امروز: جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

۳۰ میلیون تومان به تیم روباتیک دانشگاه صنعتی‌ شیراز کمک شد

۳۰ میلیون تومان به تیم روباتیک دانشگاه صنعتی‌ شیراز کمک شد
خبرگزاری تسنیم: در پنجاه و دومین جلسه علنی شورای شهر شیراز کمک ۳۰ میلیون تومانی شورای شهر شیراز به تیم روباتیک دانشگاه صنعتی شیراز برای اعزام به کشور برزیل تصویب شد.
۳۰ میلیون تومان به تیم روباتیک دانشگاه صنعتی‌ شیراز کمک شد
 
خبرگزاری تسنیم: در پنجاه و دومین جلسه علنی شورای شهر شیراز کمک ۳۰ میلیون تومانی شورای شهر شیراز به تیم روباتیک دانشگاه صنعتی شیراز برای اعزام به کشور برزیل تصویب شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، در پنجاه و دومین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز که با حضور شهردار شیراز و در محل شورای شهر شیراز برگزار شد، غلام‌مهدی حق‌دل، رئیس شورای شهر شیراز، با اشاره به برگزاری مراسم تودیع فرمانده نیروی انتظامی استان فارس، اظهار کرد: این فرمانده رشید استان در راستای برقراری امنیت در استان زحمات بسیاری کشیده و اگر بحث ترافیک در پرونده ایشان نبود باید از ایشان تجلیل می‌شد.
وی با بیان اینکه سرمایه‌گذار برج‌های دوقلو در شیراز رسماً اعلام انصراف کرده است، افزود: نماینده ولی فقیه در استان فارس در مورد سرمایه‌گذاری در استان به استقبال از سرمایه‌گذاران تأکید کرده و گفتند باید برای سرمایه گذار فرش قرمز پهن کرد.
 رئیس شورای شهر شیراز با انتقاد از وضعیت امنیت در استان فارس و شهر شیراز، خاطرنشان کرد: جرائم خشن اصلاً زیبنده سومین حرم اهل بیت(ع) نیست و باغ‌های حاشیه شهر شیراز وضعیت خوبی ندارد و 30 درصد آمار بیکاری برای استان فارس خیلی بد است.
 حق‌دل تصریح کرد: مراحل قانونی استعفای آقای شبیر زارع در فرمانداری شهرستان شیراز در جریان بوده و در مورد برخورد برخی از مسئولان که از روند دورویی استفاده می‌کنند باید گفت دوره این نوع برخورد گذشته و باید از همه کارهای خوب و ایده‌های مفید استقبال کرد.
 در این جلسه علیرضا پاک‌فطرت، شهردار شیراز، با ابراز تأسف از اینکه در سه سال گذشته دولت کمترین اعتبارات را به قطار شهری شیراز اختصاص داده و در سال گذشته فقط 24 درصد از بودجه این سازمان محقق شده،اظهار کرد: از طریق فروش اوراق مشارکت، فاز یک خط یک به طول 10و نیم کیلومتر اکنون آماده بهره‌برداری است.
 وی با بیان اینکه در طول سه سال گذشته در ایستگاه‌های میدان امام حسین(ع)، چهارراه زند و میدان ولیعصر(عج) اقدامات زیادی انجام نشده است، گفت: ایستگاه میدان امام حسین(ع) مهم‌ترین ایستگاه قطار شهری شیراز است زیرا این ایستگاه تقاطع دو خط یک و دو قطار شهری  شیراز بوده و در دوطبقه ساخته شده که اکنون پیمانکار پروژه آغاز به کار کرده و مدیرعامل سازمان عمران قول داده درصورت تأمین اعتبارات تا 18 ماه آینده پروژه را به اتمام برساند.
 شهردار شیراز با بیان اینکه دو ماه روی چگونگی انجام پروژه کار شده و بازدیدهای میدانی بسیاری انجام شده است، افزود: از روز جمعه، 13 تیرماه امسال طرح ترافیک در محدوده میدان امام حسین(ع) با تصویب شورای ترافیک استان اجرا می‌شود تا کار ساخت ایستگاه سریع‌تر انجام شود.
 پاک‌فطرت با اشاره به اینکه همان پیمانکاری که پل کابلی ولی‌عصر(عج) را می‌سازد، همزمان ایستگاه قطار شهری ولی‌عصر(عج) را نیز می‌سازد، خاطرنشان کرد: تا دو سال آینده با تکمیل ایستگاه میدان امام حسین(ع)، چهار راه زند و ایستگاه ولی‌عصر(عج) می‌توان با قطار شهری از میدان الله تا میدان گل سرخ تردد کرد.
 رئیس شورای شهر شیراز، به دلیل ایجاد محدودیت تردد در میدان امام حسین(ع) از مردم عذرخواهی کرد و گفت: از روز جمعه در محدوده میدان امام حسین تنها اتوبوس، تاکسی و خودروهای امدادی اجازه تردد دارند.
 رضا محمدیان، عضو شورای شهر شیراز، در مورد این پیشنهاد توضیح داد و گفت: برآورد هزینه‌های تیم روباتیک برای شرکت در مسابقات رباتیک که در برزیل برگزار می‌شود، 230 میلیون تومان است که کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا مصوب کرده  مبلغ 50 میلیون تومان از محل ماده 16 به این تیم کمک شود به شرط اینکه آرم شهرداری شیراز در تمام مراحل درج گردد.
 محمد حق‌نگر، عضو شورای شهر، در این مورد اظهار کرد: مسابقات روباتیک مانند سایر المپیادهای علمی دارای اعتبار نیست و باید ثابت شود که این مسابقه اعتبار بین‌المللی دارد و کسب وجهه برای ایران است.
 زین‌العابدین عرب، عضو شورای شهر شیراز، نیز عنوان کرد: هزاران تیم ورزشی در سطح شهر وجود دارند که مایلند شهرداری از آن‌ها حمایت کند بنابراین باید مساعدت‌ها را عمومی‌تر در نظر گرفت.
 احمدرضا نقیب‌زاده، عضو شورای شهر شیراز، بیان کرد: اکنون در یک مقطع زمانی یک گروه علمی درخواست مساعدت داشته است که اگر گروه‌های دیگر هم تقاضای مساعدت کنند، باتوجه به شرایط قابل بررسی است.
 به گزارش تسنیم این پیشنهاد پس از بررسی با کمک 30 میلیون تومانی شورای شهر شیراز به تیم روباتیک دانشگاه صنعتی شیراز برای اعزام به کشور برزیل تصویب شد.
۱۳۹۳/۰۴/۱۰ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما