امروز: یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز

تجلیل از نمایندگان جامعه پزشکی شیراز و پزشکان عضو شوراهای دور نخست تاکنون

تجلیل از نمایندگان جامعه پزشکی شیراز و پزشکان عضو شوراهای دور نخست تاکنون
در پنجاه هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز، همزمان با زادروز ابوعلی سینا و بزرگداشت مقام پزشک، از نمایندگان جامعه پزشکی شیراز همچنین تنی چند از پزشکان عضو شوراهای دور نخست تاکنون تجلیل به عمل آمد.
به مناسبت روز پزشک ، در پنجاه و هفتمین صحن شورای شهر صورت گرفت
تجلیل از نمایندگان جامعه پزشکی شیراز و پزشکان عضو شوراهای دور نخست تاکنون

در پنجاه  هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز، همزمان با زادروز ابوعلی سینا و بزرگداشت مقام پزشک، از نمایندگان جامعه پزشکی شیراز همچنین تنی چند از پزشکان عضو شوراهای دور نخست تاکنون تجلیل به عمل آمد. به گزارش روابط عمومی شورای شهر شیراز، در این جلسه که با حضور دکتر ایمانیه؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر ملک حسینی؛ چهره ماندگار جامعه پزشکی استان و رییس انجمن پیوند اعضای خاورمیانه، خانم دکتر وفایی رییس سازمان نظام پزشکی استان فارس، خانم دکتر ذاکرنیا فوق تخصص خون و عضو اولین دوره شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر زیبایی نژاد عضو اولین دوره شورا و همسر مرحوم دکتر حبیب الهص مصطفوی عضو اولین دوره شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد، بر همکاری و هم اندیشی بیشتر مجموعه مدیریت شهری و حوزه بهداشت و سلامت، تأکید ویژه شد.
دکتر ایمانیه در این مراسم اظهار داشت : همکاری شورا و شهرداری به عنوان مجموعه هایی که بیشترین ارتباط را با زندگی مردم دارند با جامعه پزشکی شهر می تواند اتفاقات خوشایندی را در حوزه سلامت شهروندان رقم بزنند. دکتر ایمانیه ضمن اشاره به گسترش بیماری هایی نظیر انواع سرطان در بین مردم، اظهار داشت: عمده این بیماری ها ریشه در علل اجتماعی دارند که مربوط به سبک زندگی شهری ما می شود در این راستا می توان به وجود ترافیک های سنگین و آلودگی روزافزون هوا توجه ویژه داشت. بنابراین شهرداری و شورای شهر می توانند با نقش تصمیم گیرنده و اجرایی خود در مدیریت شهری، گامی مؤثر در کاهش بیماری ها بردارند. وی افزود : بیش از 300 تا 400 هزار نفر جمعیت در حاشیه شهر شیراز زندگی می کنند که مهم ترین مشکل آنها، مربوط به حیطه سلامت است. طبق مذاکرات صورت گرفته، پزشکانی در زمینه های مختلف در مکان های شخصی در حاشیه شهر مستقر خواهند شد تا سطح سلامت ساکنین این محدوده از شهر نیز ارتقا یابد.
۱۳۹۳/۰۶/۰۳ - ۰۹:۰۰:۰۰

دیدگاه های شما