امروز: یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

جدیدترین پیشنهادات در پنجاه و چهارمین کمیسیون شورای اسلامی شهر شیراز

جدیدترین پیشنهادات در پنجاه و چهارمین کمیسیون شورای اسلامی شهر شیراز

شورای شهر شیراز : از طرح نوسازی ناوگان اتوبوسرانی تا الحاق شهرک شهروز شهر به محدوده شهر شیراز

جدیدترین پیشنهادات در پنجاه و چهارمین کمیسیون شورای اسلامی شهر شیراز

در جلسه کمیسیون روز دوشنبه 23/4/93 که با حضور نماینده محترم فرماندار شیراز، اعضای شورا، شهردار، معاونین و مدیران برگزار شد پس از تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید و ایراد نطق آقایان علی راستگو و سیدکمال پاک فطرت اولین پیشنهاد ، طرح اصلاح نحوه وصول هزینه پسماند مشاغل خارج از محدوده خدماتی و حریم شهر بود که پس از بحث و بررسی با افزودن تبصره الحاقی مورد تایید اعضاء قرار گرفت .

در ادامه جلسه، موضوع انتخاب 5 نفرازاعضای شورا در ستاد راهبردی ارتفاعات مطرح شد که شش تن از اعضاء جهت عضویت در ستاد راهبردی ارتفاعات انتخاب گردیدند .

مشارکت شهرداری با سرمایه گذاران در پروژه پارک 50 هکتاری احمد بن موسی (ع)، ارسالی از کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکتهای اقتصادی شورا از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که مورد تایید اعضاء قرار گرفت .

پیشنهاد دیگر مبنی بر الحاق شهرک شهروز شهر به محدوده قانون شهر نیز تایید گردید.

در این جلسه پس از بحث و بررسی کارشناسانه اعضاء، واگذاری 64/865 مترمربع زمین از پلاک 2/2144 بخش 4 شیراز به مؤسسه متوسلین امام رضا(ع) واقع درخیابان بنی هاشمی جایگزین زمین واگذاری مندرج در مصوبه شماره 2296 مورخ 26/9/86  ، ارسالی از کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا به تایید اعضاء رسید.

پس از ارائه دستور کار گزارش اعضاء کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکتهای اقتصادی مبنی بر دیدار با اعضای مجمع جهانی اهل بیت (ع) به منظور جذب سرمایه گذار جهت پروژه های مشارکتی شهرداری مقرر شد  دبیرخانه ای در محل معاونت اقتصادی در راستای  تقویت و گسترش ارتباط با مجمع جهانی اهل بیت (ع) تشکیل گردد و حوزه معاونت اقتصادی حداکثر در طول مدت سه ماه ، 60 بسته ( 20 مورد بزرگ ، 20 مورد متوسط و 20 مورد کوچک ) سرمایه گذاری با توجه به پتانسیل ها ،ظرفیت ها و نیازهای شهر شیراز به دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه تا در اختیار سرمایه گذاران معرفی شده توسط این مجمع و دیگر سرمایه گذاران قرار گیرد.( درچهارچوب مقررات ، ضوابط و قوانین شهرداری) و شهرداری شیراز موظف به انجام تبلیغات و اطلاع رسانی مناسب به منظور جذب سرمایه گذار جهت 60 بسته سرمایه گذاری و فرصت های دیگر سرمایه گذاری در شهر شیراز ، شد.

در آخر پس از بررسی و تجزیه تحلیل طرح نوسازی ناوگان اتوبوسرانی ، با کلیات طرح مذکور موافقت بعمل آمد.

 

۱۳۹۳/۰۴/۲۳ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما