امروز: شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

مراکز DIC از بافت فرسوده شیراز به مکان‌های مناسب منتقل شوند

مراکز DIC از بافت فرسوده شیراز به مکان‌های مناسب منتقل شوند
 رئیس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز گفت: مدیریت استان به ویژه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی هر چه سریع‌تر تدبیر لازم را برای انتقال مراکز DIC از مراکز مسکونی بافت فرسوده به نقاط مناسب‌تر بیندیشند. 
مراکز DIC از بافت فرسوده شیراز به مکان‌های مناسب منتقل شوند
 
 رضا محمدیان در پنجاه‌وششمین جلسه شورای شهر اظهار کرد: مدیریت استان به ویژه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی هر چه سریع‌تر تدبیر لازم را برای انتقال مراکز DIC از مراکز مسکونی بافت فرسوده به نقاط مناسب‌تر بیندیشند.
وی با اشاره به خطرات گسترش اعتیاد و انتقال بیماری‌های ناشی از آن گفت: انتقال بیماری‌های عفونی ناشی از اعتیاد ضمن ایجاد معضلات اجتماعی سبب چهره بسیار نامناسب گردشگری در این محلات می‌شود و سفر به منطقه تاریخی شیراز را کاهش می‌دهد.
محمدیان افزود: شهرداری شیراز باید درباره مصوبات تشویقی شورا به ویژه مصوبه بسته تشویقی املاکی که در مسیر پروژه‌های عمرانی قرار گرفته‌اند، مصوبه امتیاز تشویقی اجرای بام سبز، مصوبات مربوط به خلاصه‌سازی عوارض و مصوبات مربوط به معافیت بافت تاریخی را به اطلاع مردم برساند.
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر خاطرنشان کرد: آگاهی مردم و سرمایه‌گذاران از این موارد نه تنها سبب جذب سرمایه بلکه رونق کسب و کار نیز به دنبال دارد.
وی تصریح کرد: به دلیل وضعیت اقتصادی و بهبود نقدینگی تمامی معاونت‌ها، مناطق و سازمان‌های شهرداری باید با رعایت اصول صرفه‌جویی و افزایش بهره‌وری تمام تلاش خود را برای عدم انحراف از موارد مصوب بودجه انجام دهند.
محمدیان با تشکر از مردم شیراز برای شرکت در روز قدس اظهار کرد: متاسفانه امروز در سایه غفلت ملت‌های مسلمان و خیانت سران عرب شاهد کشتار وحشیانه مردم غزه هستیم و دعوت به وحدت تنها راه ممکن برای نجات مردم غزه و شیعیان عراق و عربستان است.
ابراهیم شعرا، عضو شورای شهر، نیز در این جلسه با تشکر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: مردم به تکلیف خود عمل کرده و ندای رهبر خود را لبیک گفته اما متاسفانه مشکلاتی وجود داشت که امید است در سال‌های آینده تکرار نشود.
وی با اشاره به مشکلات روز قدس گفت: نبود امکانات خنک‌کننده در مسیر، کمبود تانکرهای آب برای وضو گرفتن، کمبود سایبان و فرش مناسب در زمان اجرای نماز جمعه و کمبود وسایل نقلیه برای بازگشت مردم از مهم‌ترین مشکلات بود.
شعرا افزود: به دلیل کمبودها از مردم عذرخواهی کرده و امیدوارم مسئولان اجرایی این موارد را در دیگر مراسم‌ها برطرف کنند.
 
۱۳۹۳/۰۵/۰۵ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما