امروز: جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

باید ورزش همگانی را در محلات شیراز راه اندازی و تقویت کرد

باید ورزش همگانی را در محلات شیراز راه اندازی و تقویت کرد
به منظور گسترش ورزش در جامعه با تأکید بر روحیه و مدیریت بسیجی، شورای عالی بسیج ورزشکاران استان فارس، میهمان شورای شهر شدند.
  • باید ورزش همگانی را در محلات شیراز راه اندازی و تقویت کرد

شورای عالی بسیج ورزشکاران استان، میهمان شورای شهر شد
باید ورزش همگانی را در محلات شیراز راه اندازی و تقویت کرد

به منظور گسترش ورزش در جامعه با تأکید بر روحیه و مدیریت بسیجی، شورای عالی بسیج ورزشکاران استان فارس، میهمان شورای شهر شدند. رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی با اعلام این مطلب گفت: جلسه مشترک شورای بسیج ورزشکاران و شورای شهر با هدف بررسی شرایط و نحوه تقویت زیرساخت ها همچنین توسعه ورزش همگانی در محلات برگزار شد که در این راستا افزایش اماکن ورزشی در سطح شهر و توزیع آنها با رویکرد محله محوری، برنامه ریزی های میان مدت و بلند مدت برای ترغیب شهروندان به ورزش های همگانی و استفاده از فعالان و پیشکسوتان بومی عرصه ورزش در حوزه های مدیریتی مورد توجه و بحث ویژه قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، محمدرضا هاجری در این نشست که با حضور اعضای کمیسیون فرهنگی شورا، کمانه، مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان فارس و سرهنگ فلاح، مسؤول بسیج ورزشکاران فارس و دیگر اعضای شورای عالی بسیج ورزشکاران برگزار شد، اظهار داشت: باید با احداث سالن های متعدد، برخی رشته های ورزشی را که با اقبال عمومی مواجه هستند از جمله فوتبال، کشتی، والیبال، رزمی و... به صورت حرفه ای و تخصصی در محلات شهر راه اندازی کرد تا جوانان و نوجوانان ترغیب به حضور در این اماکن و شرکت بر برنامه های ورزشی شوند.
حاج عرب، رییس کمیته ورزش کمیسیون فرهنگی شورا نیز با تأکید بر اینکه امروزه برنامه های نامناسب ماهواره ای، فرهنگ و اخلاق جوانان ما را نشانه گرفته اند، خاطرنشان ساخت:  با همکاری، همدلی و همراهی دستگاه های اجرایی و نهادهای مردمی
می توان فرصت های مناسب جت جذب جوانان به برنامه های سالم بر اساس سبک زندگی ایرانی- اسلامی فراهم آورد. حاج عرب با بیان این مطلب که هریک از مناطق 10 گانه شهرداری که جمعیت آنها بیش از 150 هزار نفر باشد، می تواند به عنوان پایگاه هدف فعالیت های همگانی در زمینه ورزش باشد، اظهار داشت: شناسایی استعدادها، برگزاری مسابقات مختلف بین محله ای، ترویج روحیه مردانگی و اخاق ورزشی همچنین تشویق به شرکت در برنامه های دسته جمعی مهم ترین پیامدهای این اقدامات خواهد بود.

روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز

۱۳۹۳/۰۵/۲۶ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما