امروز: دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

طرح الحاق روستاهای انجیره به محدوده خدماتی شهرداری شیراز تصویب شد

طرح الحاق روستاهای انجیره به محدوده خدماتی شهرداری شیراز تصویب شد
با توافق اعضای شورای اسلامی شیراز طرح الحاق روستاهای انجیره به محدوده خدماتی شهرداری شیراز تصویب شد
طرح الحاق روستاهای انجیره به محدوده خدماتی شهرداری شیراز تصویب شد
 
با توافق اعضای شورای اسلامی شیراز طرح الحاق روستاهای انجیره به محدوده خدماتی شهرداری شیراز تصویب شد
خبرگزاری تسنیم: در پنجاه و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز, روستاهای انجیره به محدوده خدماتی شهرداری شیراز ملحق شد.
در پنجاه و سومین جلسه عادی علنی شورای اسلامی شهر شیراز که با حضور اعضای شورا و شهردار شیراز در صحن علنی شورا برگزار شد، تشکیل مدیریت منابع آب در شهرداری شیراز پیشنهاد شده و محمد حق‌نگر، عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به ضرورت تشکیل این مدیریت اظهار کرد: براساس مصوبه شورای شهر، واحد مدیریت منابع آب در شهرداری تشکیل و شرح وظایف و چارچوب مدیریتی آن با همکاری شرکت آبفا و آب منطقه‌ای فارس تهیه و برای تصویب نهایی به صحن شورا ارجاع می‌شود.
وی با تأکید بر لزوم مدیریت بر مصرف و تأمین آب برای حفظ وضعیت نسبی شیراز، خاطرنشان کرد: در حال حاضر سازمان فضای سبز شهرداری کارایی لازم را نداشته و بیش از دو هزار و 500 هکتار درختکاری در کوه‌های شمال شهر شیراز انجام شده اما این درختان نیز مانند بسیاری از درختان سطح شهر به دلیل کم‌آبی در حال خشک شدن هستند و باید در زمینه منابع آبی مدیریت وجود داشته باشد.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: تأمین آب مورد نیاز از منابع آبی، استفاده از راهکارها و تکنولوژی برای استفاده بهینه از آب و انجام مطالعات لازم برای کشت درختان کم‌آب از جمله اهداف تشکیل مدیریت منابع آب شهرداری شیراز است.
محمودرضا طالبان، نائب رئیس شورای اسلامی شیراز، با بیان اینکه 81 و نیم میلیون مترمکعب آب مورد نیاز شیراز از منابع آبی مختلف تأمین می‌شود، اظهار کرد: سازمان آب وظیفه تأمین آب مورد نیاز را داشته و شهرداری فقط باید حقابه را پرداخت کند و در راستای تأمین نیاز کوتاه مدت شهرداری به آب شهرداری مکان و مقدار مورد نیاز را اعلام کرده و سازمان آب این نیاز را ظرف یک هفته برطرف می‌کند.
علیرضا پاک‌فطرت، شهردار شیراز، اظهار کرد: این مصوبه در راستای تحقق مدیریت یکپارچه شهری مفید بوده و ظرف مدت یک‌ماه رئیس مدیریت منابع آب شهرداری شیراز معرفی می‌شود.
پیشنهاد شهرداری شیراز مبنی بر الحاق روستاهای انجیره به محدوده خدماتی شیراز که در کمیسیون شهرسازی بررسی شده بود با رای اکثریت اعضاء به تصویب رسید.
علیرضا پاک‌فطرت، شهردار شیراز در مورد الحاق روستاهای انجیره به محدوده خدماتی شیراز، اظهار کرد: سه سال گذشته تعدادی از روستاهای اطراف شیراز به شیراز محلق شده و متأسفانه حدود دو ماه پس از الحاق این روستاها به محدوده خدمات شهری، دوربین‌های تلویزیون را به آنجا برده و با نشان دادن محرومیت‌ها و مشکلات آن مناطق مدعی ‌شدند که به شمال شهر رسیدگی شده و جنوب شهر امکانات ندارد.
وی با بیان اینکه در یک روستای الحاق شده به منطقه 7 شهرداری تا کنون 20 میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: ای کاش پیش از اسکان جمعیت در این شهر زیرساخت‌ها به صورت علمی آماده شده بود تا شهرداری متحمل هزینه‌های اضافه نشده بود و الحاق روستاهای انجیره به شیراز موجب فراهم شدن ایجاد هرچه سریع‌تر زیرساخت‌های شهری بوده و با گرفتن عوارض و ارزش افزوده از ساکنان منطقه انجیره، می‌توان درآمد حاصل از آن را در این منطقه هزینه کرد.
سیّدمحمدرضا دیهیمی در مورد طرح نماد میدان الله اظهار کرد: به درخواست کمیسیون معماری و شهرسازی در سال 90 مسابقه‌ای برای طراحی نماد میدان میدان الله شیراز برگزار شده و از بین 25 طرح ارسالی یک طرح برگزیده شده اما شورای سوم به آن طرح ایراداتی وارد می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر به دلیل اینکه ساخت نماد میدان الله بیش از 10 میلیارد تومان هزینه در بر دارد درحالی که اولویت‌های دیگری در سطح شهر وجود دارد و این طرح نباید اجرایی شود.
به گزارش تسنیم، با موافقت اعضای شورای شهر مصوب شد در میدان الله فضای سبز یا نمادهای انسانی کوچک به کار گرفته شود و واگذاری یک دستگاه اتوبوس گازسوز به محمدعلی رضایی به منظور خدمت در ناوگان اتوبوس‌رانی شیراز از دیگر مصوبات شورای شهر شیراز در این جلسه بود.
در پایان جلسه مراسم تحلیف سیدکمال پاک‌فطرت، عضو جدید شورای اسلامی شهر شیراز، انجام شده و تعدادی از معاونان و مدیران نمونه شهرداری شیراز تجلیل شدند.
۱۳۹۳/۰۴/۱۷ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما