امروز: یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

پنجاه و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز در یک نگاه

پنجاه و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز در یک نگاه
در جلسه امروز که با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید و نطق پیش از دستور مهندس حق نگر ، عرب و مهندس ترابی آغاز شد رایگان شدن هزینه های پارکینگ طبقاتی جهت جانبازان مطرح شد و براساس این مصوبه پارک کردن در فضای طبقه اول و محل مشخص در پارکینگ‌های روباز شهرداری به جانبازان اختصاص یافت.

پنجاه و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز در یک نگاه

 

در جلسه امروز که با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید و نطق پیش از دستور مهندس حق نگر ، عرب و مهندس ترابی آغاز شد رایگان شدن هزینه های پارکینگ طبقاتی جهت جانبازان  مطرح شد و براساس این مصوبه پارک کردن در فضای طبقه اول و محل مشخص در پارکینگ‌های روباز شهرداری به جانبازان اختصاص یافت.

رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا در این خصوص گفت : تصمیم گیری از بابت احترام معنوی است که در جامعه باید به جانبازان گذاشته شود .

در ادامه محمدیان در خصوص جانمایی احداث دو سالن روباز حداقل 1000 نفری جهت تجمع مردمی در هر منطقه شهرداری گفت : مردم ما مردم مذهبی هستند و درایام محرم و غیره به دلیل نبودن فضای مناسب خیابان ها و معابر عمومی جهت انجام مناسبات مذهبی بسته خواهد شد که این سالن روباز فضایی است که می توان در پارکها ایجاد کرد تا عبور و مرور با مشکل مواجه نشود و گروه های تاتر و غیره از این فضاها استفاده کنند که در نهایت این طرح نیز مورد تصویب اعضا قرار گرفت .

موضوع  دیگری نیز در راستای تخصیص 50 میلیارد تومان اعتبار مصوب سال 93 در اجرای فاز 2 خط یک قطارشهری مطرح شد  که رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز در این خصوص گفت: برای تکمیل فاز دو خط یک قطار شهری شیراز به طول 14 کیلومتر از میدان نمازی تا میدان الله 200 میلیارد تومان نیاز است که شورا و شهرداری شیراز 50 میلیارد آن را به صورت ماهیانه تا پایان سال به سازمان قطار شهری می‌پردازند و نهایتا مقرر شد به طور میانگین ماهیانه 2 میلیارد تومان در 8 ماهه آخر سال افزون بر پرداخت های ایستگاه امام حسین (ع) و خیابان زند به سازمان مربوطه پرداخت شود.

 

۱۳۹۳/۰۶/۰۳ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما