امروز: دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

شیرینی مترو تا نیمه دوم شهریور به کام شهروندان می نشیند

شیرینی مترو تا نیمه دوم شهریور به کام شهروندان می نشیند
در راستای آمادگی نهایی فاز نخست خط یک قطار شهری شیراز، اعضای شورای شهر برای بررسی آخرین وضعیت عمران و تجهیزات، از این پروژه بازدید کردند.
در راستای آمادگی نهایی فاز نخست خط یک قطار شهری شیراز، اعضای شورای شهر برای بررسی آخرین وضعیت عمران و تجهیزات، از این پروژه بازدید کردند. رییس کارگروه قطار شهری شیراز در این بازدید اعلام کرد: شهروندان شیرازی تا نیمه دوم شهریور شیرینی و حلاوت حرکت مترو را خواهند چشید. به گزارش روابط عمومی شورا، مهندس نقیب زاده اظهار داشت: طول مسیرخط یک 5/24  کیلومتر است که در فاز اول 10 و نیم کیلومتر آن از میدان احسان تا نمازی به بهره برداری می رسد. وی با بیان این مطلب که در این فاز، هشت ايستگاه پيش‌بيني و تعبيه شده بود، خاطرنشان كرد: تاكنون پنج  ايستگاه آماده بهره‌برداري است و سه ايستگاه ديگر نيز طي ماه‌هاي آتي آماده خواهد شد. نقیب زاده افزود: فاز نخست خط یک شامل سه رم می باشد که هر رم پنج واگن مسافربری را در بر می گیرد که در مجموعه تعداد 15 واگن در این فاز حرکت خواهند کرد.
رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز  تشریح کرد: مبدأ و مقصد فاز دوم نیز میدان امام حسین (ع) تا میدان الله بلوار مدرس است که با تکمیل کامل خط، ظرفیت جابجایی 50 هزار نفر در هر ساعت وجود دارد و از آنجا که فاز یک، از پر رفت و آمدترین مسیرهای شهری شیراز است، امیدواریم اغاز به کار مترو، تأثیر بسزایی در کاهش ترافیک محدوده مرکزی شهر و تسهیل و تسریع در تردد شهروندان داشته باشد. مهندس نقیب زاده خاطرنشان ساخت: سرعت ميانگين قطار شهري در شيراز حدود 70 كيلومتر در ساعت خواهد بود و تاكنون امكان آنتن‌دهي تلفن‌هاي همراه در بخش‌هايي از سالن‌هاي مترو فراهم شده و اميدواريم به‌زودي در مسير تونل‌ها هم اين دسترسي فراهم شود.

۱۳۹۳/۰۵/۲۹ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما