امروز: شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

کانون‌های فرهنگی با محوریت مسجد به مردم واگذار شود

کانون‌های فرهنگی با محوریت مسجد به مردم واگذار شود
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در راستای ترویج فرهنگ مسجدمحوری باید کانون‌های فرهنگی با محوریت این مکان مقدس به‌صورت خودجوش به مردم واگذار شود تا شاهد ارتباط بیشتر آحاد جامعه باشیم.
کانون‌های فرهنگی با محوریت مسجد به مردم واگذار شود
 
رئیس گروه فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در راستای ترویج فرهنگ مسجدمحوری باید کانون‌های فرهنگی با محوریت این مکان مقدس به‌صورت خودجوش به مردم واگذار شود تا شاهد ارتباط بیشتر آحاد جامعه باشیم.
فارس : محمدرضا هاجری بعدازظهر امروز در همایش طرح مسجدمحوری در سخنانی اظهار داشت: بیش از 85 درصد فعالیت‌های فرهنگی کشور با محوریت مساجد در قالب کانون‌های فرهنگی بسیج، تبلیغات اسلامی، هیئت‌های مذهبی، سازمان‌های مردم‌نهاد و دیگر متولیان فرهنگی و مذهبی اداره می‌شود. وی خاطرنشان کرد: وظیفه گروه فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز گسترش کانون‌های فرهنگی مساجد با تعامل و همکاری نهادها و دستگاه‌های آموزشی و تربیتی است که با اجرایی شدن آن شاهد جامعه‌ای سالم و بانشاط خواهیم بود. رئیس گروه فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: تبلیغ و ترویج تصوف و عرفان‌های نوظهور در بعضی از مناطق و محلات شیراز زنگ خطری را در شیراز سومین حرم اهل‌بیت (ع) به صدا درآورده و برای برون‌رفت از این معضل باید کانون‌های فرهنگی با محوریت مسجد ایجاد شود. هاجری با اشاره به اینکه شهرها صورت دارند اما صیرت ندارند، افزود: استان فارس در طلاق رتبه سوم و استفاده از غذاهای فست‌فود مقام دوم را در کشور به خود اختصاص داده که دستگاه‌های اجرایی باید به این مهم توجه داشته باشند. این مسئول اضافه کرد: با تقویت کانون‌های فرهنگی و اجرای طرح مسجدمحوری شاهد بیش از 4 هزار قاری و حافظ قرآن در این شهر هستیم. رئیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس نیز در این همایش در سخنانی اذعان داشت: خواستگاه انقلاب اسلامی و نخستین پایگاه الهی مردمی مسجد است و تمدن بشری که پیامبر اسلام آن را پایه‌گذاری کرد این مکان مقدس بوده است. حجت‌الاسلام غلامحسین نیازی متذکر شد: اگر آحاد جامعه به مسجد توجه جدی داشته باشند بسیاری از بی‌بندوباری‌ها، بدحجابی‌ها و اعتیادها کاهش‌ یافته و شاهد جامعه‌ای سالم و پویا خواهیم شد.
۱۳۹۳/۰۵/۰۱ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما