امروز: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

استفاده از قلیان در شیراز روزبه‌روز در حال افزایش است

استفاده از قلیان در شیراز روزبه‌روز در حال افزایش است
واکنش عضو شورای شهر شیراز به استفاده از قلیان در اماکن عمومی شیراز
هاجری: استفاده از قلیان در شیراز روزبه‌روز در حال افزایش است
استفاده از قلیان در شیراز روزبه‌روز در حال افزایش است
 
واکنش عضو شورای شهر شیراز به استفاده از قلیان در اماکن عمومی شیراز
هاجری: استفاده از قلیان در شیراز روزبه‌روز در حال افزایش است
خبرگزاری تسنیم: رئیس کمیسیون فرهنگی و عضو شورای شهر شیراز گفت: استفاده از قلیان در فضاهای سبز شهر شیراز روزبه‌روز افزایش یافته و باید با برنامه ریزی مناسب مصرف توتون و تنباکو را کاهش داد.
محمدرضا هاجری در پنجاه و سومین جلسه علنی شورای شهر شیراز که با حضور شهردار شیراز و فرماندار شیراز برگزار شد، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان باید به جای مچ‌گیری از یکدیگر دست‌گیری کرده و به جای رقابت، رفاقت را پیشه خود سازیم.
وی با ابراز نگرانی از افزایش استفاده از قلیان توسط جوانان و نوجوانان، افزود: بیش از هر چیز نیاز به احیای تحریم توتون و تنباکو در سطح جامعه بوده و امروزه قلیان بلای جان جوانان شده و متأسفانه به بهانه حفظ میراث فرهنگی این بلا را به جان جوانان و نوجوانان انداخته‌ایم.
عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه در کنار قلیان، حیوان‌گردانی در سطح بوستان‌های شیراز رو به فزونی گرفته است، خاطرنشان کرد: این رفتارها سبک زندگی اسلامی سالم را مورد تعرض قرار داده و لازم است دستگاه قضایی، نیروی انتظامی، شهرداری، میراث فرهنگی و تمامی متولیان مربوطه در این زمینه اقدامات لازم را هرچه زودتر انجام دهند.
هاجری از وضع پروازهای هواپیمایی شیراز ابراز دلواپسی و تصریح کرد: با این روند شیراز به عنوان شهر زیارتی، گردشگری و توریست‌درمانی در داخل و خارج از کشور جلوه‌گری نکرده و متأسفانه پروازهای آسمان به حداقل رسیده در حالی‌که تا مدت زمان گذشته شیراز آشیانه محوری پروازهای آسمان بوده است.
وی با بیان اینکه برداشتن فرزند شهید و خلبان متعهد از سمت مدیریت آسمان امری اشتباه بود، اظهار کرد: لازم است مدیران پرتلاش استان و جمع نمایندگان با عزم ملی و اراده‌ای جهادی برای حل و فصل نهایی این معضل با قدرت وارد عمل شده و برای همیشه به تحقیر فارس و شیراز در پروازهای هوایی پایان دهند.
عضو شورای شهر شیراز احیای بافت‌های فرسوده در شیراز را در عمل و شعار با هم متناقض دانست و گفت: هر شرکتی که برای این امر وارد همکاری با دستگاه‌های دولتی شده به جای منافع شهر به درآمدهای نجومی فکر کرده و پروژه‌های بین‌الحرمین و پشت مدرسه خان نشان از زخم‌های کهنه‌ای دارد که به بهانه جراحی، زخم‌های ایجاد شده در بافت‌های فرسوده را عمیق‌تر و کشنده‌تر کرده‌اند.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز با اشاره به بیکاری و رکود تولید در سطح شهر شیراز، خاطرنشان کرد: فراری دادن سرمایه‌گذاران، منافع و مصلحت شهر را به باد داده و چنانچه قاطعانه با جوسازان و غوغاسالاران پرمدعا برخورد نشود هیچ‌کس برای سرمایه‌گذاری شیراز را انتخاب نمی‌کند زیرا سرمایه‌گذاری نیاز به امنیت و آرامش داشته و ادامه روند موجود در شیراز بیکاری و رکود تولید را افزایش می‌دهد.
هاجری با بیان اینکه در فصل تابستان و اوقات فراغت صدها کانون فرهنگی، هنری، ورزشی و قرآنی مساجد شهر برای پر کردن اوقات فراغت برنامه‌های متنوعی برای جوانان و نوجوانان دارد، تصریح کرد: این کانون‌ها از حداقل امکانات لازم بی‌بهره‌اند و لازم است مراکز فرهنگی ورزشی شهرداری با سرویس‌دهی ارزان‌قیمت کانون‌های فرهنگی مساجد را در این راستا یاری دهند.
وی با بیان اینکه مساجد و کانون‌های فرهنگی مستقر در آن مکان‌ها قادرند سالم‌ترین برنامه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی را ارائه دهند، اظهار کرد: بی‌تفاوتی به تلاش‌های جوانان و نوجوانان در مساجد و عدم یاری رساندن به آنها از هر ارگانی قابل قبول و قابل توجیه نبوده و لازم است در جلسات مشترک با حضور سپاه و بسیج، آموزش و پرورش، دبیر کانون‌های فرهنگی هنری، سازمان ورزش و جوانان، سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف و دیگر سازمان‌های فعال برنامه‌های پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان به بهترین شکل ممکن ارائه شود.
۱۳۹۳/۰۴/۱۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما