمینه گردشگری مجموعه مشخصی در شهرداری وجود نداشت، افزود: کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز تعیین کرد که معاونت گردشگری زیر نظر شهرداری شیراز تشکیل شده و شورای برای این معاونت رسالت‌ها و وظایفی تعیین کرده است.
عضو شورای شهر شیراز هدف از تشکیل این معاونت را پرهیز از موازی‌کاری و تداخل فعالیت نهادهای مختلف دانست و خاطرنشان کرد: کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز با هم‌فکری اعضای شورا و نماینده سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس و بخش‌های خصوصی گردشگری شیراز تشکیل معاونت گردشگری را تصویب کردند.
رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای شهر شیراز با بیان اینکه تشکیل این معاونت پس از تصویب در شورای شهر شیراز به تأیید فرمانداری شیراز رسید، تصریح کرد: تشکیل این معاونت به شهرداری ابلاغ شده و از این پس فعالیت‌های شهرداری در حوزه گردشگری هدفمند می‌شود.
پارسایی با اشاره به فعالیت دستگاه‌های مختلف در حوزه گردشگری عنوان کرد: فعالیت‌های پراکنده و جزیره‌ای در حوزه گردشگری موجب آسیب جدی به این بخش شده و عدم هماهنگی دستگاه‌های اجرایی فعال در حوزه گردشگری روند رسیدگی به مساجد تاریخی و منازل میراثی موجود در استان و شیراز را کند کرده است.
وی از معاونت گردشگری شهرداری به عنوان یکی از هماهنگ‌‌کننده‌های حوزه گردشگری دانست و گفت: شهرداری باید بین ادارات مختلف فعال در حوزه گردشگری تعامل ایجاد کرده و زمینه ارتباط سازنده در این راستا را فراهم کند.
عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه قطارشهری در شهرهای پرجمعیت به حفظ محیط زیست و حمل و نقل کمک بسیاری می‌کند، اظهار کرد: اما در شهرهای گردشگری دنیا استفاده از مونوریل گزینه اول بوده و امکان استفاده از جاذبه‌های گردشگری را برای مسافران و گردشگران بیشتر می‌کند.
رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای شهر شیراز، شهر شیراز را از نظر جغرافیایی و جمعیتی از پراکندگی زیادی برخوردار دانست و افزود: قطار شهری ازنظر اقتصادی گران و هزینه‌ بر بوده و با وجود این خصوصیات شهری در شیراز حتی پس از راه‌اندازی قطار شهری پیش‌بینی می‌کنم مردم بیشتر از تاکسی و اتوبوس استفاده کنند و حتی هزینه‌های نگهداری قطارشهری نیز تأمین نمی‌شود.
پارسایی مشورت در هر زمینه‌ای با کارشناسان حوزه مربوطه را صحیح و بر اساس دستورات دین مبین اسلام دانست و خاطرنشان کرد: باید در زمینه گردشگری و سایر حوزه‌ها از مشاوران و کارشناسان خبره در سطح دنیا استفاده شود و باید از این صنعت بیشترین بهره را برد.
۱۳۹۳/۰۴/۱۲ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما